12 Tények a Colosseum, akkor (valószínűleg) nem tudom - Olaszország Orosz

„Figyelem, építés alatt”

Annak érdekében, hogy építeni a Colosseum. Romans vett egy kicsit több, mint öt éve, 75-80 AD A Colosseum volt, és továbbra is az egyik legpatinásabb épülete, az ókori Róma. csak az építőiparban a külső falak volna használni több mint 100 000 köbméter mészkő (tufa). Az eredmény az volt, „colossale” (nagy): amfiteátrum hossza 189 méter, 156 méter széles és 48 méter magas, képes volt befogadni 50-70.000 ember a közös belső területe 24.000 négyzetméter.

Arena. Bemenetek az amfiteátrum csupán 80 arénában, ahol a csata folyik, volt egy ellipszis alakú hosszúságú tengely 80 és 50 méter, és valószínűleg borította fagerendák.

12 Tények a Colosseum, akkor (valószínűleg) nem tudom - Olaszország Orosz

járatok keresése

Egy nap a Colosseum

A napi rutin az amfiteátrumot előre meghatározott és szigorú. Este, mielőtt a „szerkesztő” a közelgő csata, hogy van, aki megszervezte a játékok, gladiátorok kínált vacsora, ami nyilvános: ez úgy történik, hogy a közönség is kap egy közelebbi pillantást versenyző. Másnap reggel, a katonák nyitotta meg a nap „parádé” az amfiteátrumban, gazdag páncélt és teljesen élesített. Ezután kezdődik a harcok között állatok vagy állatok és emberek között.

12 Tények a Colosseum, akkor (valószínűleg) nem tudom - Olaszország Orosz

halálos ebéd

Ebéd órán át a Colosseum voltak fenn kivégzések halálraítélt: az emberek máglyán elégették, a megfeszített és adta eledelül vadállatok. Mindez került sor ebben a formában egy élő show.

12 Tények a Colosseum, akkor (valószínűleg) nem tudom - Olaszország Orosz

clou

A leginkább várt volt a műsor, zajlanak a napot - a párbaj a Gladiators: Munera. Szerint a népszerű értelmezés, gladiátorok belépő területén oszlop lett a császár és felkiáltott: „Ave Caesar, Morituri te salutant”. Tény, hogy Caesar üdvözölte nagyon ritka.

12 Tények a Colosseum, akkor (valószínűleg) nem tudom - Olaszország Orosz

Secret of neve

Kezdetben ez volt az úgynevezett Flavius ​​Amfiteátrum (Anfiteatro Flavio), mert épült császár Vespasianus és Titus a Flavius-dinasztia. A név „Colosseum” megjelent csak a középkorban: a legnépszerűbb elmélet szerint a név „Colosseo” amfiteátrum abból fakad, hogy épült mellett a „Colossus” Nero szobor, ami található, néhány méterre a szabadtéri színpad. Mások azt mondják, a név származik a helyét, mert az amfiteátrum épült a hegyen, ahol egyszer állt egy templom az Isis (Collis ISEI).

A név eredete „Colosseum” séták és egy érdekes legenda: ha létezett a helyén egy pogány templom a Colosseum, imádták az ördög. És a végén minden ünnepségen, a papok kérték követői: COLIS EUM? (Nem tetszik? Úgy értem, az ördög).

12 Tények a Colosseum, akkor (valószínűleg) nem tudom - Olaszország Orosz

Színezett bevonat és foglalás ülések

A nagyon meleg napsütéses nap Coliseum borított fátylat 80 háromszög darab vászon, amit kifeszített 320 kábeltartó. Az ok érthető: a fátyol véd a leégés nézők a műsor alatt nap.

Helyezzük a Colosseum szigorúan fenntartva. A felső soraiban fapadok kerültek, a nagyközönségnek szánt, míg a tér a kiváltságos vendégek voltak márvány. Mindenki részt vehet a show, a bejárat szabad volt, de változtatni a helyét az egyes, a látogatók nem megengedett. Senators Róma ült az első sorban együtt a Vesta, elhelyezte őket harcosok (equites), padlások ülések számára fenntartott rabszolgák és idegenek.

