7 Titkok Helios-40, ami végül neki éles képeket

2. A nagy része a bokeh nyírni a kamerát a termény tényező.

Teszteltem a Helios-40 Canon 500D kamra Crop faktora 1,6 (egyenértékű gyújtótávolság 135mm). Erre azért volt szükség, hogy eltérjenek jóval tovább, ha a felvételt a full-frame kamera, nehéz volt, hogy stabilizálja a kamerát kézzel miatt meghaladják a lencsét, hogy összpontosítson egy kis kijelző is nehéz - mindez megakadályozza megszerzése éles képet biztosít.







Canon 500D + Helios-40, a középső része a termés keret feldolgozás nélkül, színkorrekció

Canon 5D Mark III + Helios-40, a középső része a termés keret feldolgozás nélkül, színkorrekció

4. Nyissa ki a rekesz éles képet lehet beszerezni csak egy kört a közepén a keret, amely korlátozásokat az építkezés a kompozíció.

Ez azt jelenti, hogy szinte képtelenek építeni újrakomponálhatja azonnal, ha a felvételt, mivel a fő téma kell helyezni a közepén a keret.

5. Nem alkalmas fényképezés gyors - jelentések, esküvők, gyorsan mozgó tárgyak nem érte.

Nem, persze, tudom, hogy a példák a forgatás esküvők csak a Helios-40, és én ugyanakkor elkeseredett kérdést, hogy lövök esküvők a Helios-40 (OMG!), De én - ez túlzás, és így nincs szükség szenvedni :)

6. Lágy, különösen, ha összpontosítva olyan tárgyakat, amelyek messze a lencsét.

Minden fény fényudvarok kissé homályos, plusz hozzáadott kromatikus aberatsii.

7. Az élességállító gyűrű túl közel van a kamerához, mert lehet, hogy hiányzik, és csavarja gyűrű nyílása.

Ehhez lehet használni, de van négy éve dolgozik a Helios-40 néha hiányzik. Előfordul, hogy azért, mert ez az, hogy esetleg hiányzik egy jó kép.

8. Kellemetlen rendszer két gyűrű szabályozó membrán - Mindig elfelejtem, milyen sorrendben és milyen irányba csavarja, egyszer beszorult membrán. Azt javítani úgy, ahogyan szabadon három percig a műhelyben DCS.

9. A nyílás a keret széleit van egy matrica.

Leggyakrabban, csak növeli az összeget a képet, de sokan nem szeretik, és meg kell tölteni néhány percet a Laytrume, megszabadulni tőle.

10. Lens Ár - számos hátránya van, ha objektív túlértékelt.

Objektív Az ára változhat 10 000 rubelt nem a legjobb másolat a kezét, hogy 23 000 rubelt az új Helios-40-2 keletkezik az Krasnogorsk mechanikus növény.

Ezek titkok Kinyitottam során megismerkedett a szovjet Helios - Helios-40-I-44 volt Helios, és sok finomságok voltam képes megérteni, még vele. Szóval, mit kell, hogy szép bokeh és éles képet?







1. Egyáltalán nem számít, hogy milyen verziójú a lencse Helios-40 a kezedben: Ezüst Helios-40, Helios-40-2 Fekete, Küklopsz, vagy az új Helios-40-2, amely elérhető az Krasnogorsk mechanikai üzem - minden lehet tanulni, hogy csökken az élesség, ha ragaszkodik a szabályok szerint történik velem.

Helios-40 eltér a régi és az új Helios-40-2-felbontású (Helios-40-2 egy kicsit magasabb) és a színvisszaadás (Helios-40 fehéregyensúly a sárga terület, pontosabb fehéregyensúlyt a Helios-40-2) és Cyclops egy könnyű változata Helios-40-2 nélkül membrán (vagyis mindig van beállítva, hogy a minimális rekeszérték 1,5). Mit kell vásárolni - ez a kényelem, az ízlés és a pénz.

2. Alapvető szabály, amit követni kell az illesztő gyűrű Helios-40 - a hiánya gyermekláncfű rajta (AF megerősítő chip).

Igen, jól hallottad! AF megerősítő gyakran hazudnak, de nem veszi észre, észlelésekről egy kis keresőben ablakot. Ne higgyetek az elektronika, a Helios-40 nem működik!

3. Még a Helios-40 nem működik az elektronikus kereső nagyítók és minden szemillesztő a növekedés, ők is nagy, hogy feküdjön a kép élességét.

Egyszer vettem egy darabot, és erősen megbánta küldött neki a házasság után egy lövés. Ismétlem még egyszer - Helios-40 nem adja át az elektronikus trükköket, persze :)

4. Hogyan, akkor koncentrálni? Ezen a ponton, szomorú sóhaj fényképezőgép tulajdonosok nélkül összpontosítva a képernyőn (Live View módban), mert ez az, amit ez a rendszer segít abban, hogy világos képet esetek 80% -ában.

Én a hangsúly a kijelző a lehető legnagyobb - vagyis első építeni a pályán, majd maximalizálja a kijelzőt, hogy egyértelműen a hangsúly Kellett egy tárgy, vagy sem.

5. 20% -a házasság, hagytam, hogy remegő kézzel (forgatás közben több száz raznuzhno tartsa nepodvizhnodva kilogramm) és véletlenszerű mozgását fényképezés közben.

Itt segíthet a gyakorlatok ereje kéz, vagy használjon állványt. A munka kezdetén a Helios-40, I forgatták egy állványt - Azt lehet mondani, hogy ez elég kényelmetlen, nehézkes és nehéz (bár én állványt az egyik legkönnyebb és én mozogni autóval). Jobb lengőkar :)

6. Ha mégis úgy döntött, „lengőkarok, feladja az állvány”, amely segít a csuklópánt tartja a kamerát.

A kezében szebb, mint a nyak, rajta két kilogrammot berendezések, és annál jobban fognak biztosítani. Tovább csuklópánt segít stabilizálni a kamera is, és ne shake fényképezés közben.

7. Minden kezdő fotósok félek szeretnék csinálni portrékat kizárólag az Aperture 1.5 - a hardcore, mert a hardcore, ő halad át rajta :) Itt kell megjegyezni, hogy a membrán 1,5 Helios-40 éles - csak kövesse a szabályokat a fent leírt, és nem egy emberi arcot a központon kívül kört.

Jelentős hátránya ennek az eljárásnak - az elkerülhetetlen központi készítmény, így szinte az összes képet a HELIOS-én 40 keretbe a téren. Miután csökkentve az eufória a rekeszizom őrült bokeh 1,5 tanácsot a membrán mozog, vagy jobb 2.8 - 4. Ez sokkal kényelmesebb, hogy ellenőrizzék a mélységélesség, és a kép helyett rikító fonás válik nemes mélysége és alakíthatóság.

Megpróbálok egy új műfaj: teszt fényképezés Kristina Kondratieva a Moszkva központjában

Az első kiadvány az American Journal of nyomtatott vagy hogyan ihlette képek a kínai prostituáltak

Nyissa ki az ajtót, és én jön, és hozza magával az ősszel. Photoshoot tüzes Alexandra Cherkashina