5 tipp, hogy javítsa anyagok turmixgép render

5 tipp, hogy javítsa anyagok turmixgép render

5 tipp, hogy javítsa az anyagokat.

Árnyékolástechnika (Anyagok létrehozásának folyamata) -is a leggyakoribb lépés CG Pipeline. Régebben csak játszani az anyaggal, amíg nem szerez az a fajta, ami megfelel nekem, majd továbbítja állományjavító.

5 tipp, hogy javítsa anyagok turmixgép render

T ekstura fa ragasztani a diffúz shader. Buee.

Azonban az én végtelen keresése realizmus, rájöttem, hogy az árnyékolás valójában a legfontosabb lépés létre valami hihető.
Természetesen a modellezés, textúrázás, világítás, és az összes többi is nagyon fontos, de az árnyékoló meghatározza, hogy mi minősül tárgy- ad a közönség érti, milyen érzés, hogy van ez puha, ragadós vagy rugalmas, meghatározza, hogy mi lehetne az új, hozzon létre egy vizualizációs.

5 tipp, hogy javítsa anyagok turmixgép render

Itt a felület sokkal érdekesebb!

Árnyékoló egy mix a matematika, és a szabályok művészi helyet, de ez a bemutató fogok összpontosítani gyakorlat helyett elmélet.

1. Megérteni, hogy ez hogyan történik.

A tanulmány a mi látható a referencia az első lépés, de ha igazán akar haladni, és kitűnjön a tömegből, meg kell értenünk, hogy miért néz ki.
Vegyünk egy egyszerű példát a kerámia teáskanna.

5 tipp, hogy javítsa anyagok turmixgép render


Úgy tűnik, hogy uralkodik nagyrészt diffúz felület fényes felülettel.

Pillanatnyilag úgy néz ki, mint egy egyszerű diffúz shader, de akkor is észrevették, hogy ez egy kicsit átlátszó. Ez annak köszönhető, hogy a választás az ásványi anyagok létrehozásához használt agyagot. Kaolin egy bázikus anyag, de más anyagok, mint a kvarc és a földpát, általában gyakran tartalmaz a keverék.

5 tipp, hogy javítsa anyagok turmixgép render

Kaolin / Quartz / földpát

Kvarc szinte teljesen átlátszó, mint az üveg (valójában egy kvarcüveg létrehozásához használt), így elő, hogy a por a kaolin és a földpát, kapunk egy kicsit áttetsző diffúz anyag.

5 tipp, hogy javítsa anyagok turmixgép render

Az első kezelés után a tűz objektumot bevonva zománc sima szabálytalanságok és hogy ez egy magas fényű védőréteget, és egy második, egy kezelési szakasz tüzet. Ez teszi a felületet fényvisszaverő.
Úgyhogy lefordítani ezt az anyagot a Blender ...
Mindig kezdje a diffúz komponens. Mivel porcelán főleg kialakítva por, felülete elég durva, és csak ezután alkalmazzuk emalnoe bevonattal. Ezért fogunk létrehozni hatását növeli a durvasága diffúz shader:

5 tipp, hogy javítsa anyagok turmixgép render

És az átláthatóság fogja használni felszín alatti szórás (felszín alatti szórás), mivel ez jobban tükrözi a lényeget. Csak helyett shader fogja használni kettő. Az egyik egy nagyszabású, hogy a recesszió egy kicsit lágyabb:

5 tipp, hogy javítsa anyagok turmixgép render

5 tipp, hogy javítsa anyagok turmixgép render

Most úgy néz ki, szebb és puhább, és nem olyan unalmas :)

Tudom, hogy a különbség nem nagy, de ez a lényege az úton, hogy a realizmus. Szükséges létrehozni egy kis, tudatos fejlesztése.
Most adjunk reflexió:

5 tipp, hogy javítsa anyagok turmixgép render

5 tipp, hogy javítsa anyagok turmixgép render

Mint látható, én a csomópont réteg tömege a keverési tényezőt. Nagyon fontos, hogy elérjék a reális eredmény ...

