1. fejezet parancs elkövetni elleni dzsihád az istentelen és elkötelezettségét, valamint a szigorú

A vers a parancs a harcot:

„Te elrendelte a harcot, még akkor is szeretik. Talán utálod valamit, ami jó neked. És talán szeretsz egy dolog, ami rossz neked. Allah tudja, és nem tudjátok „(2: 216).

„Küzdelem az utat Allah és tudjuk, hogy Allah - meghallgatás, a tud.” (2: 244)

„És ha Allah nem büntette egyesek mások által, a föld tele volt rossz lenne, de Allah tele van a bőség az világok.” (2: 251)

„... megölik a bálványimádók bárhol is vagy azt találták, hogy ezeket a foglyokat és ostrom alá őket, és felkészülni minden csapda minden.” (9: 5)

„Küzdelem azok az emberek a Könyv, akik nem hisznek sem Allah, sem az utolsó nap, akik nem tartják tilos mi tiltja Allah és az Ő Messenger, akik nem vallják az igaz hit, amíg el nem válik személyesen tisztelegni a maradás megalázva. „(09:29)

Imám Al-Haliimi írja könyvében: "BMS al-Imaan":

Allah kifejtette, hogy ha nem büntetik a hitetlenek a muszlimok, így a hívők a jogot, hogy megvédje az iszlám, és elpusztítsa a hadsereg a hitetlenség, majd hitetlenkedve fog uralkodni a földön, és az igaz vallás lenne kimerültem. Ez azt bizonyítja, hogy az iszlám a túlélési ész - dzsihád, és minden, ami ilyen állapot, megérdemli, hogy egy pillére iman.

1. Ibn „Umar Allah legyen elégedett” anhu narrátora, hogy Allah Küldötte (sallallaahu „alaihi wa sallam) azt mondta:„én elrendelte a harcot az emberek, amíg ezek arról tanúskodnak, hogy egyik érdemel imádják, kivéve Allah, és Mohamed az Allah Küldötte, nem fog . végre az ima, és kifizeti a naplemente ideje, ha nem, hogy a vér és a vagyon kell védeni a me - kivéve a jobb az iszlám és a számítás lesz a Nagy Allah.”. (Bukhari, Muszlim, Tirmidhi, Nasa'i, Abu Dawud, Ibn Majah, Ahmad, Bayhaqi, Ibn Habban, Darkutni és Imam Malik)

Ez hadíszt narrátora Ibn Umar, Abu Hurairah, Jabir ibn Abdullah, Anas bin Malik ibn Abdullah Jarir, Aws ibn Abu Aws Ibn Abbász ibn Sahl Szád, Al Numaana ibn Bashir Tariq ibn Ashyama, Abu Bakr, Muadh bin Jabal és Samura bin Dzhunduba.

Így ez hadíszt „mutawatir”, azaz leghitelesebb hadísz.

Közül néhány értelmezés által idézett Ibn Hadzsar legmeggyőzőbb, hogy az emberek harcolnak a létesítmény fennhatóságát a törvény Allah. Ez a célkitűzés úgy érhető el, számos útvonalon. Ez lehet elérni a harc velük. Az is lehetséges, keresztül elfogadása saría Allah és a kifizető jizya. Lehetséges az is, segítségével egy békeszerződés muszlimok és mások, ahol a nem-muszlimokat semmiképpen nem ellenzi az Allah szó.

2. Abu Muthana Al-Abdi mondta: „Hallottam, Abu Al-Hasasiya mondta:” Azért jöttem, hogy Allah Küldötte (sallallaahu „alaihi wa sallam), és azt mondta, hogy szeretnék, hogy őt Allah az esküt esküdtem én, a„tanú. hogy nincsen imádatra méltó, kivéve Allah és Mohamed Allah küldötte, imádkozás ötször, böjt hónapja, a kifizető Sunset, Hajj és harcolni Allah útja, „mondtam.” Ó Allah küldötte, 2 feltételeit, amit nem tudok teljesíteni . Az első - a naplementét. Már csak 10 tevék. Ők teszik ki az összes vagyonom. Második - dzsihád. Azt hallottam, hogy valaki futott a csatatéren hozta magára a harag Allah. Félek, hogy ha meg kell küzdeni, azt megijednek a halál és a lelkem fog változni nekem: „Allah Küldötte megfogta a kezét, megrázta, és azt mondta.” Sem alamizsnát sem dzsihád! Hogyan ezután lehet belépni Paradise? "

