12. fejezet, hogyan lehet a különbség - a szakmában, hogy boldog

Már tárgyalt elérésének lehetőségét boldogság megszüntetése révén negatív szokások és attitűdök. Mi az Ön véleménye, kell egy közös megközelítést e cél elérése érdekében, leküzdve a negatív szokások, és kötelezzék a pozitív változást az életedben? - kérdeztem.

- Első lépés - képzés, - mondta a dalai láma - oktatás. Véleményem Már beszéltem arról, milyen fontos a tudás.

- Úgy érti, a beszélgetést, ahol megbeszéltük a fontosságát, hogy a képes különbséget tenni a negatív érzelmek és szokások a pozitív?

- Igen. Azonban, tekintettel a pozitív belső változások, a képzés csak az első lépés. Vannak más tényezők: a bizalom, meghatározás, akció és erőfeszítést igényel.

Így a következő lépés az, hogy dolgozzon ki egy meggyőződés. Képzés és oktatás azért fontosak, mert elősegítheti a hit a változás szükségességét.

Hit a változás szükségességét a fejlődő meghatározására. Ezután meghatározása átalakul intézkedés - egy erős eltökéltségét, hogy a változás lehetővé teszi a személy, hogy erőfeszítéseiket, amennyire csak lehetséges.

Így erőfeszítések megszűnik, és a fő tényező.

Például, ha próbál leszokni a dohányzásról, akkor először meg kell érteni, hogy a dohányzás káros az egészségre. Ehhez szükség van az információ. Úgy vélem, hogy információkat és a dohányzás káros hatásairól már megváltoztatta az emberek hozzáállása ehhez a jelenséghez; Véleményem szerint a dohányzók aránya a nyugati sokkal alacsonyabbak, mint a kínai, mert a különböző fokú információhoz való hozzáférés. Az oktatás azonban nem elég. Meg kell fejleszteni ezeket a készségeket, amíg nem hisz a dohányzás veszélyeit jelenik meg. Ez erősíteni fogja megoldani, hogy a különbséget. A végén van, hogy erőfeszítést. hogy megszabaduljon ezt a szokást. Ez az, amit történni a belső változások és átalakulások.

Nem számít, hogy milyen változtatásokat szeretne elérni, függetlenül attól, hogy a cél vagy tevékenység, amelyre összpontosítani az erőfeszítéseket, meg kell kezdeni a fejlesztési egy erős eltökéltségét, vagy vágy, hogy csináld. Meg kell ébreszteni a nagy lelkesedés. A döntő szerepe van sürgősen. Sürgősen jelentős tényező a problémák megoldásában. Így ismerete komoly hatással az AIDS ébresztett az emberekben sürgősen, ami ahhoz vezetett, hogy alapvetően felül a szexuális viselkedést. Úgy vélem, hogy elegendő mennyiségű információ ilyen érzések automatikusan megtörténik.

Így a sürgősség egy megvalósításának meghatározó változás. Ez ad nekünk hatalmas erejét. Tehát, egy politikai mozgalom kétségbeesés generál egy erős sürgősen - olyan erős, hogy az emberek is elfelejteni az éhség és a fáradtság, folytatva célokat.

Különösen fontos a sürgősségi nyilvánvaló nemcsak az egyén, hanem a társadalmi és globális szinten. Amikor én voltam a St. Louis, én vezették be, hogy a kormányzó. Röviddel azelőtt, hogy volt súlyos árvíz. A kormányzó azt mondta, hogy mikor tájékoztatták erről a katasztrófa, ebben biztos volt. hogy az emberek nem tudják, hogy együttműködnek egymással, nem lesz képes egyesíteni a hatékony közös fellépés. Azonban ő ütött a reakció a lakosság, amely azt mutatja, hihetetlen és csodálatos képessége, hogy közösen lépnek fel. Véleményem szerint ez arra utal, hogy az elérése fontos célok nagy szerepet játszik a sürgősen. Sajnos - mondta szomorúan - gyakran nincs meg.

Tekintettel a jellemző ázsiaiak fatalizmus és a hit a reinkarnációban, amelynek jelentőségét a dalai láma ad sürgősen, meglepett.

- És hogyan sikerül egy erős lelkesedés szükséges, hogy a változások a mindennapi életben? Ez különösen buddhista megközelítés? - kérdeztem.

