11 Színészek, aki szentelte életét, hogy a vallás - az orosz sajtó

Olga Gobzeva - nem az egyetlen képviselője a világ a művészet, a jelenet változás és a képernyőt a szerzetes köntösét. Ki és mikor a színészek elkötelezett a szellemi élet - a „RG” anyag.

11 Színészek, aki szentelte életét, hogy a vallás - az orosz sajtó

Okos és szép egy egyszerű család sokgyermekes a Ryazan régió Olga Gobzeva gyermekkora óta szeretett volna lenni egy színésznő, de a szülei, főleg Apa, nagyon jámbor ember. Kiválasztása VGIK, a lány képes volt megtenni csak a második kísérlet.

Tanulmányait Borisz Andrejevics Babocskin (legendás Chapaev). Fellépni filmek elején kezdődött, az első fokú. Az első festmény - „Hé, valaki!”. Olga Partneréül Vladimir Ivashov. A színésznő arra, hogy Mikhail Romm nagyon dicsérte a festészet és a munkáját, és ez inspirált, hogy további „hőstettek”.

Ismert rendezők - Marlene Hutsiev Larisa Shepitko - kezdte ajánlani neki egy szerepet a képein. De hirtelen az életet - a teljes virágzás a fiatalok és a tehetség - kezdte elhagyni partnereit a leadott bolt, melyek közül sok lesz igaz barátok: nem válnak Oleg Dal. Yuri Bogatyrev, Vaszilij Shukshin.

Kap ugyanaz Shpalikov Gena, szerettem nagyon. Ez egy hatalmas emberi tragédia, ez annyira. Gének belsejében egy hatalmas szikla, amely egyszerűen nem tudta megvalósítani. Lihegte. Vodka - illuzórikus módon megemészteni az élet.

De Andrej Tarkovszkij - levette az összes, hogy azt akarta, filmjei, levette Oroszországban - az igazi munka a mozi. És mit külföldön, ez nem volt olyan. Számomra úgy tűnik, Tarkovszkij megbetegedett rákos, mert elhagyta a hazáját. "

Komolyan gondolta Olga Gobzeva arról, hogyan lehet a világ elől. után a következő narrátora azt „RG” epizód: „Én fontos szerepet játszik az egyik előadások a színházi színész - egy fülledt spanyol, nagyon szeretem ezt a szerepet, én nagy öröm, hogy játszani Emlékszem, az én fiam volt, majd egy tinédzser, és soha nem fogadott. egy előadás. Szvatoszláv volt a fő kritikusa. Miután a szünetben, a szárnyak, hívtam ki, hogy fia, ahogy elhaladt, és nem válaszolt. egy perccel később a rendező elsétált értetődik egy szót sem. ez furcsa, gondoltam. Bement az öltözőbe, elmentem a tükörben, és elszörnyedt: láttam egy másik személy, más . Woman kampós orr, a másik személy bámultam spanyol I Ryazan, és csak a mozgó ujjait, rájöttem, hogy ott álltam a tükör előtt Emlékszem az állami terror, hogy jött rám, miközben célba a játék este -..... nem emlékszem . Ez volt az utolsó előadás az életemben. aznap este rájöttem, a rémület, hogy hagyja, hogy a másik ember.

Volt egy pillanat az életében kiment a vonat és fia átlépte a vasút, a vonat hirtelen felugrott. Me mentett második készítmény sújtotta a szoknya. Mostanáig a szemében a fehér arca terror driver, sejtettem ajka csak azt mondta ebben a pillanatban. Aztán megkérdeztem magamtól két kérdést - miért, milyen az Úr hagyott minket életben „?

Anya Olga ismerni. hogy az út a kolostor nem volt könnyű: voltak kísértések és üldöztetések és az elutasítás a barátok és a társadalom. De ő szenvedett. És fia, látva a szerzetesi öltözékben, azt mondta: „Anya, ez klassz!” Megértette és elfogadta az anya választása.

Anya Olga nem értett egyet, mondván, hogy a szerzetesek komor és puritán ember. „Ez egy sztereotípia, és nem több - tette hangsúlyozza -. Valójában van még vidám, szellemes ember, szerzetes kell élvezni az életet, hogy kommunikálni az emberekkel.”. Ma anyám Olga filmfesztiválokon és események, amelyek az ortodox kultúra. És a fejét a Koordinációs Tanács Női jótékonysági az Orosz Ortodox Egyház. Ő és 10 másik ember, hogy segítsen az idős színészek, akik egyedül voltak. Egyszer régen, létrehozták a dicsőség a szovjet mozi, és ma kiderült, hogy gyenge, és nem akart. „Velük voltam könnyen, vigyen neki, anya azt mondja Olga -. Nagyon értékelik a bizalom, attól tartok, hogy elveszítik azt, és nagyon őrzött őket pihenni tolakodó média, mindig kérdezze meg engedélyt, ha az újságírók keresik őket egy interjúra.”.

Alexander és Elena Mikhailova

Nem folytatta jól megy, és színészi karrierjét, Alexander Mihajlov. Gyermekkora óta azt álmodtam, hogy egy színész.

