8. kötet

Másnap elmentem a helyiségek, ahol van egy búcsú ünnepe. Az emeleten hevertek maradékot, terítő tele volt foltok, az egész tömeg avas füst lógott fenti táblázatokban. a szívem ...







Régi macska pihenni

Az új vezetője a liberális, az új főnök a politikusok, az új főnök áll őr. Ő rendezi szövetségek, hadüzenet, és békét. Az egyik feltételezi egy másik eliminálódik. Figyelembe véve az egyik, nem szabad szem elől téveszteni a két, amely úgy véli, felesleges figyelni, hogy a harmadik. Tekintettel egyes cselekmények körültekintő intézkedések szelídséggel; más felhasználás üdvös szigor. Azt írja legkiterjedtebb körlevelek, amely arra ösztönzi arra ösztönzi, sürgeti, remények, és szükség esetén akár igényeket, és azzal fenyegetett. Röviden, hogy létrehoz egy új korszak.

Egyetértésben vele, hogy hozzanak létre és melléknév népi. Rush szív ünnepeken és bankettek tiszteletére a hős az ünnepség; nyelvek félelem nélkül belemerül jótékony nyilvánosságot; beszédet és köszöntők ejtik; megjelölt új forrásai ártalmatlan emberek jóléte, a jólét és a fejlődés; kifejezett elvárás, remény, és reméljük, hogy segítségével a pezsgő, a régió reméli crescendo szilárd és rendíthetetlen bizalom.

Még hölgyek nem maradt tétlen; Ezek versengtek egymással, hogy gondoskodjon az új főnök játszik, charades és táblaképek; érdekes annak álarcos; kiválasztott mazurka, és így tanúsít nagy értelme a polgárság, hogy minden razogorchennomu felesége is gondoltam nem jön kimondani a szót „szégyentelen” vagy „sramnitsa”.

Amid ez az általános hangzavar között ez a zuhany eseményeket az egyik kezét, és lelkesen - a másik nem veszi észre, hogy azonnal, mi van kéznél, elhalványul lény, hogy túl (és a jelenlegi!) Kibocsátott magukat mindenféle rendezvények, és szintén tárgya mindenféle serdtseneseny, reméli, hogy átmenjen a bizalom, és bizalom, nyugvó reményeket.

Igen; Nem hagyott minket, a jó öreg vezetője; telepedett ott és akkor, az ő méltó felesége, Anna Ivanovna külvárosi birtokán, és ott, a kebelén természet-anya használ minden erőfeszítést, hogy burjánzik. Természetesen a rossz nyelvek terjed, bár belül ő alakított egy egész urna a könnyek, mintha ezek a könnyek miközben forró csepp az öreg szívét, ami az arcán keserű mosoly és a rángatózó; de az összes adat, hogy azt állítják, hogy ezek a pletykák alaptalanok. Magam meglátogatta őt a falu szerzett Obiralove (és még nem titkolta ezt az új főszerkesztő) és a saját szememmel láttam, hogy ő valóban boldogság. Hanyagul sétál át a mezőkön és réteken; letépte a virágok és szövik koszorúkat őket; táplálja kizárólag tejet Skopje; jön a könnyű beszélgetés jóindulatú falusiak kutatások és felszólítja őket, barátok ... boldogság Milyen bizonyíték van szükség?







Ha úgy tetszik, ez tényleg már némi változás: a szem nem meschut, az orr nem fenyegeti, de a szája nem hányni, a kéz nem rohan. Ha azt szeretnénk, nincs hiány, és rángatózott, és keserű mosollyal ... De véleményem szerint, ez a változás nem volt, mivel a csüggedés, de az egyetlen dolog, hogy a jó öreg, nyugdíjas, megszerezte a veszélyes szokás túl gyakran emelése függöny a jövőben. Ezzel a megszakítás nélküli emelés elég nehéz csinálni rángatás nélkül (Tudtam egy bölcs ember, aki megcsípte még az orrát egyszer kellett emelni a fátylat a jövőben). Az öreg maga bevallani, sőt elég festőien kifejezi a gyümölcs észrevételeit ebben a témában.

