90 éves kosárlabda pátriárka hogyan oroszok legyőzni az amerikaiak kosárlabda sport

Photo jóvoltából a klub „Spartak Noginsk”

És vissza 1949-ben, egy fiatal diák Berlin Guide „Spartacus” Társaság felajánlotta, hogy működjön együtt a kosárlabda. Edző akkoriban velük szövetkezett az utat a területen a fölénye az egyik vezető országok klub Európában. 1978-ban, „Spartacus” nem lehetetlen - nyert aranyat, megtörve a hegemóniáját a legyőzhetetlen azokban az években TTT Riga, és semlegesíti a legendás pivot Ulyana Semyonova növekedése 210 cm! A 70-es és korai 80-as "Spartacus" nyert négy Ronchetti Cup (1976, 1977, 1981 és 1982).







Mintegy sport és így tovább „Lenta.ru” Beszéltem a pátriárka a kosárlabda.

"Lenta.ru" David Y., ahogy jönnek a sport?

David Berlin: Már az ötödik fokozat, fociztam. Aztán kihúzta az ágyékát, és költözött a kosárlabda. És azóta ott.

Miért kosárlabda, mert nagyon népszerűtlen azokban az években?

Nem, ez semmi, ez egy mítosz! Azokban a napokban, kosárlabdázik, mint most. Minden városnak megvannak a maga kosárlabda és az iskola, és a csapat. Igen, nem volt profi kosárlabda olyan mértékű, és a masszát. Játszott nyáron. Télen nem volt hely. Mi Gorky Park 20 db kosárlabda és valószínűleg mintegy 50 röplabda a szabadban alapon. Játszottunk reggeltől estig. Cél nem volt normális, és tele oldalak! Kívánjuk, hogy a vonat, és játszani, mint az amatőrök. Szakaszok is az iskolákban. Ezért vagyok 13 éves, és elment a kosárlabda.

Azt mondják, hogy a játék még mindig a labdarúgás. És ez volt az egyetlen párhuzamos a sport, amit teszel?

Nem! Mint mindenki más, én mnogostanochnik: kosárlabda, és a jégkorong, és futott, és felugrott ... tömegsport volt túl fejlett, nem hasonlítható össze a jelen idő. Folyamatosan részt vesz a keresztek Budenny, Vorosilov, Berija. Még mindig emlékszem az első tanító testnevelés, amit kihajtott üzemóra Sokolniki. A tanár most, hogy a gyermekek a labdát és megy valahova.

Szakmai jó csapat nem volt elég. Dolgoztak valahol, és amelyek kizárólag a sportban, mint egy hobbi. A játékosok ezután nem fizetett. Emlékszem, ez volt már a háború után, a moszkvai bajnokság egyetemi kosárlabda játszott több mint 400 parancsokat. Elképzeltem csapata Tőzeg Intézet az első csoportban az MSU csapatok, Bauman, az Energia Intézet. Szerzett öt csapat, három férfi és két nő. Összesen 50 csak az első csoport, és a csoport sok volt.

Akkor a „Dynamo” nem próbál toborozni?

Hogy nem próbáltam? „Fiatal Dynamo” Először is, elkezdtem sportolni a közösségben. És amikor a csapat kijött már a nagy ligák, és mi lett a győztes a bajnokságot a Szovjetunió, és sürgette, hogy „Dynamo” és a „CSZKA” menj, és címek kínált. De nem megy sehova, és boldog. Jól bántak, tisztelt engem. Hogy hagyhattam ő? Régen, hogy ügyeiket őszintén. Már arra is gondoltam, nem merült fel megbántani azokat, akik segítettek. Szóval nem fog kilépni. A 90 éves Megpróbáltam meggyőzni, hogy menjen külföldre: Lengyelországban, Franciaországban, Izraelben. De én is, nem fogja elhagyni. Egész életemben dolgoztam csak egy helyen és egy csapat.

90 éves kosárlabda pátriárka hogyan oroszok legyőzni az amerikaiak kosárlabda sport

David Berlin (középen)

És ha lesz egy edző a „Spartacus”?

1949-ben. Kaptam egy táviratot meghívást, hogy jöjjön a regionális tanács a „Spartacus”. Jövök. Látom: egy hatalmas szoba és két kisebb, melyek közül az egyik - az elnök irodája. És nagy - valamennyi munkatárs számára. Felajánlottam szervezni, és kezdjük, hogy edzője a csapatnak. Volt egy bajnokságot „Spartacus” Regionális Tanács Noginsk és vett egy nagy csoportja a fiúk és lányok 15 fős. Dolgoztam nem csak a női csapat. Között tanítványaim egy csomó ember. Jura Selikhov Valera irgalom és sok más tehetséges sportolók - tanítványaim. És mentem a csapat 10 évvel ezelőtt a Liga a Szovjetunióban.







A szülők valahogy befolyásolja a választás?

Egyáltalán nem. Csak a sport volt egy gyerekkori szerelem. Mindannyian iskola után ment az udvarra, tegye sapkák és hátizsákok helyett a kapun, és fociztak. Tömegsport az én korai években nagyon jól fejlett, mind Moszkva és a Moszkvai terület, és az egész országban.

Mit csináltál a háború alatt?

Mi, fiatalok, volt szolgálatban, a tetőn, leállítjuk a bombák. Ekkor (amit még nem fordult 16) mentem dolgozni, mint egy rendezett egy katonai kórházban válogatás és kiürítését. Költöztünk a front mögött, és nekünk egyenesen a tábori kórházakban hozta a sebesülteket. Szeretem a szabályos volt, hogy azokat a hordágyon, hogy levetkőzik, mosás, fodrász, olvassa el a műtőbe. Két évvel dolgoztam.

