3 Ways-hoz megszabadulni a felesleges aggodalom a gyermekek

3 Ways-hoz megszabadulni a felesleges aggodalom a gyermekek

Pszichológus és rovatvezető „Letidora” Irina Leshkova mondja a veszélye a túlzott anyai szorongás, honnan származik és hogyan ne kapcsolja életük pokollá a fáradtság és a stressz.

Nyugodt, de nyugodt! Anyai szorongás ismerős szinte minden anya. Legalább egyszer minden nő életében ment őrült azon az alapon, aggodalomra ad okot a gyermeket és a félelem tőle.

• forraljuk baba vigyáz, amíg ötödik születésnapját. Nos, nos, akár három évig!

• fürdeni a csecsemő kizárólag forralt vízzel. Nem hiszem el, de ez történik!

• pánik, ha a gyerek nem hajlandó enni reggelire előtt egy kert;

• ne tegye az állat, mert félsz a fertőzések;

• 20 fok húzza a baba meleg overall és a sapka egy kört;

• félt hagyja a baba szabadon repülő, hirtelen esni hullámvasút vagy esik át a lépcsőn (így mindig biztosítani azt, vagy nem indul el a saját, hogy vizsgálja meg a helyet);

• fenntartani az ideális, szinte steril tisztaság a házban;

• Hívja fel orvosát azonnal, ha gyermeke lázas 37 fok;

• Ne indítsa el a dada, mert nem bízom egy idegen ő krovinochku;

• félnek küldeni gyermekeiket egy pár napig, a nagymamám (elvégre nem egy, de nem tudom, hogyan lehet a legjobban kezelni a baba).

Ön ismeri ezeket a helyzeteket? Üdvözöljük a klubban szorongó anyák. A legvalószínűbb az, giperotvetstvenny és mindent ellenőrzés alatt, van ideje, hogy egy millió esetben egységnyi idő alatt. Pelenka mosott, vasalt, a lemezen leves bio zöldségek a baba, így gyakorlatilag tökéletes anya! És az biztos, hogy ismeri az érzés állandó stressz és a szorongás, hogy van valami, amit nem volt ideje, vagy nem. Ön nagyon érzékeny az alvás, vagy nem kap elég alvás, álom zavaró álmok, félsz, hogy figyelje a híreket a tévében, akkor folyamatosan úgy gondolja, hogy egy baleset fog történni a gyermek. És akkor gyakran félnek, hogy egy hiba.

Féltem, bevallom. Különösen az első gyermek. Igen, tudom, és a harmadik valami félelmetes, mi van ott, hogy elrejtse. Annak ellenére, hogy a tudás és tapasztalat sokkal több.

A félelem és a szorongás jelentősen zaklatják tagadja anyaság öröm és az élvezet.

Miért történik ez, és hogyan „nő lába” az anyai szorongás?

3 Ways-hoz megszabadulni a felesleges aggodalom a gyermekek

Okai anyai szorongás

• Nincs tapasztalat és a tudás. Van az első gyermek, akkor nem tudom, mit kell csinálni vele, és hogyan működik.

Ebben az esetben, minden rendben van, az ismeretek hiánya korunkban - könnyen megoldható probléma.

De gyanítom, hogy azért túl egyszerű ahhoz, hogy igaz legyen. Szorongás általában mélyebb pszichológiai folyamatokat.

Mert könnyebb, hogy megtiltsák vagy félni, mint érezni állandó szorongás és a bizonytalanság.

A rossz hír az, hogy az anyai szorongás és ellenőrzési továbbítjuk gyermekek egy életforma. Ez történik, egészen öntudatlanul. A riasztó az anyák valószínűleg nőni ideges gyermek. És, mint egy felnőtt, ő is hallja ugyanazt a belső hangot anyám - „ne igyon tejet a hűtőből!” Vagy: „vedd fel a kalapot - megfázni!”. Csak az arcok, hogy a hang már nem magának, hanem az ő gyermeke.

És minél inkább aggódj, annál több ólom gyerekek különböző körökben angol iskolákban vagy a korai fejlesztés.

És hogyan nem zárkóznak a befolyása a tömeges? Minden a vezetést, és nem vagyok? Hirtelen hiányzik valami? És hogyan kell felkészülni rá, hogy iskolába? Minden készen áll, akkor igaza van. És én nem működik! Nos, nem vagyok rossz anya? Feszültség és a szorongás azonnal ugrik. Ismerős?