- Igen, uram, - mondja - én vagyok az érintett, uram. Nézz be ezt a zárt könyv sok, látni fogja minden abszurd. Nem emberi arcok, és orr-a ... ... köröző szakadás egymást, vigyorgó, uram. Kiábrándító, uram.

Szóval, itt van az egyetlen felhő, mely beárnyékolja csendes estét nyugalmazott ügyvezető; minden más tekintetben ez a boldogság. Ő azonnal beleolvad a liberalizmus és a csökkentés a levelezés, és egy nap, amikor beszéltünk fokozatos felvonulás előre azon az úton, a civilizáció és a szóbeliség:

- Ez az, amikor elkezdtem - mondta -, míg mertem nyújtsa be a következő tanácsokat: ha megengedett, hogy így gondolja, azt mondta, hogy minden döntése szerint a felettesei!

- Mit gondol? Végtére is, sőt ez jelentősen csökkentette a beszélgetést! - mondtam.

- Drasztikusan, uram - felelte animáció, látszólag szándékozó tájékoztatja a további fejlesztése a szórakoztató téma, de hirtelen megállt, mintha attól tartva, hogy hiányozni államtitok.

Általában mintegy kérdésekben a bel- és külpolitika az öreg reagál visszafogottan és titokzatos. Nem, hogy támogatja, nem megdorgálja, nem megfeledkezve azonban, hogy adjunk minden alkalommal: „Ez az, amikor elkezdtem”, vagy: „Abban az időben mertem, hogy nyújtson be egy ilyen csúcs!”

- Miért vashestva véleményt nem vették tekintetében? - Néha megkérem vicces oldalát.

- És ezért, azzal a régi alkalmazottak ma nem tartják! - mondja némi szomorúság, de azután, hogy vidám hozzáteszi: - Igen, itt az ideje! régóta esedékes békén!

Egy új főnöke az öreg, vagy akár csendes vagy kifejeződő metaforikusan, azaz elindul róla, beszélni az ősi pogány isten Mercury, híressé vált, nem annyira a dolgok bátorság, mint kétértelmű a viselkedésük, majd megpróbálja elhallgat a kínos beszélgetést, és felhívja a figyelmet, hogy a tárgyalópartnerek tejelő Ospreys és egyéb tárgyak a mezőgazdaság.

Egy nap beszéltünk tüzek, és néhány vidám tárgyalópartnere kifejezte azt a feltételezést, hogy az új főnök, az ő intézkedések, legalább egy kis, titkos tag Narodowy zhonda.

- Ne tagadja, uram - jegyezte meg szerényen nyugodt öreg -, de nem mernek állítja azt. Megmondom ebből az alkalomból a történettel. Egy nap, amikor Prince Peter Antonovich követelte, hogy kifejezte neki a véleményemet egy csökkentésének egyik ügynökség Fuld, őszintén válaszolt: „Excellenciás! és a farok lerövidült és meghosszabbították a farok - mindannyian elfogadják a hála! „-” Diplomat „- fogalmazott ez alkalommal, Prince és kegyesen méltóztatott fenyeget ujjal rám. Tehát-a.

Még elleni reformok - vagy ahogy ő nevezte őket - „katasztrófa”, az öreg csattant; éppen ellenkezőleg, minden új esemény van benne bölcs tolmács. A legtöbb helyi önkormányzat, és nem zavarta meg. Persze, ő megijedt az első, de aztán behatolt, megmértük megítélni ... és egyszerű!

- Szóval, vashestvo, jóváhagyja? - kérdezte a vele kapcsolatban néha.

- jóváhagyja, uram - mondja, - az első, természetesen ... félt-e; de most ... Helyeslem, uram!

- Mi ez tulajdonképpen, vashestvo, félelem mész legközelebb?