És az első nem kér?

Természetesen! És hogyan! Tettük, és elment a tervezet testület, és a kerületi Komsomol bizottság. Hazaszeretet egy fantasztikus időt! Miután a kórház mentem a Aviation College. És amikor jött a tervezet kor, mindannyian vittek a katonai sorozás iroda. A nagy teremben benyújtott 10 nap, elküldésre váró katonai egységek. És akkor jön a sorrendben: nem végzős hallgatók - minden küldte vissza befejezni tanulmányait.

Aztán két évig dolgozott a Zsukovszkij, az intézet, ahol a vizsgálat repülőgépen. By the way, a SRI, játszottam a helyi labdarúgó csapat. Ezután én hozott „Spartacus”. És amikor jelöltek ki egy katonai gyár Izhevsk, Spartacus cserélhető, hogy egy ember, aki küldött oda, és én maradtam Moszkvában. Azóta dolgoztam 66 évet „Spartacus”.

Hogy történt, hogy mivel Ulyana Semyonova női kosárlabda nem szeretné felvenni a programba olimpiai sport?

Tudod, Riga ez valóban egy nagy játékos. Ő nyerte, és semmi köze nem volt nem tudott. Az ő magassága 2 méter 28 centiméter (a legtöbb kosárlabda, a növekedés soha nem haladta meg a 210 cm - comment „Lenta.ru.”). Mivel a program az olimpiai játékok - ez mind értelmetlen, késztetések.

90 éves kosárlabda pátriárka hogyan oroszok legyőzni az amerikaiak kosárlabda sport

Fotó: Igor Utkin / Chronicles TASS

Semenov az egyik legmagasabb a nők, a volt Szovjetunió, ritka esetben nem patológiás gigantizmus. Kétszeres olimpiai bajnok (1976, 1980 Ő most 63 éves.

Ne feledje, az első alkalommal nyertél a rigai TTT? És neked a lányok valószínűleg kezdett swing? Nem félnek, hogy a kár, mert nem volt ilyen esetekben?

Mindig valaki leesett (nevet). Sokkal persze nem engedték, hogy esik, de már csökken, és különösen, ha az edző kemény volt. A úszók, például a víz dobás. Egy dolgot tudok mondani - Mindig is fogott a kezében.

Egy alkalommal, amikor tudták, hogy 20 gólt a csapat. Hogyan lehetséges volt akkoriban?

Valóban, minden gyermek csapata képzett csak két golyó. Paradox módon a sport sztratoszféra és berendezések rettenetesen alacsony: nem volt bugyi, nincs T-ing vagy golyó. Spartak Gomel Sasha ment Riga dolgozni. És ott voltunk valahogy versenyeken. Elvitt az edzőterembe. Megdöbbentett, hogy minden játékos csapata volt a labda. Ez akkor volt, sehol hazánkban. Rábeszéltem a vezetést vásárolni leltár. A pénz, a problémák nem -, hogy a golyók voltak elegendőek, de nem talált kapott.

És most nincs kor nem a fiatalok körében?

Nem, nem hiszem. Éppen ellenkezőleg, a csapat, amely most ment az EB volt a legerősebb, és volt 100 százalékos nyerni első helyen.

Mi akadályozta meg őket?

Meg kell változtatni az edző - semmi több. Véleményem legígéretesebb edző ma - Anna Anna Arkhipova. Ha ő vezette a csapatot, akkor minden bizonnyal lesz az Európa-bajnok.

Mit gondol, mit kell változtatni ma?

Meg kell kiutasítani az összes külföldi edzők. Általában a külföldiek száma csökkent a két ember: az egyik játszik, a másik ül a padon, és változtassa meg. Ez minden. És két év után mi lesz legyőzni minden amerikaiak.

A „Spartacus”, és most a látvány a kosárlabda, ne vesszenek el Pestryaev légiósok orosz liga.

Rate megpróbálnak tenni a saját tanulók. Ez számunkra még több érmet. A legegyszerűbb - vásárolni nagykereskedelmi külföldi sztárok nagy pénz. Van egy másik probléma. Mert a lányok, „Spartacus” - a hazai csapat és egy jó ugródeszka a növekedésre. Köszönöm a segítséget, hogy a kormányzó moszkvai régió Andrei Vorobyov. Erősen törődik a mi csapatunk és a sportminiszter külvárosokban római Teryushkov. Ő aktívan támogatja a csapat, kíváncsi folyamatosan, hogyan csinálunk. Ha vannak olyan kérdések, segít megoldani őket.

És milyen torna töltesz Streetbasket a Noginsk?

Élénkítő elfelejteni. Ebben az évben, a szabadtéri csaták részt kétszáz ezer résztvevővel. Egy bizonyos ponton a verseny, és elfelejtettem, hogy hagyja abba a kiadásokat. Most, hála a változások a vezető a moszkvai régió megváltozott: újjáéledt utcai verseny, a régió megjelent mintegy 500 kosárlabda állványok, amelyek nem teheti meg, hogy kérem, még a letelepedési hely költségei minimálisak, és a fiatalok nem ülnek tétlen. Nem véletlen, egyszer öt nemzeti csapatok különböző korú a tanuló az iskola Spartakovskaya.

Interjút Vitaly Karyuk