10 km-es távolságban a Washington Maraton harcos atomok legyőzte a leggyorsabb futók a

43 éves lakos Kijev Vadim Sviridenko után fennmaradó Debaltsevskogo kazán nélkül kéz és láb, valamint három további megsebesült a háborús övezetben katonák vettek részt a maratoni veteránok, akik egy 41 másodperces volt az USA-ban

A következő napon, visszatérése után a csapat az ukrán katonai, akik részt vettek az éves maratoni US Marines Washingtonban, ahol a versenyzők találkozott az ukrán elnök Petro Poroshenko. „Ez nem csak a győzelem. Ez a példa, amelyet meg kell emelni tíz, száz, ezer katonánk, már ATO”- mondta.


* Miután visszatért az ukrán futók haza őket, találkoztam az ukrán elnök Petro Poroshenko. Photo Nicholas Lazarenko

Mind a négy ukrán katona találkozott a két órát kiosztott leküzdeni a távolság tíz kilométer, így mindegyikük kapott egy emlékkép kitűzőt döntős futam. Bár futók fáradt után egy mozgalmas hét események és találkozók az amerikai kontinensen, és egy hosszú repülőút, akik találkoztak a töretlen szellemét fiúk a repülőtéren „Borispol”, úgy érezte, áradó erőteljes energia.

- A maraton volt megfigyelhető képviselői számos ország a világon. Nagyon fontos számomra, hogy bebizonyították, mind a fizikai és erkölcsi erejét az újonnan létrehozott, de nagyon erős ukrán hadsereg - mondta Poroshenko. beszél a katonák. És azt mondta: - Mi Vadim Sviridenko régi barátok. Tavasszal, amikor a harcos 128. dandár hazatért az Egyesült Államokba, miután nyolc hónapos rehabilitáció, repültünk együtt. Aztán feltűnt a pozitív Vadim.

Vadim lehetetlen elképzelni mosoly nélkül. Állandóan viccelődik. Bár, amikor találkoztam az egész csapat ukrán futók az indulás előtt, hogy az Egyesült Államokban. Rájöttem: ez a kommunikációs stílus. A fiúk felvette egymásra nevettek egymásra. És néhány viccek kimondott olyan súlyos, hogy lehetetlen volt megérteni, hogyan kell értelmezni a szavakat. Emellett Vadim Sviridenko a Marathon repült névrokona - Vadim Maznichenko. Ennek eredményeként a súlyos sebet, ő nélkül maradt bal karját és jobb lábát. Mindkét férfi haladt rehabilitáció az Egyesült Államokban, ahol összebarátkozott. Ez nekik az első és felajánlotta, hogy próbálja meg a kezét egy maratont. A repülőtéren, a vétel Vadim Sviridenko megkérdezte egy barátjának: „Te vagy az én láb futni nem elfelejtette? Ez a bőröndben? Kézipoggyászban lehetetlen tenni. Én mind a „futó” lábak már elküldte a gépet. "

Nehéz elképzelni, hogy a két férfi sétálni művégtagok. Nos, egy kicsit furcsa járás és egy, majd még egy. Még mechanikus kézi Vadim Sviridenko nem feltűnő, mert olyan anyagokból készülnek hús színe minden ujját vezethető ujjperc. És a bal oldali két ujját, és még mindig lezárt vakolat.

- Hogy én hanyagul borotvált, - Vadim viccelődik. - Tény, fogsor kesztyű szakadjon idővel. Szóval folyamodott ilyen trükköket. De Amerikában, kaptam egy tartalék kesztyűt. Így hamarosan az ujjaim „gyógyítani”.

De a bionikus kar Vadim Maznichenko felkeltette az utasok a repülőtéren. Nem minden nap látni a mozgó fém ujjait. Ezért úgy megközelíteni több embert, és azt kívánta sikert neki, megköszönte a béke Kijev.

- Miután visszatért Amerikába, elkezdtem dolgozni a veteránok társadalmi szervezet »ukrán Mozgáskorlátozottak Egyesülete a ATU« - mondta Vadim Sviridenko. - Azt is meg segíteni másokon megsebesült. Hát én értem és látom, hogy sok probléma merül fel a gyermekeket, akik visszatérnek a normális kerékvágásba. Sok áldozat tenne sport, hanem a sport protézis nem eléggé fejlett Ukrajnában. Mesterséges lábak futás már csak három volt az ukránok! Ketten - mi Vadim Maznichenko. Az üzlet a szokásos tervezett sétálni, ez veszélyes. Tudják megtörni, majd a javítás meg kell fizetni ki a zsebéből, és nem az állami finanszírozást.

