5. A hamis igazságokat inspirált minket

Az igazság nem szűnik meg az a tény, hogy nem veszi figyelembe

1914-ben, a nagy feltaláló, Thomas Edison szenvedett megsemmisítő csapást. Minden a laboratóriumában égett le, elvesztette az eredmények több éves munka. Újságok le a helyzetet: „a legrosszabb dolog, ami történt az életében Edison.”

De ez hazugság volt!

Edison nézett az incidens nem tetszett. Ehelyett a feltaláló úgy döntött, hogy ez a tény ad neki egy remek alkalom, hogy újjáépítsék, és gondolja át sok a jelenlegi munkáját. Azt mondta, hogy valójában a tűz, Edison gyorsan azt mondta: „Hála Istennek, égett minden hibáink. Most lehet kezdeni egy tiszta lappal ". És hogy pontosan mit is részt csapata.

Ma arra hívlak benneteket, hogy mint azok a diákok, már segített az elmúlt évtizedben, és kihívást jelent a hazugság, amit táplált sok éven át. És kezdjük az öt leggyakoribb csaláson.

1. Meg kell azonnal a helyes választás, és soha tőle nem utasíthat vissza.

Az ötlet, hogy szükség van az elején, hogy a helyes választás szó olvasható az oktatási rendszerben a társadalom. Küldjük gyerekek egyetemre, ha pedig 17 vagy 18 éves, de azt mondják, hogy az általuk választott milyen módon lesznek boldogok, a következő 40 évben. Emlékszem, arra gondoltam magamban: „Mi van, ha az én választásom helytelen lenne?” És így kiderült, nem is egyszer.

Miután tapasztalt az elmúlt években, és a kudarcok és nehézségek, a személyes tapasztalat, megtanultam az igazságot: meg lehet változtatni az utat az élet bármikor, amikor csak akarja. Igen, kezdjük az elején mindig lehetséges, és gyakran kiderül, hogy tökéletes legyen. Persze, ez soha nem könnyű, de senki nem szenteli egész életét a bánya, amit naivan úgy döntött, egy tinédzser. És senki sem tartja be, amit nem illik.

Az igazság az, hogy nem tud nyerni egy sakkjátszma, ami csak mozog előre; néha, hogy önmaga jobb helyzetben, és meg kell visszavonulni. És ez egy nagy metafora az élet. És van három kis szó, hogy ingyen van a múlt hibáiból, és sajnálja. Ezek a szavak: „Tedd meg most ...”

Szóval ... mit tegyünk most?

Semmit. Valami kicsi. Mindaddig, amíg nem hagyja abba még mindig ül a széken, akkor lesz kötve a sorsa, amely nem tekinthető az övé. Ha elront valahol, indítsa újra. Próbáljon ki valami mást. Kelj fel és csinálj valamit!

A lényeg: ha az élet elromlik, a tervek szerint, lélegezzen nyugodtan és ne feledje, hogy az élet gazdag a kiszámíthatatlanság. Néha csak el kell fogadnunk azt a tényt, hogy a körülmények soha nem lesz ugyanaz, mint korábban, és hogy a végén valami egyik - ez mindig a kezdete között.

2. Kellemetlen nem kívánatos.

Kellemetlen érzés egyfajta fájdalmat, de ez nem egy mély fájdalom, ez egy enyhe kényelmetlenséget. Ez az az érzés, amit kapunk, ha kimegy a komfort zónában. A fejében a sok ember, például ragadt a gondolat, hogy a testmozgás - ez kellemetlen, ezért nem teszik őket. Evés spenót és a saláta is jár kellemetlenséget.

Sőt, fel kell ismernünk, hogy a legtöbb fajta kellemetlenséget valójában segítenek abban, hogy erősebb és okosabb. Mindazonáltal sokan hozták nagyon szerető szülők, akik megpróbálták, hogy a gyermekkori lehető legkényelmesebb legyen. Ennek eredményeként lettünk fel a tudatalatti érzés, hogy nem akarjuk a kellemetlenséget az életünkben, és mi mindig elkerülték.

Ennek eredményeként, mi megragadt egy gyengítő ciklusban. Vegyük példaként vegyük a diéta és a testmozgás ...

• Először is, annak a ténynek köszönhető, hogy az egészséges étrend és a testmozgás, hogy nekünk kellemetlen, elveszítjük egészségünket. Ahelyett, hogy a testmozgás döntünk „komfort” élelmiszer és az esztelen TV.

• De rossz egészségi is okoz kellemetlenséget, ezért arra törekszünk, hogy elvonja magát a gondolkodás az egészségtelen szerveket. Ebből a célból, eszünk egészségtelen ételek még és még elfoglalni közérzet szórakozás, megyünk vásárolni, dolgok, amiket valójában nem akar, és ami nem kell. És a kényelmetlenség csak növeli.