- A buddhizmusban számos technika fejlesztésére lelkesedés - mondta a dalai láma. - Annak érdekében, hogy önbizalom és a lelkesedés, a buddhisták gyakran fordulunk a szent szöveget, amelyben a Buddha beszélt értéke az emberi lét. Meg kell gondolni, milyen hatalmas lehetőségeket rejt szereplő testünket, annak jelentését, ami a jó dolgokat, amit tehet vele, az előnyöket a létezését az emberi szervezetben, és így tovább. D. E megfontolások megerősítik a bizalmat és elszántságot, hogy használja a humán szerv is.

Továbbá, a fejlesztési sürgősen szükséges lelki gyakorlatok, akkor minden alkalommal emlékeztetni magunkat a múlandóság, a halál. Itt a volatilitás értetődő fizikai gyengeség, nem valami mélyebb, lelki tulajdonságok. Más szóval, nem szabad elfelejtenünk, hogy egy nap már nem lesz itt. A tudat az ingadozás, kombinált megértéséhez hatalmas potenciált ad nekünk sürgősen, olyan értelemben, hogy minden pillanatban a mi élet értékes.

- Úgy tűnik, a gondolat, múlandóság és a halál - igen hatékony módszer - Észrevettem - a fejlesztési sürgősen, ami pozitív változásokat. Akkor használja ezt a technikát, és nem buddhisták?

- Véleményem szerint kell megközelíteni óvatosan, hogy a nem-buddhista buddhista technikák a környezetben - mondta elgondolkodva. - Valószínűleg ez a technika alkalmasabb a buddhista hagyomány. Lehetőség van - nevetett -, hogy valaki azt gondolja, hogy használja azt egy teljesen ellentétes célját: „Ó, ha nincs garancia arra, hogy én még mindig életben van, holnap megpróbálom szórakozni a szív ma!”

- Akkor mit tud nyújtani a nem buddhisták, hogy dolgozzon ki sürgősen?

- Mint mondtam, ez nagyon fontos információ és a képzés. Így kommunikálni velem egyes szakértők nem vette észre, mennyire komoly környezeti problémákat. De amikor elmagyarázta nekem a problémáit emberiség, rájöttem a helyzet komolyságát. Hasonlóképpen, más problémákkal.

- De néha a szükséges információkat, de nem volt ereje, hogy végezze el a változtatásokat. Hogyan lehet ebben az esetben? - kérdeztem. A dalai láma egy pillanatig gondolkodott, aztán azt mondta: - Itt van, véleményem szerint, meg kell vizsgálni a különböző esetekben. Bizonyos esetekben, erőtlenség van biológiai okok és akkor újra át kell gondolnia az életmód - egy kicsit több alvás, kövesse az egészséges táplálkozás, kerülje a dohányzást, az alkohol, stb Néha, ha a bontás betegség miatt, külön gyógykezelést ... De van egy másik fajta apátia - lustaság, ami egyre gyakoribb ember gyengesége miatt akarata.

- Ez az, amit kérdeztem.

- Ahhoz, hogy az apátia az ilyen típusú fejlődés és a lelkesedés, hogy megszabaduljunk a rossz szokások és gondolkodás leghatékonyabb és az egyetlen megoldás, véleményem szerint, egy állandó emlékeztető magát a káros hatásokat a negatív viselkedést.

A Dalai Láma szavai végzett az igazság, de én, mint egy pszichiáter, nem tudom, hogy meddig néha ülő ember valamilyen negatív minták és szokások, milyen nehéz néhány embernek változtatni magukat. Feltételezve, hogy az ilyen esetekben mindkettő a különböző komplex pszichodinamikus tényezők, én sok órát töltött tanulmányozza a belső ellenállása a természet a változásokat, amelyek előfordulnak a betegeim. Végiggondolva ezt kérdeztem:

- Az emberek gyakran szeretnénk, hogy néhány pozitív változást az életedben, vigyázni az egészségére, stb, de a bump néhány belső tehetetlensége vagy ellenállás ... Hogyan magyarázza ezt a jelenséget?

- Ez nagyon egyszerű - kezdte könnyedén.

- Az oka ennek a jelenségnek abban rejlik, hogy megszokja a bizonyos dolgokat egy bizonyos módon. Egy bizonyos ponton kezdjük, hogy nem csak mi tetszik, mi szoktunk csinálni.

- És hogyan megbirkózni?

