10 tipp kezdőknek újságírók

10 tipp kezdőknek újságírók

TSN újságíró Olga Koshelenko címszavak alatt # VNEEFIRANAVIDU osztja néhány tipp fiatal újságírók számára. Ő a legjobb tanács: indul. De amellett, hogy a vágy, meg kell adnunk a tudás, a tehetség, a műveltség és a lelkiismeret. Arról van szó, hogyan lehet, és ne hagyja, hogy az újságírók, hogy összegyűjti az összes lehetséges dudorok ahogy van osztva beadványában az MMR olvasók.







Talán a legjobb tanács kezdőknek hangzana ez: kezdődik! És mégis - néhány egyszerű tipp, hogy hogyan kell járni ezt az utat, és gyűjtsük össze az összes lehetséges ütközéseket.

Számunkra a magasabb School of Media és Termelés jön több száz fiatal, akik álmodoznak MediaCareer. És ami meglepő - gyakran karrierje a tévében, nem a legtehetségesebb, bimbó. Ezek amellett, hogy a képesség, hogy összegyűjtse a szavakat mondatokat, és ők viszont a szövegek, van még valami.

1.Obrazovanie. 15 évvel ezelőtt, hogy adja meg az Institute of Journalism számomra olyan volt, mint az érzés, mintha meghúztam a legjobb az összes lehetséges nyerő sorsjegyet. Euphoria egy kicsit kevesebb, mint egy év képzés a falakon a korábbi magasabb párt Iskola. Szigorúan véve, a falak köze hozzá: újságírás - nem egy szakma, a vízi jármű. Hasznos egy jó alap oktatás - politológia, történelem, kulturális tanulmányok, a szociológia, így bármilyen ízlése - csak nem újságírás. Base kap a középiskolában, és hogy eloszlassa igen alkalmas iskolába, mint a miénk: hat hónap adunk alapjait kézműves, megtanulnak írni határain belül a műfaj, látni és beszélni. Ne pazarolja az időt hiába.

10 tipp kezdőknek újságírók

2. ösztöndíjak. Attól tartok, nem szeretem, ha egy film egy hős-újságíró: a szabály, egy felkapaszkodott a törekvés érzés, amely arra irányul, hogy bekerüljön a jelenetet, és jelentették, hogy volt valami folyik a háta mögött ... Ez mindig úgy néz ki, nagyon természetellenes, de gyakran - létfontosságú. Fiatal kollégák néha komolyan hiszik, hogy a napokban a Google tudni valamit magának - nem feltétlenül. Már találkoztam, akik nem tudják, hogy miért az első világ, vagy nem nézi a világ mozi klasszikusok. Ez fontos. Mélyebbre ásni - minél alaposabban fogja tudását a különböző területeken, a vonzóbb néz ki, mint a homlokzat.







3. Idegen nyelvek. Angol mint a minimum. Nos, ha a politikusok beszélnek megfelelő angol, a határok nyitva vannak, és a legjobb forrás a nyilvánosság. Nos, az igazság olyan, mint Otchenash. És igen - ez nem az oktatás, hanem egy eszköz, de az egyik legfontosabb.

4. Pszichológiai szerelvény. Saját diák az iskolában, gyakran tréfásan azt mondják - ez nem én vagyok, ez egy pszichiáter. Pszichoanalitikus előadások, és különösen a gyakorlati órákon, bevallom, néha kell is. Az igazság az élet abban a tényben rejlik, hogy az intelligencia és a tehetség diákok fuldokló a hullámok belső szétszerelt: komplexek, terminálok, a megértés hiánya, hogy ki vagy, és miért. Ez szörnyű feltenni egy kérdést, nem veszik a voice-over, és az a személy, a keret - még egy őr. Minél jobban megérteni magát, és vegye, annál több lesz képes hatékonyan mozgatni a szakma és általában - az életben. Secret - néhány diák jött az iskolába, csak, hogy - a szivattyú belsőleg. Igyekszünk segít itt is, közvetve, persze.

Mélyebbre ásni - minél alaposabban fogja tudását a különböző területeken, a vonzóbb néz ki, mint a homlokzat.

10 tipp kezdőknek újságírók

5. Ismerje a piacon. Ne felejtsük el, a második évben a szálló volt egy kis hordozható TV. Lásd, vagy még inkább, hallgatni (fekete-fehér kép lebegett kíméletlenül) hír egy belső igény, újságírók tudtam megkülönböztetni hangokat. Azt megkülönböztetni a jót a rossztól, kerestem a saját stílusát. Az első szakaszban egy újságíró fontos. Most nézem a híreket a tévében néha, de igyekszem, hogy diagnosztizálják a piacon időről időre.

7. Talent. És ez a tehetség a hetedik? - Azt kérdezed. Igen, a hetedik. Tény, hogy az igazán tehetséges újságírók százalék 30. Jó mesterek az ár nem kevesebb, mint az alkotók. De a belső alkotója lehet szivattyúzni. Egy tehetséges újságíró - jó mesemondó. Legyen ez a szabály, hogy a blog: írni az életről, hogy hajlott, mint amit szeretnék megosztani. Írja le az életet, hogy szeretne hallgatni, így érdekes volt vitatkozni. fiatal probléma - valaki másnak a szövegét, hideg, közömbös, mint a percek, a baleset helyszínén.

10 tipp kezdőknek újságírók




Kapcsolódó cikkek