10 módon lehet megbirkózni a köd a fej (10 tipp a navigálás agyi köd) - merussia

Valamint egyéb betegségek, a krónikus fáradtság szindróma nehézségeket okozhat a kognitív területen. Ez az állapot (feledékenység, káosz az elme) következménye lehet a gyógyszer hatásának. Nem orvosi szaknyelv ezt - a köd a fejemben - úgy tűnik számomra egy nagyon megfelelő megnevezést. Én is, mint az összehasonlítás, ez olyan, mint próbál futtatni, miközben a sárban.

Az elmúlt 14 évben, én találkoznak ezt többször is, mert a fibromyalgia, a szint előfordulása glükóz és neurológiai hatásait Guzhero szindróma. Ilyen pillanatokban úgy tűnt, hogy veszíteni körülbelül 15 pont IQ. Bár nem tudtam megszabadulni teljesen, én találtam a módját, hogy ezt és következményeinek csökkentése.

  1. Az alkalmazás használata (zseb naptár)

Azt mondják, hogy nem lehet tervezni a vereség, de amikor szembesül a kognitív problémák, meg kell tervezni a felejtés. Csak abban az esetben. Azt is elveszíti a fontos dolgok (például a jogosítványt és hitelkártyák, például), észre sem véve, és hogy ez nem történt meg, kitaláltam, hogy készítsen egy különleges táskát, amit az úgynevezett „fibromyalgia”. Ez közepes méretű, de zsebek mindent, amiért meg kell jelennie. Minden, amit magammal, van egy bizonyos helyen, hogy tudok gyorsan találni, és azonnal észreveszi, ha valami elveszett. Néhány évvel ezelőtt véletlenül elfelejtettem a pénztár hitelkártya és elhagyta az üzletet. De a kocsi szeretnék venni egy pillantást a táskát, annak érdekében, hogy megértsük, mi történt. Mentem vissza a boltba, mielőtt valaki sikerült megtalálni a kártyát, és használja azt. Másik előnye, egy kézitáska „fibromyalgia” - heveder, amely lehetővé teszi számomra, hogy viseljen egy zsákot a válla fölött. Szóval könnyebben kijutni ott minden rendben van, és az esélyt, hogy elveszítik valami kisebb.

  1. A következő alkalommal, amikor a legjobb érzés
  1. Tapasztalatok a köd a fejemben csak akkor vezet több köd

Valaha bepánikolt a vizsga alatt, hogy elfelejtette az összes információt tanított óra? Erős érzelmek súlyosbíthatja a köd a fejemben. A következő alkalommal, amikor úgy tűnik, hogy elveszíti az összes egyfajta tudás, ne haragudj meg magát, csak vegyél egy mély lélegzetet, és várjon. Ez segít emlékezni mindent újra, ha megnyugodni - a tudás nem tűnik el. Ha igazán alaposan elfelejtette, hogy meg akarják mondani vagy tenni, akkor egyszerűen nem éri meg a gond. A humorérzék és a megértés a kilátások is segít.

Néha világosság ellen dolgozik neked. Rájöttem, ez mikor eltávolították dolog, amit meg kell később, és teljesen megfeledkezett róluk. Mikor kell valamit küldeni, azt tedd közvetlenül a táskát, hogy emlékezzen a következő alkalommal lesz távol az otthontól. Igyekszem terén a papír, amely a munka. Documents / tételek, amelyek egy adott projekt egy számítógépen, feküdjön közvetlenül a monitor előtt, lehetőség van arra, hogy irritálja a férje, de lehetővé teszi, hogy elképzelhető, mennyi időt vesz igénybe, hogy foglalkozik a verem. Ha szed egy csomó gyógyszerek / kiegészítők, rendezni őket különleges szervező, és tegye olyan helyre, ahol akkor valószínűleg akkor, amikor szükség van, hogy drogot. Például a reggeli pirulák feküdt a polcon élén mellett a párna, így látom őket, amint felkelek. Néhány segít ragaszkodni megjegyzéseket a fürdőszoba tükör.