Meglepő, de akár egy egyszerű vesz egy kis napi kellemetlenséget képes megoldani a legtöbb problémát hosszú távon tesz minket boldogabbá, egészségesebbé és erősebb.

Az igazság az, hogy a világon nincs, aki képes szelíden elviselni az ütéseket, hogy az élet hozza. Nem tudjuk. Mi csalódott, szomorú, megbotlanak, és néha esik. Mert ez az élet része, és az is kényelmetlen. Megtapasztaljuk, és végül megtanulják alkalmazkodni hozzá. Ez az, amit végső soron megteremti bennünk egy személy.

Ha ül elszigetelten, és nem találja a kiutat a sötétségből, ne feledjük, hogy ez hasonlít a gubó, amelyben a hernyó nőnek szárnyait.

3. tartó - a teher, hogy végül kiüríti minket.

Talán hallott már, hogy az elhúzódó szomorúság aláássa egészségét. Azért mondom ezt, mert azt tanították, akkoriban, amikor tinédzser voltam. Az autó baleset megölte a barátomat. Eleinte minden rokonszenveztek a könnyeimet, de hét telt el, és a hónap, és még mindig gyakran mondtam magamnak, hogy ideje elfelejteni. Emlékszem, hogy valaki azt mondja nekem: „Tears ebben az esetben nem segít.” De ez nem igaz. Volt sírni. Könnyek lassan locsolni a magokat én hasznosítás. Meggyógyultam és sokkal erősebb lett, óvodák és bölcsebb, mint én valaha.

Tíz évvel később az élet még kétszer mutatták be nekem a leckét: az első alkalommal - Angel, amikor azt tapasztaltuk, a halála bátyja, Todd, aki öngyilkosságot követett el, és a második - ha csak egy hónap meghalt asztma kölcsönös legjobb barátja Josh.

Keresztül bánat a veszteség szeretteit, kaptam az ajándékot a figyelmet ... a figyelmet a tényre, hogy mindannyian elveszítünk valakit szeretünk, és hogy ezt a tényt a szükségszerűség.

Ahogy az emberek, gyakran találkozik a bánat, és ez segít abban, hogy továbbra is ember. Például az angyal azt mondta nekem egyszer: „A bátyám nincs itt az ideje, hogy meghaljon a többi életemben, de minden rendben van - ez tesz engem közelebb hozzá.” Ily módon, Angel emlékeztetett, hogy a hegy nem marad észrevétlen. Lépésről lépésre, levegőt levegőt, ez lesz részünk. És ez részévé válik az egészségünkre.

Ez olyan, mint egy törött boka, ami mindig elkezd fájni, ha táncolni, de még továbbra is táncolni, habár kissé sántít.

4. Minden, amit tapasztalni az életben személyesen - a valóság.

Fiatal korban, gyakran kétségbe vonják a történetek és pletykák, hogy halljuk a többi ember, de mi mindig győződjön meg arról, hogy az a személy, lát, hall, vagy kézzelfogható. Más szóval, ha azt látjuk, hogy a saját szememmel, halljon fülével, vagy megérintette a saját kezünkkel, ez abszolút igazság. De, bár ez a feltevés logikusnak tűnik, ez nem mindig van így.

Minden ember néhány saját belső párbeszéd, saját gondolatok, és ez nagy hatással van, hogy hogyan értelmezzük események a valós életben. Mi tudat nézni a dolgokat szerint a belső érzéseit, ami azt jelenti, hogy amit látunk, hallunk, vagy úgy érzi - nem mindig ugyanaz a dolog a valóságban. Ez az egyik fő oka annak, különböző emberek láthatják ugyanazt az eseményt egészen másképp. Mindannyiunknak felhúzza az általános nézet az egyedi története - a belső párbeszéd - és ez megváltoztatja a felfogás, így mindannyian egy kicsit más ötlet, hogy mi történt. És néha ez a kis különbség teszi a különbséget a világon.

Perspective mindent!
Bizonyos értelemben a történet azt mondjuk magunknak, szűkül a szempontból. Amikor arról beszélünk, néhány esetben beszélünk, amit láttunk személyesen. Ez a jelenség emlékeztet a régi példázat, amelyben egy csoport vak megérint egy elefántot úgy döntött, hogy lássa, mit szeret. Mindegyikük megérintette a különböző részei - a láb, a törzs, a törzs és a norvég menyhal. Amikor aztán kezdte leírni az elefánt, a történeteket egészen más volt.

Valami hasonló történik velünk. Valaki azt gondolja, hogy teljesen szívű. Néhányan közülünk elvesztették szüleiket, testvérek és gyermekek eredményeként baleset vagy betegség. Valakinek meg kellett foglalkozni hűtlenség. Valaki lőtt. Néhányan közülünk már diszkriminálják, mert a mi nemi vagy faji. És amikor állunk szemben néhány új esemény, amely felébreszti bennünk a fájdalmas emlékeket, értelmezzük összhangban már negatív tapasztalatok, és ez szűkíti a nézetet.

