1. kérdés pap

Természetesen a margarita mivel lehet mondani, de nem véletlen, hogy tartsa szent részecskék személyes tárgyait vagy ruházata a szentek, a bal haláluk után - valahogy megmagyarázhatatlanul még kegyelem a lenyomata lelkük. Valószínű, hogy ez a szabály működik, hogy úgy mondjam, és fordítva. Ha én a helyedben be az alábbiak szerint: ha meg akarja tartani emlékbe ezt a dolgot, szenteld neki, hogy olvasta egy imát fölötte elhinték szentelt vízzel. Nagyon jó volt az általános, hogy ez egy szabály, hogy minden új dolog, hogy megjelenik otthonában, mielőtt elkezdi használni legalább meghintjük szentelt vízzel.

Abbot Nikon (fej)

Jó napot! Kérem válaszoljon, hogy jelölje meg az időpont 40 év a férfiak és a nők?

Raisa, és miért nem? Mi született ezen a napon, és hála Istennek, hogy Ő hozta nekünk a semmiből létre. Az élet - nagy az Isten ajándéka, és mindig meg kell Hála istennek. Hogy megünnepeljük a születésnapját - a szokásos hagyomány. De meg kell csinálni egy keresztény módon. Előestéjén a születésük napján templomba menni, hogy imádkozzanak, hogy bevallja, hogy felkészüljenek a közösség. Reggel és menj a liturgia (mielőtt bármi sem enni, sem inni), hogy imádkozzon, és kap a közösség, és akkor otthon vagy egy étteremben a barátaival, hogy megünnepeljék a születésnapját, de mértékkel. Aztán minden megy a szívességet, és kérjük Istent, és örömet magadnak. Csak meg kell emlékezni, hogy nagyböjt idején mi tartózkodjanak az ilyen tevékenységek és átvisszük egy másik alkalommal. Időpontja 40 éve nem szellemi, nem számít, hogy ez csak egy szám, és akkor nem kell zavarba.

ieromonah Viktorin (Aseyev)

Üdvözlünk! Abban, hogy te ilyen kérdés. Néhány hónappal ezelőtt egy kolléga kaptam egy arany mellkereszt (jelenleg vásárolt egy közel egy évvel ezelőtt, azt tartották a dobozban). Ember ő egy hívő, így a kedves szavakat, és nekem úgy tűnt, a szíve. Azonban sok barátai azt mondják nekem, hogy nem viseli a keresztet magát, hogy a kereszt szimbolizálja az „idegen kereszt”, azaz a mások bűneiért, és így tovább. D. Mondd, kérlek, ez igaz? Nem viselnek valaki másnak a feszület (bemutatva nem rokon)? Köszönöm előre is a választ.

Feszület nem ez a módja a bűnök és problémák viselte személy - egy kép a Szent Kereszt (gyakran egy feszület ábrázol a megfeszített Krisztus) a kép a fegyver, amit adományozta Krisztusban, tehát viseljen egy kereszt, mint lehetséges, de a bizalmat babonák csak nem éri meg.

Deacon Illés Kokin

Nos istenkáromlás-nem lesz - ez egy ima Istenhez. És az a tény, hogy ez a héber és Krisztus az apostolok ezen (vagy körülötte) nyelv imádkozott. A másik dolog az, hogy egy ilyen medált a mellkereszt, lesz szó, hogy másokat a vallási hovatartozás, és ez lehet bevezetni valakit hiba. Most, hogy ez nem jó.

Deacon Illés Kokin

Jó napot kívánok. Mondd, kérlek, asztrológia tanulság bűn? Köszi előre.

ieromonah Viktorin (Aseyev)

Helló Írjon nekem, kérem, én elrendelte egy szeretett ember szüntelenül Zsoltárok három kolostorok (ő egy mentális rendellenesség), és most attól félek hirtelen rosszabbodik? Írjon nekem, kérem. Meg kellett rendelni csak egy kolostorban?

