15 tipp, hogyan kell tanulni, tanulni is - lifeder Rusia

15 tipp, hogyan kell tanulni, tanulni is - lifeder Rusia

Mint ismeretes, az iskolában nem figyelt erre a fontos a tanulás, hogyan taktika és stratégia. Legalábbis nekem senki tanított.







Az első évben a tanulmányok az egyetemen én elég fáradt szükségességét teletölteni a dolgok, ezért kezdtem gondolkodni a technika keresése, amely segítene nekem termelékenyebb felkészülni a vizsgákra, és általában is választ a kérdésemre, hogyan kell tanulni, tanulni is.

15 tipp, hogyan kell tanulni, tanulni is - lifeder Rusia

Túlzás nélkül mondhatom, hogy, hogy megtanulják az új technikákat és módszereket tanulmány a jegyeim egyetemi drámaian megnőtt, egyes tantárgyak, nőttek, mint a két pontot.

Nagyon kétlem, hogy én is egy ilyen jó minőségű, nem rendelkezik saját arzenál speciális technikák memorizálása és módszerek tanulmányozása az anyag, mert az egyetemi híres szigorú és szigorú program, amely magában foglalja a vizsgálat számos adatot és információt.

Természetesen nem minden a technikákat és módszereket, melyek egyaránt használhatók a különböző tantárgyak és specialitások, így ebben a cikkben azt fogja mondani, a technikákat, amelyek segítettek, személyesen.

Ezen kívül azt is mutatják, hogy ha a titkok, amelyek segítettek, hogy ezt a cikket. Remélem akkor is hasznos lehet az Ön számára.

Végül, mielőtt elkezdenénk, szeretném megjegyezni, hogy a fő és szerves része a termelő osztályok szorgalom.

1 Jutalmazza magát jutalmat munkájukért

Az ötlet, hogy a következő 3-4 vagy akár 05:00 meg kell tanulni nagyon elbátortalanít.

Azonban van egy egyszerű módja, hogy elkerüljék a megjelenése motivációhiány:

Pihenés után minden 50-60 perc edzés, és nem valami szép a 10 perc pihenő:

  • Kávéznak egy barát
  • Tegyen egy sétát a kutyával
  • Egyél valami finom

Beszélünk a felismerés, hogy a szenvedés nem lesz örök, és hogy edzés során akkor is képes megtenni azokat a dolgokat, hogy ha öröm.

Például ha tanulni minden nap és reggel és végén 20:00:

  • Séta a barátnő / barát
  • Nézze meg a filmet
  • Találkozzon ismerőseivel
  • Engage kedvenc sport
  • Bármit, ami viszi öröm

2. Vegye ki a zavaró elemek

Ön egyike azoknak tipikus diákok, akik ülnek a könyvtárban, másolni a WhatsApp, és figyeli mindenki, aki jön ott?

Láttam több száz diák, akik valószínűleg megtanulni kevesebb, mint egy óra alatt a négy, hogy ők töltik a könyvtárban.

Annak érdekében, hogy optimális állapotban a koncentráció, akkor kell kb 10 perc.

Ha ebben az állapotban, akkor megszakítja, akkor meg kell kezdeni újra.

Ezért olyan fontos, hogy távolítsa el az összes irritáló, hogy esetleg zavarhatja meg a vizsgálatok a folyamat:

3 Válassza ki a megfelelő zene

Rap, pop, rock és az elektronika - ez nem a legjobb zenei stílusok tanulás és a koncentráció.

Alapvető tippek választotta a zene:

  • Hallgassa meg a klasszikus zene
  • Inkább „zenét koncentráció” vagy „koncentrációs zene” a YouTube-on
  • Állj folyamatosan keresni a zene, amit szeret
  • Készíts egy listát a dalok teljes időtartama 50 perc és kezdi a tanulást
  • Nem a rádió esetében, mint a vezető hangját zavarhatja meg

4-Start tanítani anyag előzetes

Tanulmányai alatt az egyetemen én soha nem tanítottak semmit a vizsga napján, és még egy pár nappal korábban.

Ezt a módszert az általam, beleértve a legfontosabb vizsgák, így a bejárat és az állam.

És ez nem azért adtam nekik, nem csinál semmit, hanem azért, mert én készültem, hogy jó előre.

Ha felkészüljenek a vizsgára, melyik lesz a három hónap, 3 óra hetente, majd átadja azt az akkor sokkal könnyebb lesz.

És mindez azért, mert a megszerzett tudás az, amikor már megy a hosszú távú memória, akkor használja őket az életben, és mentse őket hosszú ideig.

