2107 A felső holtponton az első henger Zhiguli

A műveletek sorrendje képviselteti magát a feltételezés, hogy a forgalmazó megfelelően van telepítve. Ha szükséges meghatározni a felső holtpont a forgalmazó telepíteni, beállítani a dugattyú az első henger a felső holtponton a sűrítési ütem, majd állítsa be a gyújtást címkéket.







A felső holtponton a dugattyú - az a pont, amelyen keresztül minden dugattyú, míg a motor is elinduljon. Mindegyik dugattyú eléri a TDC helyzetét végén a sűrítési ütem, majd ismét a végén a kipufogási ütem. Annak érdekében, hogy telepíteni a motor szelep időzítése mechanizmus használata a felső holtponton a dugattyú az első henger.

Hely dugattyú pontosan azon a felső holtpont rendkívül fontos elvégzése során számos művet, például amikor eltávolítja a vezértengely, egy fogasszíj és a tárcsa egy vezértengely és a forgalmazó a gyújtást.

A munka megkezdése előtt a telepítő a dugattyú az első henger a felső holtponton, győződjön meg arról, hogy a sebességváltó kar semleges és a kézifék meghúzzuk. Kapcsolja ki a gyújtást a rendszer eltávolítja a központi fedél takarja a vezetéket a forgalmazó és a földelés a földre. Távolítsuk el a gyújtógyertyákat.







Beállításához bármely a dugattyú a felső holtponthoz főtengely forog az egyik az alábbiakban ismertetett módszerekkel. Ugyanakkor forgatni a főtengelyt a motor az óramutató járásával megegyező irányban.

A legelőnyösebb módszer - ez a motor is elinduljon egy csavart a főtengely ékszíjtárcsa.

Hogy időt takarítson meg lehet biztosítására használják az indítómotor a dugattyú felső holtpont. Finombeállítása a dugattyú a felső holtpont végzi fordult a főtengely csavar a forgattyús tengely.

1. Jelölje a helyzet a terminálok az első hengert a forgalmazó fedelet. Ha a címke hiányzik, határozza meg a nagyfeszültségű vezetékeket a szikra az első henger.

2. Egy filctollal vagy kréta, a testre helyezett a forgalmazó címke alatt található a kapcsolatot az első henger.

3. Vegyük le az elosztó és mozgassa az oldalon.

4. Kapcsolja ki a főtengely a motor, míg a címkét a forgattyús tengely egy vonalba kerül a 0 számjegy, hogy az időzítés beállítását lemez található az előlapon a motor.

5. Ellenőrizze a forgórész helyzetét a forgalmazó, meg kell küldeni a címkét, amelyet a test a forgalmazó.

Ha elosztó rotor megfordul a dugattyú az első henger a felső holtponton a kipufogó szélütés.

Telepítéséhez az első dugattyú a TDC a kompressziós ütem forgatni a főtengely 360 ° -kal jobbra. Ebben elosztó rotor összhangba kell hozni a védjegyet.