5 Ways, hogy megakadályozzák a tisztességtelen kritika

Az egyik leggyakoribb oka a konfliktus egy kapcsolatban van kritika. Gyakran egyszerűen tisztességtelen, gyakran kifejezett durva hátrány. De még ha a kritika meglehetősen jóindulatú emberek még mindig úgy, mint egy vád, hogy ő visszaélt.







Így szokott a gyerekkori, hogy bírálva (azaz a szülők okolható kötelességszegés), meg kell bűntudatot. És igazán nem szívesen ismerik a hibákat! Ez egy csapás a önértékelés, mint a minimum.

És úgy érzi, ez nagyon kellemetlen.

Ezért kezdve már korán, az emberek dolgozzon ki egy védekező reakció a kritikára. Ez a csend, a védelem vagy ellentámadást.

Csend, nos, van mit magyarázni. A férfi egyszerűen nem reagál, ami a mentális beszélgetések magam, és a kritika csak nézni a lesütött szemmel, bőrvörösség arcán. Nagyon gyakran a gyermekek reagálnak a kritikára. És a válasz meglehetősen nehéz elérni őket.

Protection - valaki elkezd bocsánatot, akkor is, ha nem vétkes, megmagyarázza, hogy miért tette, ő azt állítja. Általános szabály, hogy a kritika nem érdekli, hogy miért és miért, akkor fontos, hogy elveszíti az érzelmeiket. Védelem gyakran megy a számláló.

Ellentámadás viszont azt eredményezi, hogy egy konfliktus súlyosbodásához. A következmény egy nagy veszekedés, ahol a fő érv a hangos és erős idegeket.

Minden ilyen típusú válaszok gyermekkorban kialakult, mint a védelem eszközeként és a túlélés a szülői házban, teljesen haszontalan, sőt káros, ha egy személy nőtt fel.

Ezért egy személy, hogy képes legyen a kritikát, kérjük, válaszoljon rá, vessen véget az igazságtalan és stb el kell menni pontosan az ellenkező irányba.

Ne feledje, hogy a rosszindulatú kritikus, mindenekelőtt nyomást gyakorol az emberi érzelmek és az érvelés akkor nagyon abszurd és irracionális.

Ezért szükséges, hogy a változások ezen a területen. Ez fordították az érzelmi és racionális szinten, hogy megtudja, pontosan mi is kétségbe vonja, hogy nem zárkóznak provokációk a érzékek, hogy üres az összes negatív érzelmek.







Szóval, mit lehet használni, hogy hogyan reagál a kritikára:

A folyamat első. Egyetértek az indokolt költségek. Ez a módszer akkor jó, ha a kritika korrekt. Nyugodtan egyetértenek - jogunk van hibázni - Egyetértek, hogy azt mondják: „igen” (igen, mi?). Jogom van hibázni, nem vagyok bűnös, én nem árt. Elfogadom a véleményét.

Második módszer. részben nem értenek egyet. Még tisztességtelen kritika mindig talál valamit, amit el tud fogadni. Vegyünk néhány kritika, egyetértek vele - „eszik egy szelet tortát.” Részleges megállapodás. Adhat a jogot, hogy az ügyben. Ugyanakkor fenntartja a jogot arra, hogy saját véleményt más részein a díjakat.

A harmadik út. fogalmaznia a feltett konkrét. A kritika gyakran nagyon általános. Szükséges tisztázni, hogy pontosan mit is értünk. Például: „Szörnyen nézel ma!”

Meg lehet általánosítani, hogy válaszoljon a kérdésre: „Mit jelent?” vagy „Mit jelent?”, vagy tisztázó kérdéseket: „Mit jelent a színe az arcom, vagy ruhát?”. Jól működik az alternatív kérdést: „Mit jelent az arcom, vagy ruhát?”.

A harmadik út. lapát érzelmek. Válasz a kemény kérdéseket a kritikus csökkentette a szint az érzelmeiket. De még ennél is többet. Például hallgatni kritika, alaposan és részletesen elmondja, hogyan történt valami, amit kritizálni. Például: „Valóban szeretné tudni, hogy miért ma rosszul nézek? Szóval Tegnap jöttem haza a munkából későn, be kellett fejeznie egy jelentést, és helyezzük egy 6 megrendeléseket. Ezután ... „fejti ki részletesen, irónia nélkül, puszta felsorolása tényeket. Csak az állandó tökéletesítés minden jól működik, ha nem tetszik. „Azt mondta, nem mosogatott, és mit tettem?”, Várjon választ, és újra feltenni a kérdést: „Mi mást nem tetszik nekem?”. Ismételjük, amíg a teljes pusztulás a negatív érzelmek kritika.

Ötödik folyamatot. hogy a másik a jogot, hogy a saját véleményét. „Igen, ez így gondolod,” vagy „Persze, lehet, hogy így gondolja. Úgy tudom, hogy az ön véleménye.” A cél - elérése érdekében eltávolítás érzelmek, akkor tudunk beszélni konstruktívan.

1) Ne mondják, hogy „de”. Mielőtt „de” vagy „at” véget kell vetnie, különben ez egy kifogás. Válaszolni arra, amit mondott. Csak akkor veszi figyelembe, amit mondanak, de nem az érzelmek. Figyelj oda, hogy mit mond. Törekedj arra, hogy megnyugtassa a beszélgetőpartner, indulatoktól a csendes beszélgetés.

2) Egy olyan helyzetben, rants, a szóáradat - kiválasztani a legegyszerűbb darab rants és válaszolni.

3) Győződjön kritika a helyzet a díjak figyelmetlenség, közöny.

- Ön teljesen közömbös, hogy mit mondok! - Igen, én vagyok nagyon nyugodt érzelem nélkül hallgatni.

4) Elvek - technikák

Talán mindez kritika, akkor képes lesz arra, hogy, hogy nagy szükség van visszacsatolás a partner pontosan mit akar tőled, és hogy ő hajlandó adni cserébe. Ez az a képesség, hogy izolálja hasznos információkat minden kritika különbséget ember virágzó és amelynek egyfajta önértékelés.