18. fejezet Jack beárnyékolja az ötlet - „Secret Seven” tűzijáték

Jack ötlete hajnalok

Péter és Janet zavaros hazament.

- Holnap, az iskola kell, hogy mondd el a többieknek, hogy mi történt - mondta Peter. - Ha mindenki hozna valami étel, és anyám megint nekünk limonádé, képesek leszünk, hogy gondoskodjon egy uzsonnát, aztán megy, és újjáépíteni a tüzet. A végén van egy kitömött állat, apukám, petárdákat, bár nem annyira, mint reméltük, de még mindig elég ahhoz, hogy jól érezzem magam.

- Igen, ez egy sajnálatos, hogy a tervünk, hogy egy nagy madárijesztő és gyullad egy hatalmas tüzet sikerült. Mi lesz, hogy korlátozzák, mi van, - mondta Janet.

Tehát hétfőn az iskola után, „Seven” ismét összegyűltek a fészerben. Iramodás, mint mindig, ő köszöntötte a gyerekeket. Janet azt mondta az iskolában a lányok és a fiúk, hogy Peter az esetről. Minden ülő, elterjedése hozta kekszek, sütemények, és töltött magának egy kis limonádét.

- Tehát - mondta Peter - már tudja, hogy mi történt tegnap a mi tüzet. Vegyük figyelembe, hogy ez nem az. Janet Úgy véljük, hogy a hibás ebben a Susie és barátai.

- Azt mondta, hogy lehet hibáztatni Mr Barton, aki nyírja sövények és tisztítja az árkokat, - mondta Colin.

- Nem, ez nem igaz - mondta Peter határozottan, és ez volt az a hír, hogy mindenki, de Janet. - Apám azt mondta ma reggel, hogy ő beteg volt, és töltött néhány napot az ágyban. Tehát ez nem éppen azt.

- Akkor talán néhány csavargó, aki véletlenül belenézett a pajta, látta, hogy egy kitömött szilárdan meleg ruhát, és elvitte, és ezzel egyidejűleg a pénzt - javasolta Jack. - Ebben az esetben, aki aztán szétszóródott a tűz és mit kell ásni ezt a lyukat?

Csend volt, aztán Jack olyan erővel csapott a kezét a térdén, minden ugrott a helyszínen.

- Mi csak vak! - mondta. - Bolondok! Komplett idióták!

A fiúk bámult rá félve. Mit jelent?

- Várj, Jack, öregfiú - mondta Péter. - Mi történt? Úgy nézel ki, mint az imént látott egy szellem!

- Nem, nem, én még nem láttam egy szellem. De tudtam, hogy ki lopta el a dolgokat, és eltörte a terveink! - mondta Jack. - Persze, persze, természetesen!

- Ki az? - kérdezte Péter.

- Ez nem más, mint a tolvaj, aki egyharmada megszökött. Az egyik, hogy kirabolták a nagymama házához, Colin! - mondta Jack. - Nem érted?

- A harmadik tolvaj? De ... - Peter habozott.

- Igen! Tudta, hogy a rendőrség a leírás arról számoltak be, az újságban! Ezért volt szüksége, néhány új ruhát, és ő vette el a töltött! - Elmagyaráztam Jack.

- Persze! Ő magas és vastag! - mondta Janet. - Azt akarta, hogy egy nagy méretű ruha, akkor, hogy mi töltött a rítusok, ő nagyon jött.

- Szóval, ő kinézett az ablakon! - majdnem sírt George. - Nem volt egy kertész, és Mr. Barton, és a tolvaj!

- Ő szükséges pénzt, és ő vette a miénk! - Barbara hozzá.

- És tudod mit? Fogadok barátai eltemették a lopott tárgyakat körünkbe! - mondta Peter. - Ez az, amiért a feltárt gödör! Harmadik tolvaj ellopott egy lapáttal erre Mr. Barton!

- Mr Barton beteg volt, és a tolvaj kellett tölteniük az éjszakát a kabinjában! - helyezze be a szavak és Pam. - Talán, majd felnézett, és a gombbal a kabátján.

Iramodás érezte mindenki izgalommal és ugatni kezdett, küzd csóválja a farkát. Peter megveregette:

- Csendes, Iramodás, csendesen. Poraduesh velünk egy perc alatt. Hallgassa meg minden. Ez a tolvaj valószínűleg még valahol az erdőben. Talán a kunyhóban Mr. Barton. Nem hiszem, hogy ő megtalálta a rejtett dolgokat, és mégis nem fogja megtalálni őket, ez nem fog menni. Tehát ...

- Azt hiszem, meg kell azonnal értesíti a rendőrséget - szakította félbe Peter Jack, - és ő is volt ideje elmenekülni. Mivel mi nem sejtette! Annyi zajt körül a rablás, a harmadik rabló nyugodtan sétált a fészerben!

- És úgy gondoltuk, egy szegény Suzy - mondta Janet. - Őszintén szólva, én rettenetesen szégyellem.

- Nem felejtettem, hogy ma Guy Fawkes Night? - emlékeztetett Barbara. - Hívja a rendőrséget hamarosan, különben nem lesz ideje, hogy újjáépítsék a máglya, és üljön neki töltött. Kérjük, ne elrontani Guy Fawkes Night!

- Oké, oké - mondta Peter. - Hívom a rendőrséget, és mondd el a gyanú, bár van, persze, nem tudom elhinni. Jack, és George kitömött medve. Pam, te vagy a felelős petárdákat. Colin és Barbara, a feladat a lehető leghamarabb, hogy a tüzet!

- És az ég szerelmére, vigyázz a tolvajok! - Peter kiáltotta fut ki a pajta hívni. - Biztos vagyok benne, hogy még mindig körül.

- Igen, kapitány! - mondta Jack. - Iramodás, előre!