A tizenkét éve mentem dráma iskolában, ahol ő volt elfoglalva, kerítés, műanyag, csinál színházat. Ezután könnyedén lépett a Színházi Intézet. Tanulmányai során elkezdett ajánlatokat kapni a filmből. A második évben, Alexander már szerepelt Anatolij Efros a TV play „Rómeó és Júlia” szerepében Romeo. A diploma megszerzése után, szerepe volt Lomonoszov a film „Mikhailo Lomonoszov”, akkor a szerepe a földtulajdonos Alexey Fedyasheva a híres film Mark Zaharov, „Formula of Love”.

„Szerepe Alekszej vált önéletrajzi rám - ismerte be később akter.- fiatal koromban volt, nagyon hasonlít az ő hőse, ugyanaz fellegekben fiatalember, amikor elolvastam a forgatókönyvet, rájöttem, hogy ez rólam szól a film végén a karakterem felnő, megnősül .. ő kezd új életet. én ugyanazt.

Érettségi után kerültem a Központi Gyermek Színház. És minden jól ment, volt egy csomó szerepeket. A színházban találkoztam Lena. későbbi feleségével. Azonnal rájött, hogy belsőleg közel, elkezdett beszélni sokat, valahogy mindig szeretik egymást beszélni, valószínűleg azért, mert mindenki a háta mögött már élt az élete része volt a sebeket. „Ez az Elena vezette Alexander Mihajlov az egyházban, megismerkedett apja Nikolay Vedernikov, aki megkeresztelte őt, és segített neki a család.

11 Színészek, aki szentelte életét, hogy a vallás - az orosz sajtó

Vasilyeva férje, drámaíró Mikhail Roshchin (mielőtt a színésznő felesége volt Szergej Szolovjov) a válás után, akivel elment a kolostorba, emlékeztetett arra, hogy a színésznő szenvedett súlyos alkoholizmus. „Egyes klinikák csak ő nem kezeltük, hogy hiába, - mondta Roshchin. - De a pap találkozott Vladimir apja, aki segített neki talpra alkoholizmus. Azt hiszem, ő valóban lesz hívő, egyébként semmi sem történt. "

By the way, a fia Ekaterina Vasilieva és Mihail Roshchin Dmitrij után harcállását lett pap.

Zamanskiy Vladimir és Natalia Klimova

11 Színészek, aki szentelte életét, hogy a vallás - az orosz sajtó

Vladimir Zamanskiy szerepelt a híres film "On Seven Winds", "ellenőr Bűnügyi", "Solaris". Ő a legismertebb az ő szerepe a korábbi Német rendőr a filmben Alexis Herman „próbaút”. Felesége Natalia Klimova ismert több mint munka gyermekek filmek. Nagyon ragadós figyelmét munkája szerepe volt a film adaptációja a Hókirálynő mese Anderson.

Minden reggel, Vladimir Petrovic és Natalya kezdődik szolgálat az egyházban, és ez is véget ér. Azt mondják, hogy azért, mert a felesége vezekel bűn, ami miatt nem tudnak a gyerekek: még a negyedik évben a dráma iskolába Klimova megszabadult a nem kívánt terhesség, a művelet eredménye lett komoly egészségügyi komplikációk. Nem értik a házastárs és a modern értékek. „Oroszország most egy kis szünetet, - mondja Vladimir Zamanskiy - de néhány menni Istenhez, és mások - a pénz szerelme, mérése az összeget az élet modern Moszkva nem tudnánk élni, itt vagyunk közelebb a templom és a természetet.”

11 Színészek, aki szentelte életét, hogy a vallás - az orosz sajtó

De ő hajthatatlan volt. „Volt egy vágy, hogy menjen egy kolostorba, hogy megtalálja Istent” - emlékszik vissza az önéletrajzában, édesanyja Dolores. Ő választotta a kolostor a rend Szent Benedek a Connecticut államban, aki megalapította a francia apácák 1947-ben godu.Dolgoe időben ő tartotta azt a szándékát titokban. „Sokan nem értik a különbséget a hivatás és a saját vágy. Ez nem mindig ugyanaz. Mindig is szerettem volna színésznő lenni, de én Istent szólította, „- mondta.

Ma - 50 évvel később - az anya Dolores Hart Abbess. Visszatekintve, rájött, hogy ő is használja Isten ajándéka hallgatni, ami egyszer segített neki, hogy sikeres színésznő: „Egy jó színész kell hallgatni, hogy a karakter kellett játszani. Amikor beléptem a kolostorba, megdöbbentett a szavak Szent Benedek: „Figyelj, a lányom, a fiam, az Úr a hangja füle a szíved.” Egyházi élet nem azt jelenti, hogy az ajándékok a kolostor ajtaján. Jönnek megtalálni Istent. tudjuk szolgálni egymásnak az ajándékokat. "

Miért olyan gyakran a színészek elhagyják a világi életben, „RG” mondta anyámnak Olga (Olga Gobzeva). Szerinte a fő jellemzője a jó színész - élénkséget, gyermeki érzékelés. „A színész lelki természeténél fogva különösen érzékeny, meztelen, és így gyakran ő nem védett a világon - mondta anyám -. Ezért számos tragikus sorsok.” Szerint a korábbi színésznő, menekülni világi élet - az egyik leghatékonyabb módja, hogy megőrizzék az emberi méltóságot. De szerzetesség - ez a kemény utat. És lehet ez kevés.

Ennek megfelelően, az Orosz Ortodox Egyház, mindössze 20 százaléka a diákok a vallásos iskolákban válasszon egy hasonló utat, még házas.

Kapcsolódó cikkek