20 lifehack, hogyan kell tanítani a gyermeket, hogy zöldséget és gyümölcsöt (személyes tapasztalat)

Sok barátom van a szülők, akik arra panaszkodnak, hogy soha nem tudnak tanítani a gyerekeknek enni zöldséget és gyümölcsöt. Gyermek vagy nem akar enni őket semmilyen ürüggyel, vagy a gyermek túl szelektív és enni csak 1-2 faj. Nem vagyok szakértő a fajta étel, nem egy edző az egészséges életmód, nem egy orvos vagy tanár. Csak anya. És Churchill azt mondta: „Könnyebb kezelni a nemzet, mint emelni négy gyerek.” Csak két, de ez a szám nem fontos ebben a kérdésben - elég lesz egy anya, egy nap, hogy megértsük, hogyan néha nehéz meggyőzni egy kicsi, de nagyon makacs ember enni valamit, ami hasznos.

A családom (gyerekeknek is) betartani a vegetáriánus étrend, de én nem szeretem a címkéket, én inkább hívjon minket elkötelezett az egészséges táplálkozás. Ez a növényi világnézet és egészségügyi előnyöket legmegfelelőbb számunkra. Az alapja a táblázat - gyümölcsök és zöldségek. Főzök az egész család, nem osztja a felnőtt és gyermek étrendjét, a legidősebb fiam (Jr. HS) megeszi az ugyanaz, mint a férjem és én is szívesen megeszi az összes zöldséget és gyümölcsöt. Sokan kérdezik, hogyan értem. Itt vannak a tippek, hogyan lehet csepegtetni a gyermek a morzsákat szeretik a gyümölcsöket és zöldségeket.

1) A szülők a türelem és a kitartás. Talán a gyerek szeretni fogja, hogy felajánlotta azonnal, és talán a második, harmadik vagy tizedik alkalommal. És néha valami szeretni, és akkor valamikor hajlandó enni egyáltalán. Abban az esetben, a fiam, ez volt a banán. Vidámság és olvassa el a terméket a listából „és ő / ő nem szeret”, vagy „ez az én / én nem eszik.” Várjon, és próbálja meg a diétát újra.

2) Proyavlyayt perzisztencia kreatív. Kitalálni az új kombinációk (gyümölcs lyubimymy ételek adalékanyag joghurt, fagylalt). Hagyd, hogy a baba táplálja őt játékok, babák, eszik anya és apa. Legyen kreatív.

3) Accord eszik rituális és egyesületek (például ha az anya olvas egy könyvet, baby megrágja sárgarépa, alma, uborka). A fiam egy dobozban, ami tele van zöldség / gyümölcs olvasás közben, vagy a meleg évszakban, akkor vigye magával a snack sétálni.

4) Saját gyermek megeszi az összes gyümölcsöt és zöldséget, de néha nem akarja, hogy a banán, de a banán turmix inni öröm. Ezért szükséges, hogy igénybe trükkök és változatossá unalmas fajta ismerős élelmiszerek, hagyja, hogy az élelmiszer-szikra új színek ... talán íze. Adj neki egy almát formájában lé, a spenót és a banán turmixot, és paradicsom a saláta dióval és magvak.

5) Legyen veled dolgozik. Hagyja keverjük a saláta, hozott egy tál, amit akar, és ahogy akar gyűjteni a saját élelmiszer egy piknik. Először is, a közös felkészülés révén közelebb kerülhet a gyermek (és esetleg jobban megérthetjük annak ízléspreferenciák), másrészt a folyamat előkészítése a törpe, ott fog rágni a répát, vagy petrezselyem, harmadrészt, hogyan lehet nem próbálja amit ő készített?

6) Használja a családtagok csalinak. „Mondjuk Apa, mi a finom ételeket főzött együtt evett”, vagy „Meg tudjuk tenni gyümölcssalátát, és kezeli a nagymama?”. Általános szabály, hogy a gyermek bólint vidáman.

7) És a trükk újra, ami működik a gyerek (esetleg idősebb gyermekek már). Adjon gyermekének a választás és a lehetőséget, hogy a döntést.

Szintén megjelent egy könyv orosz "Cookbook of the World és Martha" Julia Ray. Ítélve a véleménye, kell egy gyermek könyvtár (különösen vegetáriánus gyermek). Már lefoglalt magam - Várok.

13) kezelték, hogy a gyümölcs- és zöldségfélék baba barátok és a vendégek. Alien például fertőző, a gyerekek szeretnek mondani, és a gyermek szeretné kipróbálni.

14) A tiszta gyümölcsöt és zöldséget. A fiam nem akar enni datolyaszilva, miután azt javasolta neki, tisztított - felfalja mindkét arcán.

15) Ne hagyja, hogy a csere nem megy a folyamatos manipuláció „nem akarja, nem fogom.” Ok, így most már vacsora nélkül. Azt tanácsolom, hogy ne hagyja figyelmen kívül a gyermek ízlése preferenciák, de itt válasszuk prioritások maguknak. Annak érdekében, hogy a legjobb? Ez azt jelenti, egészség és az egészséges szokásokat.

16) Ne szid, ne kiabálj, ne mondják, hogy „Egyél babot - kap egy darab cukorkát.” Az Ön feladata -, hogy lelkére köt a jogot, szokások és a szeretet az egészséges élelmiszerek, nem alkudozni a gyermek. Ez a rövid távú, akkor vissza kell térnie mindig van valami adni.

17), hogy a gyermek a boltba. Hagyja, részt vesz a termékek kiválasztásában.

18) Legyen ez egy szabály: „egy kicsit jobb, mint a semmi.” Let gyűlölte az étel mennyiségének egy kis része, de lehet enni.

19) fátyol hasznos élelmiszer kedvenc. Mi van, ha nem feloldották, és enni öröm.

20.) Legyen a legfontosabb példa a gyermek számára. Nem tud „mert muszáj.” A jobb oktatás - egy személyes példát.

Ezek a tippek alkalmas idősebb gyermekek számára. Mit csinálsz, ha grudnichok nem akar enni szilárd ételeket? Türelem nem riaszt idő előtt. Jar félre néhány napig vagy hétig, majd ismét kérje a gyereket. Meg kell dolgozni. Foglalkoztat minta as játékok: Játék-HID-feledkezhet öröm a megjelenés, mind az új. DE! Van egy szabály, ami véleményem szerint nagyon fontos. Először adja meg a zöldségeket, majd gyümölcsöt. Összehasonlítom a rajzfilmek. Ha az előadás első modern animációs rajzfilm, a szovjet klasszikusok gyermek nem valószínű, hogy értékelni. A kép nem olyan fényes. És étellel. Gyümölcs édesebb zöldség, ami azt jelenti, hogy az utóbbi tűnhet unalmas.

Kívánom, hogy a szülői hozza meg az öröm!

Kapcsolódó cikkek