Az első lift a történelem és a táj a „teljesítmény”

Az egyik első példája működő felvonó rendszerek volt egy rendszer, hogy működik a Colosseum. Arena és pincék ténylegesen kapcsolódnak felvonók.

Basement állt alternatív folyosókon. Néhány dekoráció szereplő készletek harc, amely, hála a rendszer kötelek, bemászott a gyűrűt a másik tartott állatok és felkészülés a gladiátorok küzdelem.

Tájkép beállítani az arénában előre. Gladiators és az állatokat emelt a jelenet pillanatában a harcot az első prototípus a lift. Ezek a rendszerek emelje a föld alatti tér, a show egyre izgalmas karaktert: a katonák és a vadon élő állatok jelentek meg a színen, mintha a semmiből.

12 Tények a Colosseum, akkor (valószínűleg) nem tudom - Olaszország Orosz

A Colosseum adott életet számos történelmi helyszínek, Róma

Márványhomlokzat és néhány belső részei, a Colosseum használták az építési Szent Péter-bazilika és a különböző középületek, Róma, mint például a Palazzo Barberini. Hogy képes figyelmen kívül hosszú ideig, amfiteátrum tulajdonképpen a rómaiak is használták, mint a forrás az építőanyagok. Ez tartott egészen a 18. századig, amikor hirtelen ott volt a szeretet az ősi romok Róma. Feltételezzük, hogy a Colosseum csak egyharmada milyen volt, amikor az eredeti design.

12 Tények a Colosseum, akkor (valószínűleg) nem tudom - Olaszország Orosz

A tizenharmadik században, az amfiteátrum a római Palazzo még Frangipani család építette, majd később más polgári otthon.

Colosseum sérült és számos földrengés. Így 851, egy földrengés váltott összeomlása a két sor ívek a déli oldalon, és a szabadtéri színpad került ismerős aszimmetrikus szempont.

A Colosseum és a medence

Belül az amfiteátrum egy időben végezzük, és harcol a vízben „Naumachie”: ez volt a show, ahol a gladiátorok (vagy elítélt) átveszi a híres tengeri csatát a római birodalom történetét.

A medencét is végzett egy békés víz show, ahol a nők is részt vett.

12 Tények a Colosseum, akkor (valószínűleg) nem tudom - Olaszország Orosz

Rettenetes és iszonyú

A nap gladiátor küzd Coliseum szerzett baljós hírnevét, de ez volt az egyik a hét pokol kapui (még, több tízezer ember halt meg az arénában). Azt mondják, hogy a Colosseum még ördögi rítusok végeztünk, amely korábban a vér az áldozatok az arénában. A középkorban, majd a banda a banditák használt az arénába, hogy eltemesse az áldozatok. És itt a XVI században igyekeztek varázslók és boszorkányokat, akik használják a boszorkányság fű mágikus erővel, emelt között a vérben és a romok.

12 Tények a Colosseum, akkor (valószínűleg) nem tudom - Olaszország Orosz

dzsungel Coliseum

Évtizedeken botanikusok tanulmányozza termesztett növények spontán belül a Colosseum. Beszélünk több mint 350 különböző növényfaj, gyökerezik a romok között - néhány közülük teljesen egzotikus eredetű és a növekedésüket támogatott a különleges mikroklímát az amfiteátrum.

12 Tények a Colosseum, akkor (valószínűleg) nem tudom - Olaszország Orosz

Colosseum és Hollywood

A Colosseum volt a film meg a filmek számát, de a film hozta meg számára még híres a világban, a „Gladiátor”, nem lett eltávolítva a színpad. Egy sor megoldatlan kérdések kéri rendező Ridley Scott, a film jelenetek gladiátor harc a római amfiteátrum El Jem Tunéziában és a színlelt Colosseum, speciálisan épített a forgatás Máltán. Ahhoz, hogy épít egy amfiteátrum azt csak 19 hetes, de a szerkezet fából készült és csak részben: a legjobb rész volt újra a számítógépet az utómunka.

12 Tények a Colosseum, akkor (valószínűleg) nem tudom - Olaszország Orosz

Útmutatók, transzferek és a bevásárló

Kapcsolódó cikkek