De tegyük fel, hogy nem voltak betegek amputálni a lábát a gyermekek futó speciális protézis, ahol a vonat? Itt vagyok most horror képzelni képzés télen, amikor aszfalt obledeneet iskola stadion, nem lesz hó sodródik. A tulajdonosok néhány nagy létesítmények tornatermek hez katonák bevonják őket. De tudom, hogy magamnak - sokkal kényelmesebb, hogy a vonat az ugyanaz, mint magam. Ha Ön mellett futó ember láb nélkül, vagy a kezét, akkor nem habozott. És a teremben, ahol részt vesz az egészséges emberek, akaratlanul minden szem a fogyatékkal ... Mindenki érzi kínos.

hallani, hogy, amint azt cserélni udvarias az edzőteremben Amerikában, ahol rehabilitálni a háborús veteránok, beszélgettünk. Ez is egy ideje a lelki megkönnyebbülés, alkalmazkodás. By the way, én meglepődtem, hogy megtanulják, hogy két külön futópadok számára amputációk, hogy képes legyen a vonat protézisek Kijevben. De senki sem tudja, hol vannak, nem tudjuk megtalálni őket! De Amerikában az ilyen szimulátorok és elkezdtem tanulni futni. Van egy sebesült viseljen speciális nadrágot, amelyhez kapcsolódik egy kupola. Ez emelkedik rovására töltés légi tartja a futó. Amikor a csonk és az izmok szokni a terhelést, a levegő kezd termelni. Kiváló dolog. A gyerekek jól jönne ide.

- Számomra ez az utazás volt az első külföldi útja - egészíti ki még egy résztvevője a maraton 26 éves Pavel Stepanov. - De ez azt kellett minősíteni. I - hivatásos katona, szolgált a Nemzeti Gárda. Szenvedett már jön ki a zóna ATO. A gyakorlatok során a helyszínen költözött páncélozott szállító, összetört medencét. Négy hónapig töltöttem a vakolat. Ezután újra megtanult mindent: állni, járni, ülni. És hamarosan én kezdte meg feljegyzések: felmászott magasságban 900 méter a Kárpátokban, rafting a hegyi folyó. Amikor megtudtam a maraton, elhatározta is kezdődik. Még ez volt oka a büszkeségre. És képzeljétek: Én is választott! De egy hónap múlva a maratoni futás közben eltörtem rossz hallgatni rám jobb lábát. Gipsz eltávolítjuk mindössze három nappal az indulás előtt, hogy az Egyesült Államokban. Shin támogat egy speciális merevítő. De a verseny, még mindig nem adta fel. Kész voltam „menekülési” még egy tolószékben. A legfontosabb dolog számomra az volt, hogy bizonyítani, hogy meg tudom csinálni. Már Washington megállapította, hogy én elég megbirkózni a távolságot. Örülök dolgozott ki, és lekéstem a szükséges két óra.

Minden futó kíséri az egészséges ember. Tehát amellett, hogy a négy férfi, egy egész delegáció utazott Washingtonba. És az orvosok, akik szerepelnek benne, szintén részt vett a konferencián rehabilitációja a sebesült a harcokban.

- A távolság, amit legyőzte, akkor fel a hegyre és le. - mondja Vadim Maznichenko. - Ez már elég nehéz. Kétszer estem, karcos ép karját. Őszintén szólva, én is villant a gondolat, hogy menjen a távolság, de amikor látta, hogy hány ember ukrán zászló támogatni minket, megérteni: ha nem adja fel. És futottam tíz kilométerre.


* Vadim Maznichenko leküzdésében tíz kilométerre, esett kétszer, de nem talált az erőt, hogy eléri a célvonalat

- És amikor megláttam a képviselők az ukrán diaszpóra, hallottam őket sikoltozva nevünket, felejtsd el a fáradtság - mosolygós Vadim Sviridenko. - Támogatás élénkíti és inspirál. Ezt követően, a verseny és a fiúk rájöttek, hogy lehet célja egy ütést egyáltalán a 42 kilométeres maratont. Már dolgozunk képzési terv. És jövőre közölt Ukrajna nem rosszabb, és remélhetőleg még jobb.

Csak miután hazatért, Vadim tudta, hogy az eredmény a leküzdésében tíz kilométer - 01:00 hat perc és 53 másodperc - volt a legjobb futók a protézisek.

- Mi nagyon melegen üdvözölte Washington - folytatja Vadim Sviridenko. - Úgy tervezték, sok találkozók, kirándulások. De Vadim és elhagyta őket a maratont. Mi volt alkalmazkodni, miután a repülést, és a gondoskodás a csonk (by the way, miután a maraton, betegek voltak néhány napig). Miután a futás, hogy találkozzanak és kölcsönhatásba rehabilitators és műszerészek, valamint ukránok él az Egyesült Államokban. Fáradt az utazást. De ez egy kellemes érzés.

Az út parancsok ukrán futók helye támogatásának köszönhetően a Washington ága a nemzetközi jótékonysági alap szövetséges erők Alapítvány, az állami szervezet „ukrán Mozgáskorlátozottak Egyesülete a ATU”, az ukrán nagykövetség az Egyesült Államokban, a stratégiai kommunikációs ügynökség „StratKomUA” NATO Trust Fund Rehabilitációs és erős a társadalmi szervezet „ukrán kémikusok ”.