Ha felkészüljenek a vizsgára egy, két vagy három nappal előtte, add, természetesen lehetséges, de az ismeretek már megszerzett marad a rövid távú memóriát, és végül akkor felejtsd el őket.

Egy ilyen eljárás fogja szolgálni csak az adott vizsgálat, majd akkor lesz egy diák, aki bérli, de nem tud semmit.

5. Készítsen mentális térképek

Mentális térképek - ez az egyik legjobb technikákat memorizálása információt prezentáció felépítése.

Ha gyakran kell a komplex tárgyak hosszú ideig, akkor ez a technika nagyon hasznos lesz az Ön számára.

6. A társulás technika

Ez a technika ideális tárolására nevek, szavak, adatok, és általában bármely más információt.







Ha meg kell emlékezni bonyolult nevek és szavak, filozófia, biológia vagy gyógyszertárban, akkor ez a technika kétségtelenül egy nagy áldás az Ön számára, és segít Önnek, hogy gyorsan és egyszerűen.

1-kötő számok különböző tárgyakat. Ez az objektum lehet bármilyen tárgy, állat vagy személy, hogy jól emlékszem, te is tudod.

Az én esetemben így volt (megcsináltam 4 nappal ezelőtt, és én még mindig emlékszem mindenre):

Gyakorlati alkalmazás:

-Ha azt szeretnénk, hogy emlékezzen a nagyszámú, amely több, mint 20 számjegy technika felhasználásával egyesület, akkor csináld 1-2 percig. Erre a célra előre nyúló egyesület figurák és tárgyak, meg kell, hogy jöjjön fel, és jelenítse meg az események sorozata, amely történhet velük. Például, hogy emlékezzen a szám 67.589:

Képzeld el a fejedben a következő helyzetet: Bear ellopja UFO, ami után esik a hatalmas hullám fokhagymát, amelyet fogyasztják a különböző madarak. Minél több kínos és abszurd ez a történet, annál jobb.

-Ugyanígy, akkor emlékszem elemek listáját, de ebben az esetben nem kell, hogy egy alak-objektum egyesület.

Például, hogy emlékezzen az alábbi listából: egy kutya, számítógép, asztal, popcorn gép.

Meg kell elképzelni: a kutya, amely összeomlik egy hatalmas számítógép leesett az asztalról a padlóra, ami szétszórt pattogatott kukorica, amely ahhoz vezetett, hogy az a tény, hogy a kutya elütötte egy autó.

-Ha azt szeretnénk, hogy emlékezzen, mi látható a képen, link elemek, amelyek rajta, egy listát a 1-10.

15 tipp, hogyan kell tanulni, tanulni is - lifeder Rusia

1-Tea: képzeljünk el egy citrom úszó tea.

2 gnú: elképzelni gnú, hogy eszik hatalmas paradicsom.

3. tulajdonos: képzeljük el a tulajdonos a házban, aki dob almát, akik az utcán ...

7 gyakorlat, vagy sétálni a vizsga előtt

Mivel a vizsgálat azt mutatta, előállított, a University of Illinois, 20 perc alatt fordított a testmozgás a vizsga előtt javítják a termelékenységet és a diákok teljesítménye.

Visszatérve az én esetemben, azt lehet mondani, hogy én gyakran teniszezett napján a vizsga előtt, és ez nagyrészt segített, hogy elkerüljék a túlzott stressz, sőt csökkenti a figyelmet a közelgő kritikus események.

Tekintettel arra, hogy tanultam egy hónapig szinte minden nap, minden, amit szükség a tudás már tárolt a hosszú távú memóriát, és abban a pillanatban, amikor kellett játszani, és bizonyítani tudják csak nem hagyott cserben, ezért voltam olyan nyugodt.

Véleményem szerint ez az egyik legnagyobb hiba, a szülők és a diákok, akik a vizsgálat napján vagy azt megelőző napon ő tölti minden idejét készül, és nem hagyja el a házat.

A vizsga nem adja fel egy nap, ő feladja az összes órát töltenek készül hónapokig vagy hétig.

8. Rendelkezik józanul

Az én esetemben ez a pont volt a legfontosabb, hogy lehetővé tette számomra, hogy jó minőségű veszélytelen az egészségre;).

Sok egyetemi barátok (90% pszichológus hallgatók - a nők) panaszkodott gyakori roham a depresszió, a túlzott stressz és még sírt napján a vizsga előtt vagy után.

Véleményem szerint ez azért történik, mert ők adták túl nagy jelentőséget az eredményt. Én egyáltalán nem akarja csökkenteni a jelentőségét a vizsgát, de még ha ez nem történt meg, mindez nem fog meghalni.

