58. cikk a Btk elleni bűncselekmények az állam és az ellenforradalmi tevékenység

58.1. Ellenforradalmi ismerni minden olyan intézkedés irányul megdöntése, aláásva vagy gyengülése munkáshatalom - a szovjetek a parasztok és a meglévő és az Alkotmány alapján RSFSR Munkás - Paraszt Kormány, valamint fellépés az irányba segítséget, hogy része a nemzetközi burzsoázia, amely nem ismeri el az egyenlőség jön helyére kapitalizmus kommunista tulajdonjoga a rendszert, és elkötelezett amellett, hogy a megdöntése útján beavatkozás vagy blokád, kémkedés, a pénzügyi sajtó, stb Contra-forradalmi is elismert ilyen hatást, amelyet még nem közvetlen célja a fenti célok eléréséhez, ugyanakkor ismert, hogy vállalták, hogy tartalmaz próbálta jelentős politikai és gazdasági jövedelmek proletárforradalom.






Szív- járvány paranoia, természetesen, az FSB
Szolovki kiköpött a 58.

58. cikk a Btk elleni bűncselekmények az állam és az ellenforradalmi tevékenység

N. csoport táborok. 1930.
Arhangelszk tábor | Vaygachsky expedíció | Kotlasz tábor | Solovetsky tábor | Sziktivkar tábor | Pinyuginsky tábor | Ustvymsky tábor | Ukhta tábor

„Jogi” alapja elefántok. Állami bűnözés és ellenforradalmi tevékenység.






Akik számára le van írva, hogy ez a „törvény”?

„Azt kell kifejezni szomorú pillantást az orosz nép - van egy gyenge agyi rendszer, amely nem képes érzékelni a valóságot mint olyat neki a feltételes reflexek összehangolják nemcsak szavakkal, vannak akciók, de a szavak ...” (Ivan Pavlov. Nobel-díjas élettanász. Moszkva, 1932).

Anekdota, ami után
kell nevetni.

Szolovki három elítéltet beszélni körülményeinek „üzleti” és 58. cikkének a büntető törvénykönyv, amely szerint ők próbáltak.

Az első azt mondja: - Nem volt óra, úgyhogy elkésett a munkából, öt percig. Ítélték 10 év börtönre ellenforradalmi szabotázs.
Második - Nem volt óra, úgyhogy jöttem dolgozni tíz perccel korábban. Ítélték 10 év kémkedés, ellenforradalmi.
Harmadik: - És volt egy órát. jó, svájci. És azért jöttem, az biztos - a perc. Ítélték 10 év börtönre propaganda külföldi és csodálat a Nyugat.

Az emberek elfelejteni az elnyomás áldozatainak a Solovki
szemtanú

• „Egy olyan környezetben, a politikai foglyok, néhány nyíltan kifejezte elégedetlenségét azzal a ténnyel, hogy az amnesztia nem befolyásolja a cikket 58. Sokan úgy gondolták, hogy a foglyok cikk 58 volt közvetlen áldozatai a sztálini rezsim, s hogy az első kiadás a szabadság. Erre nézve hibáztatta Berija és hitt hogy a bűnözők is megjelent az első helyen, annak érdekében, hogy okozhat negatív reakciót az emberek, és így hiteltelenné gondolata amnesztiát. " (. Berger Isaac Crash generáció: Memories / Fordította angol Ya.Bergera - Firenze: ... Aurora, 1973. - 329 c - Biogr tájékoztatás a szerzők 9-13 .....)

Solovetsky archív

Faina Ranevskaya. . „Tudod, amikor megláttam ezt a kopasz a páncélozott járművel rájöttem: mi vár nagy baj.”

Hozza a két cikk a Btk - 70-én és 190 th „prime”?

Art. 190-1. Terjesztése hamis késztetések hiteltelenné a szovjet állam és a szociális rendszer. „Szisztematikus terjesztése orálisan hamis szerkezetekkel hiteltelenné a szovjet állam és társadalmi rendszer, valamint a gyártási vagy forgalmazási írott, nyomtatott vagy bármilyen más formában működik ugyanaz a tartalom.”

Paul Florenszkij a Szolovki



Kapcsolódó cikkek