  1. Legyen egyszerű, így nem érezni buta

Ahhoz, hogy megbirkózzon a napi tevékenységet, abban a sorrendben, úgy gondolja, a leglogikusabb. Például, kezdje meg a helyét, amely közelebb van az otthoni és tartsa, hogy ne kelljen visszamenni. Nyomtatási termékek listája, amelyet rendszeresen használ, és eltávolítottak, mert véget ér. Szóval nem kell szenvedni azzal a problémával, hogy mit lehet vásárolni a boltban. Válasszon receptek minimális mennyiségű eszközök a főzéshez. Nem bonyolítja feleslegesen. Ha van egy fontos projekt, amelyet meg kell tenni, csinálni az első helyen, hogy ne térjenek kisebb eseteket. A könnyebb akkor teszi, annál jobban fogja érezni, és minél kevésbé zavarják a pára.

  1. Szokásos lehet unalmas, de ez könnyebb megjegyezni

Felhalmozódnak szokások. Ha ugyanazt a dolgot minden nap, akkor könnyebb megérteni, hogy véletlenül kihagyott valamit. Elfelejtek enni, amíg elkezdtem csinálni az órát. Ha az ágyban, nyugodtan küldje el a terveit a következő napon, időrendi sorrendben, beleértve, mit kíván viselni, enni, és elérni. Szabványügyi mentális listát még a hétköznapi foglalkozások is elaltatni, hogy ez a lényege. Azt találtuk, hogy ha az éjszaka eldönteni, hogy milyen lesz a élelmiszer és a foglalkoztatottságra, felszabadítja a fejemben egy kicsit mindkettő.

Végül győződjön meg róla, hogy ne hagyja figyelmen kívül a versengő állam, ami miatt lehet, hogy a köd a fejemben, és még nem kezdtek gyógyulni. Rendszeresen ellenőrizze a glükóz szintjét és az állam a pajzsmirigy. Ha a kognitív komplexitás hirtelen romlott, különösen, ha nem kíséri súlyos fejfájás, zsibbadás vagy elvesztése motoros készségek, azonnal menjen az ügyeletre.

Nehéz megbirkózni azzal a ténnyel, hogy a fej nem működik olyan jól. De megpróbál mindent megtenni, hogy nem teszi tönkre az életem.

23. Nem emlékszem mikor kezdődött. És nem emlékszem, mert gondolatok a fejemben gyakorlatilag nincs, és ha csúszik - megragad, és rájuk koncentrálni - nincs kiút. Tudom, hogyan kell beszélni, írni hozzáértő, gyorsan olvasni, de a fejemben elemi üresség. Azt nem időzített persze, de az érzés, hogy tudok tölteni pár órát, és nézd meg semmi. Pontosan. Ezért is tartja a pillantást pont meghibásodik. A szülők, a barátok, a barátok azt mondják, hogy a szél a és mindent, amit normális. De mivel az én probléma - én nem is akarok élni. Mert él és nem hívják. Nincs célja az életben, élni a mai napig semmit nem gondol itt kemény halogatás. Úgy érzem, tudok foglalkozni. Korábban volt a lélek a cég, ma már szinte mindig csendes. Plus - I afantaziya. Nincsenek képi az elme. Nincs belső párbeszéd, képzelj el egy léggömb - ez a fejemben a fej belsejében. Nem élem az életem. A folytatásban egy hurkot, vagy a tető - ez szörnyű, mert szórakoztatni magam némi reményt, hogy a dolgok változni fog, és látom ezt az életet, ahogy van.

Dennis, hogy írják le, egy nagy vágy, hogy csak akkor támogatja. Szégyen, hogy a szülők és a barátok nem egészen értem a valóságot; de biztos vagyok benne vannak, vagy van legalább egy ember, aki segíthet, ha nem, akkor legalább a környéken, és úgy vélik, a valóságban, amelyben létezik.