Elena, hogy imádkozzanak a szeretteiknek van szükség. Meg kell mindig imádkozzatok, és amikor úgy érezzük, rossz, és amikor ez jó. Minél több ember imádkozni, annál jobb. Csak nem ad meg konkrét számokat, hogy hány templomok megrendelt ima (három, öt, hét) - a babona. De azt hiszem, hogy szüksége van szakmai segítségre és egy pszichiáter, és nem kell zavarba, meg kell felírni gyógyszert, és ez lesz, és kap mentességet. És persze, a legnagyobb szüksége van, hogy imádkozzanak érte.

ieromonah Viktorin (Aseyev)

Napot, uram! Prompt mi ​​köze az ágy, amelyen az anya meghalt, és a ruhákat, amiben feküdt? Néhány tanácsot, hogy éget szinte az ágyhoz, mások azt mondják, mosás és élvezni. Azt szeretném, hogy az idősek otthonában, de nem tudom, hogyan kell eljárni, hogy ne fájt magát és másokat.

Natalia, halála után az elhunyt lelke átmegy megpróbáltatás és segítségre van szüksége, a mi az ima és az Egyház szeretet nem csak pénzt, hanem a dolgok „alamizsnát szállít a haláltól, és fedezze a bűnök sokaságát.” A legjobb az összes dolgot, anyád mossa szenteld (maga a ház lehet szórni szent víz), és így a rászorulóknak, vagy használja magukat, vagy kidobni - de éget, úgy vélem, hogy nem szükséges, ez túl sok. Persze, fehérnemű nem adható bárkinek, ez illetlen.

ieromonah Viktorin (Aseyev)

Helló Nagyon félek. Tegnap jött a temetés bátyja feleségét, és mostohaapja halt meg ma. Azt mondják, hogy ha a második halál 40 napon belül, várja meg a harmadik holttestet. Ahogy otmolit hogy ez ne történhessen meg?

Olga, miért hallgat az embereket, akik azt mondják, nem tudják. „Otmalivat” nem kell semmit. Meg kell élni békében Istennel, akkor nem erejét az ellenség jön közel hozzád. Nem szabad „otmalivat”, és imádkozom, hogy Isten az Isten templomába gyakran megy. gyónás és az áldozás. Szeretné boldogan éltek - az Isten parancsait, ettől az életünk függ. Az élet és halál a mi csak az Isten ereje, és nem függ a tényt, hogy a rokonok meghal.

ieromonah Viktorin (Aseyev)

Jó estét kívánok. A nevem Victoria. Szükségem van a segítségedre. Előestéjén a férjem és én kérte, hogy vegye feleségül a fiatal pár. A menyasszony már unokatestvérem. Szüleim koronázta a menyasszony szülei. Bizonyos esetekben előfordulhat, hogy hagyjon fel az esküvő? Úgy vélem, hogy az elutasítás a váljon keresztszülők - ez bűn. Nem vagyunk képesek abban a pillanatban, hogy feleségül fiatal. A férjem és én összeházasodtunk hat hónappal ezelőtt, és maguk él egy bérelt lakásban, és még mindig van egy adóssága, hogy kifizessék az esküvőt. És egész idő alatt nem láttam sok becsület és tisztelem őket szüleik, hogyan kell ezeket a határokat, és fordítva, gúny és arrogancia. Ezért nem akarjuk őket elvenni, t. Hogy. Meg kell, hogy csak a show. Sőt, értem az egész felelősséget kötelezettségvállalások amennyiben egyetértenek a házasságot. És kiderült, hogy minket csak azért, mert azok körét nem koronázta pár. És mivel nem akarjuk elvenni. És egy másik kérdés - hogyan lehet eljutni az áldást a teherbe esés a baba? 3 hónappal ezelőtt elvesztette a babát a terhesség korai szakaszában, 5 hetes, és nagyon tapasztalt. Most, Isten áldásával akarjuk próbálni újra. Várom a választ. Köszönöm.

ieromonah Viktorin (Aseyev)

Kapcsolódó cikkek