Nem lehet írni egy cikket alkotó elemek létrehozására anélkül, hogy legalább egy említést a Fresnel tükröződések. Véleményem szerint ez a legfontosabb és alapvető jogait, miután az energiatakarékosság.
Tehát mi is ez? Ez az egyszerű szabály, amely szerint a reflexió nagyobb a sarkoknál egy tárgy, mint a többi részek.
Túl gyakran látok renderers nélkül Fresnel reflexió és rögtön érezte, hamis.

5 tipp, hogy javítsa anyagok turmixgép render

Itt látható a függvény:

5 tipp, hogy javítsa anyagok turmixgép render

Annak érdekében, hogy megfelelően használja, egyszerűen csatlakoztassa a Fresnel csomópont vagy réteg tömege tényező a Mix Shader:

5 tipp, hogy javítsa anyagok turmixgép render

Fresnel csomópont és réteg tömege ad kimeneti azonos eredményeket. Az egyetlen különbség az, hogy a csomópont lehetővé teszi a Fresnel IOR (törési), ami rendkívül hasznos, ha tudjuk, az index az anyag, amely megteremti. A csomópont réteg tömege egyszerűen lehetővé teszi, hogy a kívánt szem tükrözi a tartomány 0-1.

3. Győződjön meg arról, hogy van valami, ami tükröződik.

Sokszor látni embereket próbál létrehozni egy fémet és egy lámpás (típus a Nap), és egy szürke háttér előtt.
Fémek egyik fényvisszaverő anyagok. Nem kap, hogy azok tükrözzék valamit, ha nincs semmi, hogy tükrözze.

5 tipp, hogy javítsa anyagok turmixgép render

Balról jobbra: semmi tükröződik, azt nehéz megmondani, hogy milyen anyagokat használnak. Jobbra: HDRI technika, amely megvilágítja a jelenetet, így a világítás és a gondolkodás sokkal érdekesebb.

Ezért lenne jó ötlet, hogy megbizonyosodjon arról, hogy a jelenet van valami, hogy a fém képes reflektálni.
A legegyszerűbb (és leghatékonyabb, mint kiderült) módja az, hogy a HDR-kép, mint a környezetvédelem. Általában ajánljuk ezeket a könnyű, mert kapsz egy pontos másolata a megvilágítás a valós világ (ha már fényképezett megfelelően).

4. Győződjön meg arról, hogy mit csinálsz.

Próbáltál már szimulálni csukott szemmel? Nem hiszem,) Akkor miért van a folyamat nem ellenőrzi, hogyan néz ki a modell?

5 tipp, hogy javítsa anyagok turmixgép render

5 tipp, hogy javítsa anyagok turmixgép render


5. A több fény beállításokkal.

Sokszor órákat töltöttünk csípés anyag, de amikor importálni az eredményeket a fő projekt, gondolkodtam, hogy én megtettem a horror. És mindez azért, mert a világítás a jelenet jött létre különböző módokon.
Ha dolgozik valamin statikus és ennek eredményeként lesz egy-egy képet a másik irányból - ebben az esetben, minden rendben van. De ha dolgozik a témáról az animáció, filmeket vagy játékokat, akkor meg kell, hogy megbizonyosodjon arról, hogy az anyag jól néz ki a különböző típusú világítás.
Ehhez én már össze egy gyűjtemény a különböző HDR-térkép blend-fájlt különböző beállításokat lámpákkal. Miközben dolgozik az anyag tudom megváltoztatni a világítást egy párszor. Ennek eredményeként, tudom, hogy a dolgok jól néz ki minden fényt.

5 tipp, hogy javítsa anyagok turmixgép render

Ez az! Remélem, nem túl sok elmélet és nem fogja elfelejteni ezeket a tippeket a következő alkalommal, amikor kezdeni a saját anyagi :)

Kapcsolódó cikkek