6. rész

6. rész: előkészítése alkatrészek és részegységek. Alkatrészek tisztítása.

Szia kedves barátaim! Folytatjuk a javítás a motor. Ebben a cikkben, fogunk foglalkozni takarítás a főtengely és a dugattyú. A megfelelő alkatrészek tisztítása ez függ szolgálja, a motor, a felújított, vagy csak dugó vagy zastuchit. Igen, ne lepődj meg, ez is megtörténhet, és ezért vagyunk most, és elemezni. Nézzük először kezdeni a dugattyúkat.







Hosszabb használat után, motor alkatrészek, különösen azokat, amelyek ki vannak téve a magas hőmérséklet, a lerakódásokat, hívjuk a betét. Pontosabban a találmány tárgyát egy dugattyút hüvely hengerfej (hengerfej) a szelep, kipufogócsonk. Ezek a részek elsősorban magas hőmérsékletnek kitett.

Tehát, meg kell megszabadulni a korom, jelenleg vizsgálják a dugattyút. Ha szétszedni a motort, akkor látni fogja, hogy ez jelenti a legjobb tubák. És ahogy már korábban is említettem, ha nem tiszta a korom, akkor lehet probléma. Először szeretnék néhány szót, hogy miért fontos, hogy megszabaduljon a betét, és majd megmondja, hogyan lehet megszabadulni a szén betétek dugattyúk saját.

Mint tudjuk, a dolgok hőtágulási. beleértve a fémeket, ezért a részleteket a motor. Minden részlet a hőtágulási. Leegyszerűsítve a részleteket a motor, a melegítés után, akkor bontsa ki, és növekszik, emiatt, és termikus réseket. Ezen időről időre teszünk a kiigazítás szelepek motorokon.

Dugattyú, mint már tudjuk, ki van téve a magas hőmérséklet, különösen az alsó dugattyú. Tehát dugattyútető lesz bővíteni, nem arattak szoknya. Emiatt, a dugattyú különböző átmérőjűek, és az alján a szoknya. (Ha nem hiszel nekem, akkor egy féknyereg és mérjük). Ugyanúgy, a dugattyú korona és a telepített dugattyúgyűrűk.

Azt hiszem, igazad van, elkapni a gondolatmenet, hova megyek, hogy úgy mondjam. És vagyok én, hogy ezt: tegyük fel, hogy nem csökkentik a szén-betétek a dugattyú csatorna, és egyszerűen megváltoztatta a tolóerő a dugattyúgyűrű és a mező, összeszerelése motort. Beindította a motort, működik, van öröm teljes nadrág, mi fut a motorban. Egy idő után, mint az üzemi hőmérséklet már, mi a motor hirtelen leállt.

Mi sokkolta rohanás, nem értem az egészet normális volt, hogy mi történt akkor? Mi történt, mi történhetett: a motor egyszerűen elakadt. (Egy idő után, ha kihűlt, a motor természetesen szerzett, de nem sok munka, hogy újra megtörténjen ugyanaz). És ne feledd, úgy döntöttünk, hogy nem vesztegeti az idejét, és szórakozni a korom a dugattyúk, főleg a gyűrűket. Ez nagyon fennakadás körül az oka, és vált.







Mint már tudjuk, fém hajlamos bővíteni hevítve. Ha érdekel, én terítettek az az oldal alján, ha figyelni, látni fogja, hogy a hőtágulási együtthatók különböző. És ez még csak az alumíniumból, ugyanez az arány több mint egyes fémek. És mint tudjuk, a dugattyú és tette ugyanúgy alumínium ötvözetből készült. Tehát logikus, kiderül, hogy a dugattyú, különösen az alsó, már nem kitágítjuk megrázta a hüvely, mert a hüvely készült öntöttvas, öntöttvas és ebben nagyon kevesebb arány.

És így azt hiszem, el lehet képzelni, mi történt a motort. Amikor elhoztuk volt tehát hideg. Miután a motor beindult, hogy fűtött, a fém alkatrészek a motor kezdtek terjeszkedni, különösen alumínium ötvözetből készült, és vetjük alá konstans expozíció magas hőmérsékleten, csak alkalmazni a dugattyú. Amikor a dugattyú kezdett felmelegszik, elkezdett terjeszkedni, illetve expandált és a dugattyúgyűrűk és gyűrűk a mi nagar már nem küszöbölik ki, lusta. Ahhoz, hogy ez egyszerűen elvesztette a kompenzáció közötti rés a dugattyú és a hüvely miatt fennakadás. Ha valaki hirtelen nem is tudja, síkosított, súrlódás és a mozgó alkatrészek mindig van, és kell, hogy legyen a tágulási hézag. Ha nincs különbség, a részleteket és mechanizmusok egyszerűen beragadt. Azt hiszem, mielőtt tájékoztatta a fontos, hogy távolítsa el a keletkező szén-lerakódások motor alkatrészek, működés közben.

Legyen most az eltávolítása korom. Természetesen speciális állomásnak módszerek, például ultrahangos fürdők, speciális oldószereket vagy valaki mást. És mi van veled kell tekinteni, mint egy módszer, hogy távolítsa szén lerakódás kezük otthon. Van egy ilyen eszközt nem nagyon trükkös, hogy a szén-betétek a dugattyú csatornák. Állítsa be az eszközt az alábbi képen.

Eszköz a szenet betétek.

6. rész

Tiszta szén betétek a dugattyú csatornák.

6. rész

Ebben befejezni a konverziót a dugattyúk a főtengely. Miután a carted főtengely a darálóba, akkor kell kicsavarni, és távolítsa el a dugót a nyakára a főtengelyt. A forgattyús csap működnek, különös csövek, kettő mindkét nyakát. Bent a hajtókar csap egy üreg van a lerakódások felhalmozódását. A motor működése során, a főtengely forog, de a főtengely, olaj. Csak a forgatás alatt, a főtengely, mint egy centrifuga, tisztítja az olajat minden rossz dolog, hogy megy be abba. Innen és betétek az üregekben a főtengely. És ezek a betétek meg kell tisztítani a főtengely, vagy ott lehet a probléma.

Hogyan lehet eltávolítani a dugót, és hogyan kell tisztítani a főtengely tettem képeket. Sok nem bánom, csak ne feledjük után fog generálni tiszta, biztos, hogy le kell öblíteni üregek és lyukak tiszta benzinnel, és fújja a sűrített levegővel. Befejezése után tisztítsa meg a főtengely, biztos, hogy rögzítse a dugók helyére.

Eltávolítása a dugót a főtengelyt.

6. rész

Tisztítás főtengely üregek.

6. rész