Abu al-Hasasiya, majd azt mondta: „Allah Küldötte megesketett minden feltétel van rendelve.” (Kapcsolódó által ellenőrzött és al-Hakim)

3. Salam ibn Nufayl mondta: „Ültem az Allah Küldötte (sallallaahu„alaihi wa sallam), és egy férfi azt mondta:”Ó Allah Küldötte, az emberek már kiadta a lovak, letette a fegyvert, és azt mondta, hogy nincs Dzsihádot a háború véget ért. " Allah Küldötte (sallallaahu „alaihi wa sallam) felém fordult, és azt mondta:„Ők hazudtak! Most itt az ideje, hogy harcba! És mindig csoport én Umma harcolni az oka Allah, és azok, akik ellenzik azokat nem árthat nekik. Allah kapcsolja ki a szívét néhány ember, és az étel miatt e és így tovább, amíg az Ítélet Napján és a lovak jó, amíg az Ítélet Napján, és a háború nem fog leállni, amíg kijönnek Góg és Magóg. „(22)

Egy ilyen hadísz által továbbított Imam Nasai és talált jó:

4. Salamah ibn Nufayl mondta: „Ültem az Allah Küldötte (sallallaahu„alaihi wa sallam), és egy férfi azt mondta:”Ó Allah Küldötte, az emberek már kiadta a lovak, letette a fegyvert, és azt mondta, hogy nincs Dzsihádot a háború véget ért. " Allah Küldötte (sallallaahu „alaihi wa sallam) felém fordult, és azt mondta:„Ők hazudtak! Itt az ideje, hogy harcba! Itt az ideje, hogy harcba, és mindig egy csoport az én Umma a csata az igazság, és elfordul tőlük, néhány ember szívét, és az élelmiszer köszönhető e, és így tovább, amíg az Ítélet Napján. És amíg az ígéret Allah jön. És a lovak jó, amíg az Ítélet Napján. Ő, a Magasságos, inspirált, hogy hamarosan elhagyja ezt a világot, és utánam csoportokban, amely felemelkedik a nyak egymást. És muzulmánok lesz a központja a Sham „. (23)

(22) Narrátor Al-Tabarani könyvében "Al-Mu'jam al-Kabir"

(23) Sham jelenti Szíria, Libanon, Palesztina és Jordánia. Ez azt is jelentheti, néhány vagy az összes ilyen országban. Narrátora Imam Nasai és találtam jó.

„Itt az ideje csatákat! Itt az ideje, hogy harc „az ismétlés ezeket a kifejezéseket hangsúlyozza annak fontosságát, ez a kijelentés azt jelenti, hogy a csata egyre csak növekszik, és hogy Allah csak elrendelte ezt a parancsot, és mert a végén ilyen hamar? Vagy azt jelenti, hogy az igazi harc még csak most kezdődött, mert eddig harcoltak a területükön, a föld az arabok, de most itt az ideje, hogy mozog a harcot a többi területen.

„Allah fordítja a szívét néhány ember” azt jelenti, hogy Isten mindig az ebben a csoportban a hívők a harcot az ellenséggel, ha arra, hogy megváltoztassák a szívét néhány ember kufr a iman. És így annak érdekében, hogy ezek a hithű becsület harcolni a maga módján, és méltó örömét. (24)

„A lovak és jó” a díj és trófeák, vagy a becsület és a büszkeség. „És a központtól, a ház vagy a muzulmánok színlelt” az idők végezetéig. Ő a központja az iszlám és a dzsihád területén. (25)

5. Anas narrátora, hogy Allah Küldötte (sallallaahu „alaihi wa sallam) azt mondta:»Küzdelem a hitetlenek és a vagyon, fegyverek és a nyelvek.« (26)

Az Ön nyelvén azt jelenti, hogy fájdalmat okozni hitetlenek hagyta őket hallani, amit gyűlölök.

