Roy Jones

1986-ban Roy elvesztette pontokat az elődöntőben a Jóakarat Játékok szovjet bokszoló Igor Ruzhnikova, győztes bronz. Egy másik jól ismert vereség történt, amikor megpróbálta a harmadik egymást követő évben nyerte el az országos „Golden Gloves”.

Jones volt, hogy az olimpiai játékok 1988-ban Szöulban. Kezdeni, volt, hogy bekerüljön a végső minősítő verseny, ahol minden helyen a válogatott sértegették egymást 8 résztvevő.

Végén a verseny a döntés a bírák, mely még ma is az egyik méltánytalan a történelem az olimpiai játékok, a dél-koreai ellenfele Roy Pak Sihun kapott arany, megnyerte a pontszám 3: 2. Döbbenetes volt, hogy mindenki, beleértve a nagyon koreai, nem is beszélve megrendült az alapvető e fejlemény események Jones.

Jones uralja mindhárom fordulóban, a második fordulóban megszámoltuk koreaiak állt kiütése. Roy volt elsöprő előnnyel dudorok, mint számítottuk az első fordulóban, a 20 esetből 85, Pak Sihun csak 3 csap 38, a második fordulóban - Jones 39/98, 15/71 Pak, harmadik forduló - 36/120 Jones, Pak 14/79. A bírók azonban úgy érezte, egyébként. Képviselői a Szovjetunió és Magyarország Jones adta a győzelem a pontszám 60-56. Bíró Uruguay és Marokkó koreaiak adta a győzelem a pontszám 59-58, arra hivatkozva, hogy megnyerte a 2. és a harmadik fordulóban. Az utolsó bíró Uganda, megszámoltuk a döntetlen, de amikor engedélyt egy döntetlen kellett kiválasztani a győztes, ő úgy döntött, egy képviselő-Korea, mint az állítólagos előnyt a csatában.

Pak Sihun után a „győzelem” mondta Roy tolmács segítségével, hogy elnézést kér, hogy mi történt, ő tudja, hogy elvesztette a harcot, és hogy a győzelem adott neki egy bíró. Ez a harc befolyásolta a bevezetett új pontrendszer amatőr boksz.

Jones első ellenfele szakmai ökölvívó volt Ricky Randall, aki a 20 harcokban elvesztette 16. A csata veri Jones, ő leütötte kétszer az első fordulóban, és egyszer a második. Ennek eredményeként, a bíró megállította a találkozó egyértelmű előnyt Roy Jones.

Töredékek a csata voltak láthatók a film „Az ördög ügyvédje”.

Ezt követően, Jones állt könnyű.

Miután a harc, a kérdés az utolsó löket Lebegyev azt mondta, hogy sem mi nem sajnálja. Vádjával értés játékvezető, aki meg tudta volna akadályozni a végső csapást, a játékvezető azt mondta, nem tudja, hogy Jones a nehézsúlyú kiütéssel. Bár abban az időben voltam pár lépésre a harcosok. Amikor megkérdezték, mit gondol John utolsó löket, azt mondta filozofikusan „Megbocsátok neki.”

Roy Jones Jr. elvesztése után egy nyilatkozatot, hogy megszünteti az együttműködést a promoter Vladimir Hryunovym foglalkoztat Umar Kremleva.