cross Country

Síugrás és egy 15 kilométeres versenyen - ez Északi összetett kifejezéseket, vagy ahogy néha nevezik, „északi pályára.”

Északi összetett mindig benne van a programban a Fehér olimpián. Hosszú ideig az összes nagy nemzetközi versenyeken nyert ősei - a norvégok.

Hét olimpiai érmet a legmagasabb standard plus „arany” termelt a világbajnokságon - meggyőző értékelést a norvég biatlon mesterek. De most arról, hogy vitathatatlan fölénye már nem lehet figyelembe venni. Tehetséges „repülő síelők”, amelyek kitartást lovasok jelentek meg az elmúlt években számos országban, különösen Csehszlovákiában, a Német Demokratikus Köztársaság, Németország és Svájc-ból. Ez a körülmény nagyban súlyosbította a harc között combinators a nagy nemzetközi versenyeken. Nem véletlen, hogy a 6-ból aranyérmet, játszott ki a háború utáni időszakban a Fehér olimpia, a norvégok voltak elégedve csak három. A fennmaradó 3 érmet ment: St. Moritz (1948) - Finn X. Hasa, a Squaw Valley (1960) - Mr. Tom, és a Grenoble - F. Keller (mindkettő - Németország).

Hazánkban északi összetett - az egyik legfiatalabb fajta síverseny. Ha az első Szovjetunió bajnoki síugrás tartottak 1926-ban a skandináv együttes megkapta a letelepedési engedélyt a naptári Unió csak 1935-ben ennek ellenére a legjobb mesterek biatlon előtt síugró, kénytelen volt, hogy helyet adjon a külföldi bajnokok a dobogóra ah becsület.

Szenzációsan zárult az első nap a versenyek combinators a VII-es téli olimpiai játékok Cortina d'Ampezzo. A legjobb eredményt a ugrálás mutatja szovjet atléta Yu Mbshkin. Azonban a verseny vezetője fejezte harmincegyedik. Az eredmény - csak a 13. helyen. Megerősítette a régi igazság, hogy a siker reményét biatlon az egyetlen, aki beszél egyformán jól mind a jumping és a versenyt.

Pontosabban Cortina d'Ampezzo szállított N. Gusakov. Pontok szerint ment a 7. helyet. És bár az olimpiai debütált a combinators semmi különös örömmel, még akkor külföldi szakértők észrevették, hogy mi van a lehetséges orosz mesterek.

És nem tévedtek. A combinators tette a megfelelő következtetéseket, megtette a szükséges kiigazításokat a képzés, fokozott képzési terhelés, és Squaw Valley, négy évvel később, sokkal sikeresebb.

Nagy remények tűzve D. Kochkina. Egy évvel korábban a VIII téli olimpiai játékok, sikeresen végzett Squaw Valley, ott volt az 1. helyen, és természetesen, az úgynevezett egyik versenyző a cím olimpiai bajnok. Minden jól ment az elején. Az ugródeszka Kochkin vette 2. hely. Azonban a pályán elvesztette előnye, és sikerült lett csak az ötödik. De Leningrád Gusakov tetszett. Ihlette példája felesége - Mary Gusakova, hogy megnyerje a 10 kilométeres versenyen, volt egy nagy második napon a verseny. Nehéz 15 kilométerre voltak legyőzni őket 58 percig. 29,4 sec. ami lehetővé tette, hogy mászni a ranglistán csak hat helyen felett és nyerd meg a bronzérmet.

A név a leningrádi N. Gusakov még egy figyelemre méltó esemény. 1961-ben részt vett a híres nemzetközi verseny, amelyet hagyományosan minden évben megrendezésre Oslo közelében, a Holmenkollen hegyen. Északi összetett síelők tartják az egyik legnehezebb tesztek. Norvégiában, akkor jobb combinators elnyerte a legbecsületesebb díj - a Király-kupa. És ez, minden várakozás ellenére, megnyerte Gusakov. Mielőtt a vendégek a leningrádi Holmenkollen tiszteletbeli díjat illetik meg, csak három alkalommal, de ő játszott 1892-től

De térjünk vissza a Fehér olimpián. Miután olimpiai Start combinators Szovjetunió elfogadott 1964-ben Innsbruckban. Ugyancsak megkülönböztetett küldötte Lenin-N a város. Kiselev. Ő tette tökéletesen: a trambulinon a harmadik helyet a pályán - 8.. A pontok mennyisége lehetővé tette, hogy egy ezüstérmet.

Ne nézzük le és veterán N. Gusakov. A harmadik olimpiai Start szerzett neki a 4. helyen. A hetedik helyen végzett V. Dryagnn - sportoló Kirov.

Így, ha a Squaw Valley, szovjet combinators volt 6 pont, Innsbruckban a hivatalos csapat ranglistán úgy szerzett 2 ponttal többet, és arról is értékes kitüntetést.

A fejlődés a mesterek észrevette és külföldi sajtóban. Jugoszláv sajtó „Sportske Novosti”, különösen a következőket írta: „A verseny a skandináv együttes nem dobták a felszínre néhány új nevet, de hozott jelentős sikereket szovjet sportolók, bár ők nyertek csak egy érmet. Érdemes megjegyezni, hogy az elsők között hét tagja - három képviselője a Szovjetunió. Ez tényleg megerősíti az előrejelzés szerint a következő olimpián lesz a kulcs szó a szovjet sportolók. "

Igen, akár a lépcső tetején a dobogóra az olimpiai dicsőség csak egy lépés volt. De Grenoble (1968), a combinators szenvedett súlyos visszaesés. Nem csak szaporodnak sikerei, hanem markánsan átadta won pozíciókat. Egyik akik beszélt az X-es téli olimpia, nem tudott betörni az áhított első hat, ami pont a hivatalos ranglistán. És a pólus 70 méteres műugrás és 15 kilométeres verseny kirovchanin V. Dryagin, észt sportoló T. Halyand, Leningrád R. Makar és Artyukhov egyértelműen alábbi képességeiket. A legjobb tíz az összetettben léphetett Makara (7. hely) és Dryagina (8. hely).

Mint sok gondolni komolyan készült a sportolók és a mentorok nem Grenoble.

Egy teljesen jogos kritika combinators reagált az ügyben. Áthaladó a Magas-Tátrában, a 1970-es világbajnokság, a dobogóra felment csak két szovjet atléta - egy tehetséges N. Nagovicyn, egyike azoknak, akik eljöttek, hogy cserélje ki a veterán és egy tapasztalt harcos V. Dryagin. Az első közülük - egy képviselője a város Kemerovo - ismételt eléréséhez D. Kochkina nyerte az „ezüst” a World Cup Zakopane (1962). Második - ő nyerte a bronzérmet.

Így akár a legmagasabb fokára csak hátrébb. Csak egy.