2018 Android, hogyan lehet törölni a status bar rendesen android

Androidok .help orosz Android-közösség.

Igyekszem világossá tenni az állapotsorban Android 4.4 vagy újabb tudom, hogyan kell tenni átlátható meghatározásával saját stílusát:







Ez megoldja a problémát egy átlátszó felső állapotsor és jól néz ki. Sajnos, van egy probléma az alján a „navigációs sáv” segítségével a rendszer gombok, amelyek vörös és áttetsző, mint szeretnék.

2018 Android, hogyan lehet törölni a status bar rendesen android

Próbáltam az összes lehetőséget, hogy eredményeket, ha dolgozik, de nem tudok rájönni, hogyan kell megoldani. Az egyetlen működő megoldás felső behúzás 60dp a gyökér elem. De ez a döntés csúnya, és eltérő lehet, és nem lehet a különböző eszközökön futó.

Azt nashelneskolko alkalmazások a Google Playen, amely jól működik a háttere átlátszó, úgyhogy kíváncsi vagyok, hogyan végezzék a munkájukat.







Top 5 Respuesta

// UPDATE. Oké, ez elég régi választ. Most már használhatja a témát anyag megbirkózni ezzel, és ez nagyon egyszerű. Csak a célt tűzte API 21+, használja a támogató könyvtárat, ha szüksége van, és hozzon létre egy témát az anyag a témában, ahol megadhatja a szín a status bar közvetlenül

Nos, úgy tűnik, hogy meg tudom oldani a problémámat. Ez nem a legjobb megoldás, és fényes, de működik a döntést. Ha valaki a jövőben tudni jobb és tisztább megoldás, kérem tudassa velem, és én frissítem a válasz / vagy jelölje meg a választ helyesnek. De most már nincs jobb megoldás, mint ez a kis hack:

Root elrendezése elemének kell lennie RelativeLayout. Az igény, hogy kövesse az alapvető elrendezés ScrollView vagy bármely más modell, ez nem számít. A végén, zárás előtt a címke relatív elrendezését követi üres LinearLayout aki létrehozta ugyanolyan háttérrel, mint a cselekvés bár és fix magasságot (a magassága a status bar).

Ok, akkor meg kell adnia a kódot, és azonos magasságban Linear Model kakStroka állapot:

És akkor csak hívjon setStatusBarBackground az ő módszere OnCreate (). Ez egy működő megoldás mindenféle deviceas. A készülékek KitKat ahol egy átlátszó hátteret nem engedélyezett lesz, hogy elrejtse a lineáris elrendezést.

Legutóbbi kérdések