Az józan ész, értem a következőket:

„Ha megyek, hogy készen áll egy pár hónap, lesz sok esélye változtatni, és ha nem sikerült a vizsga, semmi borzalmas fog történni, mert én töltöttem sok erőfeszítést képzést.”

Gondolkodás így akkor megszabadulni a stressz és a depresszió a vizsga előtt, és előkészíti őket előre, majd átadja a legtöbbjük minden gond nélkül.

9 érdekelt, hogy mit tanulunk

Ha van egy idegenkedés, amit tanítasz, te és a haladás lesz szerény és jelentéktelen.

Azonban, ha érdekel, hogy mit tanítanak, akkor a folyamat nem tesz semmilyen munkát. Akkor csak töltik szabadidejüket, tanulás különböző információkat a kérdések, amelyek érdeklik.

10 Ne kezd, hogy vegyenek éhgyomorra és a szája egy állam

Osztályok éhgyomorra vezet az a tény, hogy akkor folyamatosan zavarják felesleges dolgokat, és akkor nem lesz ereje, hogy a fókuszt.

Ezért nagyon fontos a jó reggeli vagy ebéd előtt a képzést.

Között a leghasznosabb termékek gyümölcs és mandula a folyamatot.

11 terv, hogy tanulmányozza a megfelelő anyag

Ha meg kell tanulni 300 oldalnyi anyagot a vizsgára, és szeretne csinálni egy időben, semmi jót nem fog jönni belőle.

Azonban, ha elosztani azokat 300 oldal 30 napig, akkor meg kell tanulni csak 10 oldalt minden nap, ami elég megvalósítható. Ha úgy dönt, hogy megosztja őket 20 napig nem lesz 15 oldalt.

Más szóval, ha a szabályt követni előzetes tanulmány az anyag néhány hónap vagy hét napja előtt a vizsga, akkor kiváló eredményeket elérni, előre tervezés ki tanulmányait.

12 me forgalmas helyen

Gyakran változó a munkahelyükön, akkor nagyban növeli a késedelem kapott tudás a fejedben.

Emellett érdemes megjegyezni, hogy a foglalkoztatás ugyanazon a helyen több hétig a végén nagyon nyomja, ami unalom.

Ezért változtatni helyére való elmozdulás között a könyvtár, otthon vagy bárhol máshol egy nagyon hasznos gyakorlat mindenki számára.

13 végezzen a saját képzési vizsgák

A válaszadást, vagy a képzésre vizsgák sokkal hatékonyabbak, mint egyszerűen kiemeli a fontos kifejezések és újra olvasnivalót.

Kezdés magad kérdezi magad kérdések lehetséges. Így kap a tökéletes előkészítése a tényleges vizsga, a zdachi amely akkor nem lesz probléma, mert otthon már kipróbált egy párszor.

Ezen túlmenően, a siker valóban nőtt, mivel az ilyen gyakorlati vizsga, akkor nagy valószínűséggel fog válaszolni azokra a kérdésekre, amelyek valóban a vizsga.

A vizsga, amely általában csak egy óra, az elméd legyen friss és kipihent, mert ez akkor kell bizonyítani, mindazt a tudást, amit megszerzett, több héten fokozott képzés.

Ha jön, hogy álmos, akkor nem fog működni, hogy elkerüljék a fáradtság, kimerültség, zavarokat és ostoba hibákat.

15 További tippek:

-Zabudte a kifejezést: „Én nem eladni” és a „nem tanultam”

Az én kar, és amennyire én tudom, sok más verseny nagyon kemény.

Az egyetemi barátai gyakran mondják:

  • Nem tanultam
  • Nem árulok

Arról van szó, gondolkodás, amely arra szolgál, mint védelem a önbecsülését.

Ha pesszimista sikerült a vizsga, akkor ez a tény nem okozott csalódást, és te csak nem néz ki, mint egy „bolond” a mások szemében.

Néha azonban nem túl kellemes hallgatni ezeket az értelmetlen siralmai teszik pesszimista hangulat, és minket szokni.

Másrészt, az ilyen viselkedés csak rontja az emberi önbecsülés, amely úgy viselkedik, ilyen módon.

Az ő személyes példája, azt lehet mondani, hogy volt már egy csomó teszt vizsga, és ők vannak előnyei és hátrányai.

Vannak, akik nagyon könnyen kap őket, hogy át, míg mások, nehézségekbe ütközik.

És, hogy megszabaduljon tőlük, szeretnék ajánlani egy pár hasznos tipp:

Ez minden. És más hasznos módszerekkel vagy tanulási tippeket tudja?

Hozzászólás navigáció