- Használja ugyanazt a képességet, hogy megszokja. Tudjuk elfogadja az új viselkedési minták, tartása állandóan szem előtt. Itt egy példa. Dharamsala, én általában felébredek 03:30 és itt Arizona - 4:30, vagyis kivágott egy órát aludni - nevetett. - megszokni az új rendszer, akkor először meg kell némi erőfeszítést, de pár hónap után, ő már úgy tűnik, teljesen természetes, hogy te. És akkor is, ha megy későn, és gondolom, az alvás már reggel akkor is felébred 03:30 és folytassa az üzleti. Ilyen az a szokás.

Így azt hiszem, hogy a folyamatos erőfeszítések egy személy képes leküzdeni bármilyen negatív kondicionálás és pozitív változást hoznak az életükben. De ez még mindig meg kell vizsgálni, hogy ezek a változások nem azonnal jelentkeznek. Például húsz vagy harminc évvel ezelőtt volt egy másik személy belsőleg, de a változás bennem fokozatosan. Elkezdtem tanulmányozni a buddhizmus évesen öt vagy hat, de ebben a korban ez még mindig nem volt érdekelt - nevetett - rám, és az úgynevezett legmagasabb megtestesülése. Komoly a buddhizmusról lettem tizenhat év. Beletelt sok éve, hogy megértsék, hogyan kell a buddhista elvek és gyakorlat kellő időben, ami eleinte úgy tűnt, hogy nekem szinte lehetetlen, és természetellenes, elkezdte keresni sokkal könnyebb és természetesebb. Ez szükséges egy hosszú folyamat függőség - több mint negyven éve.

Ez a lelki fejlődés időt vesz igénybe. Ha valaki azt mondja: „Az évek nehézségek megváltozott,” Azt, hogy ilyen szavakat komolyan és bizalommal. Ha valaki azt mondja: „Ó, egy rövid ideig, mondjuk egy pár éve, azt jelentősen megváltoztak,” Nem tudom elhinni ezeket a szavakat, mert irreális.

Bár ez a megközelítés a dalai láma bizonyára indokolt, volt még egy kérdés:

- Azt mondják, hogy, hogy pozitív változások szükségesek lelkesedést és elszántságot. Ugyanakkor azt mondják, hogy ez hosszú időt vesz igénybe az igazi változás. Ha történetesen olyan lassan, nagyon könnyű feladni, és elveszti hitét abban, amit csinálsz. Voltál már vezetett a kétségbeesés képtelenség, hogy felgyorsítsa a szellemi fejlődést, vagy bármilyen más módon?

- Igen, persze - mondta.

- És hogyan foglalkozni vele? - kérdeztem.

- Amikor én szembe minden akadályt vagy problémát a lelki gyakorlat, csak megáll, és próbálja minél objektívebb, hogy vizsgálja meg a helyzetet. Ez sokat segít a négysoros:

Amíg van hely, hiszen minden élő dolog létezik, és azt, hogy eloszlassa a nyomor a világ.

De ha megpróbált egy hasonló taktika - a hajlandóság, hogy várjon évmilliók és évmilliárdok alatt. mivel még van hely, stb - abban az esetben kapcsolódik a harc a Tibet függetlenségére, én lennék az utolsó bolond. Ez olyan intézkedéseket igényel, és azonnali választ. Persze, ha belegondolok tizennégy-tizenöt éves eredménytelen tárgyalások, van egy bizonyos érzés, a türelmetlenség és a frusztráció. Én azonban soha nem a kétségbeesés.

Fejlődő ezt a témát, megkérdeztem:

- Hogyan sikerül, hogy ne essen kétségbe?

- A józan és objektív nézet lehetővé teszi, hogy ne veszítse el a fejét, még ilyen nehéz helyzetben, mint Tibetben. Igen, ha csak a problémás Tibetről és politikai helyzet, lehetetlen, hogy ne essen kétségbe. De ha megnézzük a szélesebb, nyilvánvaló, hogy a kommunista totalitárius rendszerek szétesik a világon, még Kínában, a demokratikus változások zajlanak, és a tibetiek nem elveszíteni a reményt. Szóval nem veszítsék el a reményt, és biztos vagyok.