A probléma az, hogy az összes súlyossági az anya és a gyermek, fokozott szorongás általában rosszul értelmezik.

És ez igaz, honnan tudod, hogy én túl messzire megy, ha élek egész életemben? Ha hypercontrol és giperzabota számomra - a norma? Hogyan változtassuk meg a rendszer eszközöket a rendszer maga?

Ez elég nehéz, de lehetséges. Először is, segítségével egy pszichológus. És másodszor, van is független módon érzékeli, hogy magad, például, próbálja összpontosítani a saját érzéseit. Az az érzés, állandó fáradtság, stressz, álmatlanság, a bizalom hiánya a helyességét tetteit, önkritika, a vágy, hogy mindent tökéletesen - a legszembetűnőbb markerek fokozott szorongás.

3 Ways-hoz megszabadulni a felesleges aggodalom a gyermekek

Hogyan lehet megszabadulni a felesleges szorongást

Szóval zavarja a fiatal anya. Megkínzott és fáradt. És rájössz, hogy a túlzott szorongás és hozzon létre ezeket a problémákat magukat, és a baba. Mit kell tenni? Azt kell mondanom, hogy a tanácsokat a szellemében „stop aggasztó, és indítsa élő” nem működik. Nem lehet csak úgy abbahagyni valamit, ami nagyon mélyen beágyazódott az életünkben. Ha ez olyan egyszerű, hogy mi lenne a probléma? De segíts magadon, tartsa magát, tudva, hogy már rendezett riasztó módon.

Saját lifehack pszichológus és mint egy anya egy nagy alábbi:

1. A tudatosság és a felügyelet. Tisztában vagyok azzal, hogy én általában aggódó anya, és ez azt jelenti, hogy én inkább vezetni magam a pánik ok nélkül. Ezután minden alkalommal, egy riasztás van emelve, azt mondom magamnak: „Állj! Mi történik?”.

Ez a leállási lehetőséget biztosít, hogy nem repül automatikusan a megszokott forgatókönyvet, de lassítani, hogy megértsék, mi történik, és hogy a választás. Megértése és ismerete a szorongás, hogy segítsen, hogy „egy módosítást a szél.” Van katasztrófa történik, ha a nagymama veszi a gyermeket az ő két napig? Vagy ez a skála negatív következményei nem olyan nagy, és én inkább pánik, mert általában hajlamosak a szorongás?

Felelősségvállalás a szorongás sokkal könnyebb megállítani, hogy ellenőrizzék a világ körül.

A békemegállapodás nehéz, de egy - sokkal könnyebb.

2. Egészségügyi és érzelmi jólétét gyerekek. Ez a legjobb jelzője, hogy mit csinálsz. Nem cikkek folyóiratokban okos, hogyan kell nevelni, és emelje fel a baba, vagy tanácsot barátnők és anyák nem mondják meg, hogyan kell helyesen.

Mivel nincs megfelelő módon gyermeknevelés vagy termesztése babák, vannak olyanok, amelyek megfelelnek az Ön és gyermeke.

Ők is a legtöbb helyes. Ha a gyermek egészséges, kíváncsi, vidám, és tudja a világot maga körül, mint egy anya boldog, elégedett és csendes - kiváló, megtalálta a helyes utat, az anyasághoz. De a letargikus, gyakran beteg, és nem érdeklődő gyermek csak arra utalhat, hogy az anya kimerült vagy túl riasztó.

3. gondnokság és gondozás, valamint az érzelmi kapcsolat a gyermekkel. Talán ez a legjobb módja annak, hogy enyhíti a szorongást! Aggódunk, ha nem tudjuk, hogyan kell, amikor elveszítjük a kapcsolatot a valósággal, így a negatív képzelet.

Ha foglalkozik a gyerek, bízunk benne, támaszkodva a érzések és érzetek, mi visszanyerte a valósággal való kapcsolat és a támogatást.

Amikor a lányom magabiztosan azt mondta: „Anya, én nem hideg, jól érzem magam”, nem akarom siettetni neki a pánik, ami viselni egy meleg pulóvert. Néha egy egyszerű kérdést: „Mit akarsz?” Csodákra képes, mert csak így láthatjuk, hogy gyermeke legyen párbeszéd velük, ahelyett, hogy azok a félelmek, mert a gyerekek - nem terra incognita, még a legkisebb közülük sokat elárulnak megadva. És kérni. Csak meg kell tanulni hallgatni.

Kapcsolódó cikkek