Triumph szemében orosz menyasszonyt Clara Alonso

Triumph szemében orosz menyasszonyt

Fernando Alonso nyerte a Kínai Nagydíj Darja Kapustina.

Pole kapott Lewis ( „Mercedes”) magabiztosan nyerő mindhárom minősítő szegmensben. Érdekes, hogy pontosan egy évvel ezelőtt, csak a Grand Prix Kína erőfeszítéseit Nico német gyári csapat nyerte egyetlen pole a közelmúltban. Bajnokságot vezető Sebastian Vettel ( „Red Bull”) csak a kilencedik helyen. Ugyanakkor hangsúlyozta, nem pihent a pályán. Mert ez sokkal fontosabb volt a lehetőség, hogy mentse gumiabroncsok és válasszuk ki az optimális merevség a gumiabroncs csak a kezdete előtt. Még rosszabb képzett csapattársa Vettel, Mark Webber. De megtörtént alakú PE vele közepette Q2 hirtelen kiderült, hogy a tartályokban a kocsija szinte nincs üzemanyag (később megállapítja, hogy zasboil tartályhajó „csipetnyi” három liter benzint). Szabályainak megsértése volna ott (a végén a selejtezők és a tartályokban kell „érdes” nem kevesebb, mint egy liter üzemanyag), és a bíró elküldte az ausztrál az utolsó, 22. helyen.

Misadventures Webber folytatódott a verseny. Első körben 15 kerülni neki barátságtalan pilot „Toro Rosso” Jean-Eric Vergne (bár utólag tettes a baleset elismert Webber). Aztán ott voltak problémák a váltó. Nos, a 18. körben jött ki a jobb hátsó kerék meglazulása során pit stop. Általánosságban azt kell mondanom, a verseny nem csak látványos, hanem kemény. Asa „Force India” Adrian Sutil és Paul di Resta a második fordulóban nem osztja helyet a pályán. Ezután Esteban Gutierrez ( "Sauber") élvezettel döngölt Sutil. Mexikói autó azonnal meghalt, de a német is „szenvedni” felemelte „repülőtér”, de cserélje ki a csavart farok a mechanika nem tudott. Emellett már a boxutcában robbantotta ki a jobb hátsó kerék. Így kellett befejezni. A 15. körben nyilvánvalóan igaz példa provokált ütközés Kimi ( „Lotus”) Sergio Perez ( „McLaren”). Hallgatag Finn csak sikerült mondani a levegőben: „Mi a fene” Azonban a „Lotus” is bebizonyította magának egy megbízható autó: Még egy sérült orrkúp autó Räikkönen továbbra is tartani ugyanazt a tempót.

Amellett, hogy a pilóták furcsálhatja taktikája boxkiállás. Ennek eredményeként a vezetők megállapította, hogy a jelentős csoportját sportolók. A kezdetektől megpróbált elszakadni Hamilton. Miután öt kört is „megette” Alonso. Az első hullám az első pozícióban pereobuvaniya beugrottam első Massa ( „Ferrari”), majd Nico ( „Sauber”). A 14. körben jött a vezető Jenson Button ( "McLaren"), 21 m - Alonso újra, és a 24. - Vettel. Ami érdekes, de a spanyol keresett vezetés eredményeként az előzést. A többi - köszönhetően a pit stop.

Alonso, akik számára a depóban „Ferrari” menthetetlen állapotban az orosz menyasszonyt Darja Kapustina (ami mellesleg az első alkalommal „személyesen” támogatott leendő férje), nézett egyértelműen jobb, mint mások. Tehát amikor a 43 körös végül megerősítette az első helyen (ismét megelőzve Vettel) nem nagy meglepetés. Meglepő volt még egy: Raikkönen a „sebesült” az autó elment nehéz harcolni a dobogóért, és második lett! A harmadik helyen egy csoda védte Hamilton. Öt körrel a vége előtt, után azonnal a végső pit stop Vettel a Brit előnye volt, hogy a németek csaknem 10 másodperc, de ugyanakkor - egy régi gumiabroncs „közepes” ellen friss „szoftver”. Ennek eredményeképpen Vettel tett superpogonyu Hamilton és elveszett csak 0,203 másodperc alatt!

Mégis mindenki elégedett volt tegnap Alonso (és az ő utóbbi években látható, őszintén szólva, nem túl gyakran). „A verseny fantasztikus volt - a kezdetektől a célba! - mondta a kétszeres világbajnok. - Igen, voltak bizonyos problémák a gumikkal, de összességében a lépést jó volt. Általában tekintetében a gumi, nagyon nehéz volt kitalálni, hogy hány kört elég lesz egy kit. De bízom az érzéseimet, és nem tévedés! "

A ranglistán három kör után a pilóták továbbra is vezet Vettel - 52 pont. De az üldözők közel kerülni hozzá nagyon közel: Raikkonen - 49 pont, Alonso - 43. Tehát egy héttel később - miután a Bahreini Nagydíj - a vezető lehet, ki kell cserélni.