Érdekes, hogy a dalai láma, annak ellenére, hogy nagy odaadással buddhista filozófia és a meditáció, az első lépés megvalósítása felé a belső változások továbbra is úgy véli tudás és az oktatás, és nem valami transzcendens vagy misztikus lelki gyakorlatokat. Bár a mai társadalomban elismeri az oktatás garantálja a jó teljesítményt és az anyagi jólét, csak ritkán tekintik az egyik legfontosabb tényező elérése boldogságot. Azonban a tudományos kutatások azt mutatják, hogy a boldogságot, egészséget és még ellenállás depresszió közvetlenül függ az oktatás színvonala.

A keresés az oka ennek a függőség, a kutatók arra a következtetésre jutott, hogy a magasan képzett ember, annál inkább tudatában van az egészségügyi kockázatok, annál nagyobb a lehetőség, hogy egészséges életmód, így sokkal energikusabb és magabiztosabb, így megbirkózik jobban a kihívásokkal és magatartás stratégia. Így, még ha egy egyszerű egyetemi oktatás lehetővé teszi a személy él egy sokkal boldogabb, el tudjuk képzelni a szerepe és hatása az oktatás és a tudás által említett, a dalai láma, - oktatás, amelyek közvetlenül kapcsolódnak a megértés és alkalmazása a teljes körű tényezők, amelyek biztosítják a hosszú távú boldogságot.

A következő lépés azon az úton, azt a dalai láma - a fejlesztés egy „lelkesedést és elszántságot." Ez a lépés is elfogadott a modern nyugati pszichológia fontos tényező a személyes céljait. Ezért a pszichológus Oktatási Benjamin Bloom tanulmányozta a életrajzát a leghíresebb amerikai színészek, sportolók és tudósok azt találták, hogy sikeres legyen ez segített nem természetes tehetség és erőteljesen és elszántan. Feltételezhetjük, hogy ez igaz, és a boldogság.

Viselkedési tudósok alaposan tanulmányozta a mechanizmus, amely elindítja, támogatja és irányítja tetteinket, amelyben ezen a területen a kutatás „emberi motiváció.” Pszichológusok megkülönböztetni háromféle motívumok.

Az első típus, az elsődleges motívumok. összefüggő biológiai szükségletek, amelyek a túléléshez szükséges - a szükséges élelmiszer, ital és a levegő.

Egy másik típusú motívum iránti igény stimuláció és információkat. A tudósok előterjesztett azt a hipotézist, hogy ezt az igényt az eredendő és szükséges a megfelelő fejlődését és működését az idegrendszer.

Végül a harmadik típus - másodlagos motívumok - motívumok kapcsolódó szerzett szükségleteit és törekvéseit. Sok másodlagos motívumok megszerzésével kapcsolatos igényeit siker, hatalom, pozíció, és így tovább. D. Ezen a szinten a motiváció és viselkedés az emberi szükségletek befolyásolják a társadalom és meg lehet változtatni a tanulási folyamatban.

„Erőfeszítés” - az utolsó tényező elérése változás. A dalai láma szerint erőfeszítéseket előfeltétele az új légkondicionáló. Az ötlet a lehetőséget, hogy kiküszöböljék a negatív szokások helyett megoszlanak a nyugati pszichológusok, sőt, ez az alapja a modern viselkedési terápia. Behaviorizmus - az elmélet, hogy az emberi személyiség döntően a megszerzett szokások és vonások, így ez a fajta terápia a stratégiák az új légkondicionáló és hatékony kezelésében számos problémát.

Tudatos magatartás megváltozásához nemcsak segít megszabadulni a rossz szokások, hanem megváltoztatni alapvető meggyőződésünket és érzéseit. Tanulmányok azt mutatják, hogy csakúgy, mint a kilátások és a pszichológiai vonások befolyásolja viselkedésünket - közös gondolat - és viselkedésünket befolyásolja a kilátások. A tudósok azt találták, hogy amikor egy személy mesterségesen mosolyog vagy homlokát ráncolva, s ennek megfelelően adódnak boldogság érzelem, vagy harag; ez arra utal, hogy a rendszeres pozitív intézkedések előbb-utóbb vezethet a belső változások. Ez a gondolat fontos következményekkel jár az elmélet a boldogság dalai láma. Például, ha elkezdi rendszeresen másoknak segíteni, még ha nem van szükség érzéseit kedvesség vagy aggályok, meg fogja találni, hogy fokozatosan megy a belső változás és egy valódi értelemben vett együttérzés.

Kapcsolódó cikkek