6. módon védi a gyermekek Sátán vhidzhabe حجاب

Al-Bukhaari (3371) narrátora Ibn Abbas - Allah legyen elégedett velük Allah: "A Próféta sallallaahu„alaihi wa sallam, akkor gyakran kérdezik védelem Hasan és Husayn, és azt mondta:" Az apja (Ibrahim) olvasás védelmére Ismail és Ishaq :

أعوذ بكلمات الله التامة, من كل شيطان وهامة, ومن كل عين لامة

"A'uzu bi-Kalimati-Llyahi t-tammati min Kulli shaytanin hammatin wa, wa min Kulli„aynin lyammatin"(Én keresnek menedéket a tökéletes szó Allah a Sátán és minden kártevők és minden rossz szemmel).

[3371 Bukhari, Tirmidhi 2060 Abu Dawud 4737].

Ez volt a narrátora, hogy Sa'eed al-Khoudary azt mondta: „Allah Küldötte sallallaahu„alaihi wa sallam, kérte a védelem Allah a dzsinnek és a szemmel verés az emberek, még nem hozták nyilvánosságra, hogy mu'avvizatan. Amikor ezek surahs derült, olvasta őket, így az összes többit. " [2058 Tirmizhi].

Továbbítani azt is, hogy Aisha, Allah legyen elégedett az általa Allah azt mondta: „Amikor Allah Küldötte sallallaahu„alaihi wa sallam, lefeküdt, fújta a kezébe elolvasása után”Mondd: Ő - Allah One»(Szúra 112«Al -Ihlas „), és mu'avvizatan, majd megtörölte az arcát, és testük van, amikor elérte a kezét. És amikor megbetegedett, azt mondta nekem, hogy nem neki. " [Bukhari 5748].

3. Ne hagyja, hogy gyermekek elhagyják a házat. ha az idő az esti (Maghrib) ima.

Közvetíti a szavait Jabir, Allah legyen elégedett „anhu, hogy a Próféta sallallaahu” alaihi wa sallam, azt mondta: „Tartsd meg a gyerekek (közel áll hozzá) alkonyatkor, mert valóban, ebben az időszakban (a földön) térnek ördögök, és egy idő után akkor hadd menjen. És bezárja (éjjel) az ajtó (a házát), emlékezve Isten nevét, mert bizony, a Sátán nem nyit egy zárt ajtó! Tie bőrüket, emlékezve Allah nevét, és takarja el a hajók, emlékezve Allah nevét (és ha nincs mit elrejteni), hogy valamit át rajta, és eloltani a lámpát. " [Bukhari 3316]

4. Tanítsd meg nekik, hogy félelem Allah, és támaszkodhat Allah c gyermekkorban. Ne tegye varázsa őket, akkor is, ha verseket a Koránból, mert nőhet, tekintve, hogy ez a darab papírt, hogy megvédje őket.

5. Védje otthon elolvassa szúra al-Baqarah és azan.

Abu Hurairah számolt be, hogy Allah Küldötte azt mondta: „Ne otthon a sírba! Bizony, a Sátán fut a háztól, amelyben olvassa el az „A tehén”. [Muszlim 780].

Abu Hurairah narrátora, hogy Allah Küldötte azt mondta: „Amikor végre azan ima, a Sátán fordul farok hangosan kibocsátó gázok, és még így is, hogy azan nem hallható. Amikor a adhan befejeződött, akkor kezdődik újra (muszlim izgatás), amíg meg nem kezdődik imádkozott ... „[muszlim 389]

6. Tanítsd meg nekik, hogy azt mondják „Bismillah” (a neve Allah) étkezés előtt.

Úgy tűnik, hogy Hudhayfah, hadd legyen elégedett vele, azt mondta: „Amikor mi valaha enni az Allah Küldötte sallallaahu„alaihi wa sallam, van (soha semmi nem hozott az első), míg az Allah Küldötte, Allah áldja meg őt, és hagyja üdvözli, nem (ott kezdődött, és nem vesz semmit. egy nap,) amikor megosztott vele az étkezés, volt egy kislány, (sietek annyira), ha a testre, (azonnal elment a táplálék), és kinyújtotta kezét, de az Allah küldötte sallallaahu „alaihi wa sallam, megragadta a karját. Aztán jött néhány beduin (is), ha hajtja valaki, és az Allah Küldötte sallallaahu „alaihi wa sallam, megragadta a karját, és azt mondta neki, mondván:„Bizony, a Sátán tartja megengedhető maguknak az írás, amely nem emlékére Allah nevében, és ő hozta ezt a lányt itt, így (a segítségével), hogy az élelmiszer megengedett magam, de megragadta a karját. És akkor ő hozta ezt a beduin ide (az ő segítségével), hogy írásban megengedett magának, de megfogta a kezét és az ő! Az egyik kezében kit az én lelkem is, sőt, a kéz (Sátán) a kezemben, amikor én tartja a kezében a két! „-, amely után (a Próféta sallallaahu„alaihi wa sallam,) azt mondta Allah nevét és elkezdtem enni. [Muszlim]

Fordította: Islam gyerekeknek

Kapcsolódó cikkek