6. Az Allah Küldötte azt mondta: „Van neked 5 határozataid hallgatni, engedelmeskedni, harcolni, hogy újév lenni Jamaat” (27)

7. Ibn Abbász narrátora, hogy Allah Küldötte (sallallaahu „alaihi wa sallam) azt mondta:»Nincs több újév megnyitása után a mekkai, de van dzsihád és szándék, és ha a neve a harcot, akkor harcolni.« (28)

Allah azt mondja a Koránban:

„Törvény (a) könnyű és (natezhele) is megfékezni, és harcolni, (nem kímélve) a tulajdon és magukat az utat Allah. Ez a legjobb az Ön számára, ha csak tudott!” "

(24) Megjegyzés. Translation: (Más szavakkal, Allah nem foszthatja meg a Umma Dzsihád lehetőségeket Még ha feltételezzük, hogy az egész világ az iszlámot, Allah még változhat a szívét egyesek iszlám kufr a Mujahideen tudott harcolni velük.)

(25) Megjegyzés. Translation: (Jogunk van kérni: Hol vannak ezek hadith eddig Hogyan, hogy tudósaink hagytak ránk a sötétben hadiths Csakúgy, hallottunk hadith körülbelül tisztogatás és etikett WC százszor, de ásni mélyre? klasszikus művek tudósaink kivonat ezeket a kincseket?)

(26) Sahih, Nasai, Abu Dawud, Ahmad és az al-Hakim.

(27) Tirmizhi Ahmad, Abd (Hasan)

(28) Bukhari és Muszlim

Az értelmezés értékeinek „fény és natezhele” ebben a versben:

Abu Salih mondta. „A fiatal és öreg” Qatada azt mondta: „Az aktív és passzív, energikus, vagy sem.”

Továbbítani, hogy Abu Ayyub al-Ansari vett szabadság Dzsihád évben. Aztán elolvasta ezt a verset, és azt mondta: „Nincs mentség ebben a versben”, és folytatta a dzsihádot.

Abu korongot telt megbízható lánc Al-Hakim: „üdülők vagy elfoglalt”

Azt is mondta, hogy „natezhele” kifejezés az, aki rendelkezik azzal a tulajdonsággal, hogy ő fél, hogy elveszíti, ha elhagyta a dzsihád. A „light” kifejezés olyan személyt nélkül tulajdonság.

Al-Qurtubi azt mondta: „ez a vers általános jelentéssel bír, és magában foglalja minden ember függetlenül attól, hogy könnyen lehet, hogy részt vehessenek a dzsihád, vagy sem.”

Al-Zuhri azt mondja, hogy Ibn al-Musayyab csatlakozott a hadsereg, amikor már elvesztette egyik szemét, mert idős kora miatt. Azt mondták, hogy beteg volt, és azt mondta: „Allah azt mondja Astagfirullah” könnyű és natezhele „Ha nem vagyok képes harcolni, legalábbis én növeli a katonák számát, és meg fogja őrizni poggyász.”. (29)

8. Abu Yala és az al-Hakim továbbított megbízhatóbb lánc adók: „Anas bin Malik azt mondta, hogy Abu Talha olvasni szúra Tavba és jött ez a vers” jár (a) könnyű és (natezhele) is megfékezze „és azt mondta:” látom, hogy Isten hív engem, hogy én vagyok, fiatal vagy öreg. „Aztán megparancsolta fiainak, hogy készítsék fel a harcot. Azt mondták neki: „Te már harcolt Allah haláláig, majd Abu Bakr haláláig, majd„Umar. Most nézzük a harcot a helyette. " Azt válaszolta: „Készülj a harcra me”, és meg is tették. Elment a dzsihád a tengerben, és ott is halt meg. Úgy nem találtunk olyan szigetet eltemetni hét napig, és a teste nem változott. "

9. Abd beszámol arról, hogy Makhul szembefordult Kyble majd káromkodott 10-szer a nevét Mindenható Allah, a Nagy és a teljesítmény a dzsihád kötelező. Megfordult a tanítványainak, és azt mondta: „Ha azt akarja, hogy esküszöm több mint 10-szer, megcsinálom!”

(29) Megjegyzés. Translation: (Subhanallah, egyesek ragaszkodnak minden érv, hogy elmenjen a dzsihád - bár nem volt jó okkal -, míg a többiek az oka ennek, de használ semmilyen érv, hogy csatlakozzon a katonák.)