Legyen ez egy hívás az Ön számára! A következő alkalommal, amikor úgy érzi magát egy érzelmi harc, kérdezd meg magadtól:

• Hogyan Mondtam már erről az eseményről?

• Lehet, hogy teljesen biztos, hogy az én történetem nem?

• Hogyan érzi magát, amikor elmondom, hogy mi történt?

• Lehetséges, hogy beszéljünk valami más történt?

5. Nagyon nehéz, hogy részben egy rossz szokás.

A legtöbben (például azok számára, akik nem tudnak megbirkózni a klinikai depresszió), változó a szokások egy egyszerű folyamat. Az emberek, akik azt mondják, hogy ez nem így van, általában csak keres kifogásokat. Mindig akarja vitatni lett 100% könnyebb, nem számít, milyen egyszerű ez most. Ez mindig könnyebb, mint semmit sem csinálni semmit. Ez mindig könnyebb panaszkodni, hogy nem jár el. Néha bosszantó, de megéri. Érdemes elgondolkodnunk, hogy a változó étkezési szokások - ez csak egy kérdés, zhelaniya.Prosto emlékeznek tetteik és változtatni egy kis akció más.

Miért csinálod, amit csinálsz?

A kollektív válasz erre a kérdésre nagyon egyszerű:

Mint a legtöbb más emberek, akkor nem tudom, hogyan kell kezelni a stresszt és az unalom az egészséges és hatékony módon.

Igen, a legtöbb rossz szokások alakulnak ki, mint egy módja annak, hogy kezelni a stresszt és az unalom - távol van a valóság helyett fogadja el. Ezek a szokások nem képződik egy pillanat alatt, akkor indulnak, és nem azonnal. Kiérdemeltétek keresztül ismétlődő cselekvések, és az egyetlen módja, hogy megváltoztassa őket is az ismétlés -, hogy a kis, egyszerű, fokozatos változások.

Kezdésként nézzük meg öt nagyon gyakori rossz szokások:

• időpocsékolás

• Rendszeres bevásárlás a dolog, hogy nem kell

• Általános passzivitás és a testmozgás hiánya

De néhány új szokások, amelyek segítségével fokozatosan felváltja őket:

• Vegye át az irányítást a helyzet, először az első, kis lépések, amelyek nem követeli meg, hogy a stressz

• Kezdje el használni az egészséges ételeket, hogy igazán szeret

• Töltsön több időt játszani a családtagok vagy barátok

• gyaloglás, kocogás, túrázás, kerékpározás vagy úszás

Aztán, ha az agyad, hogy megszokja a gondolatot, hogy készen áll a változásra az életedben, kövesse az alábbi egyszerű lépéseket:

1. Válasszon ki egy új szokást, és elkezd ragaszkodni nagyon lassan - csak pyatminut nap.

3. Határozza meg magad a legfontosabb pillanatokban - például akkor, amikor belép a posleraboty ház -, és tegye az új szokás minden alkalommal eljön az a pillanat.

4. Értékelje az új szokást, nyomon követni e apró előrelépés, amely akkor jelenik meg - például csak beikszeljük a naptárban minden alkalommal, amikor fejezik be tanulmányaikat; építeni egy vizuális lánc és ügyeljünk arra, hogy ne szakadjon meg.

5. Ha megáll érezni a kellemetlen az öt perc egy nap, növeli az idő: az első, hogy hét perc egy nap, majd tíz percig, és így tovább.

A valóságban ez mindössze annyit kell tennie - legalább alapszinten. Tehát próbáld meg nem vesztegetik az időt és energiát az ellenállást változtatni az életedben. Ehelyett tölteni az időt és energiát valamit kezdeni, hogy szerez egy új szokást, egy műveletet naponta, egy kis lépéssel egy időben.

Térjünk vissza arra a pontra, ahonnan elkezdtük ezt a cikket ...

... újra feltenni a következő kérdéseket:

Hányszor hallottad, hogy ez a vége, holott ez volt a kezdete?

Hányszor akkor véget vessen a reményeket lappang?

Hányszor fiatalabb éveiben, amit hallott az emberek abban rejlik, hogy Edison az ő nehéz napokban neveznék blöff?

Emlékeztesd magad, hogy az igazság nem szűnik meg az a tény, hogy nem veszi figyelembe.

Amikor az igazság figyelmen kívül hagyjuk, tudatosan vagy öntudatlanul, csak megnehezíti az életét! És egyáltalán nincs okuk erre. Nincs ok arra, hogy terhet magukat a régi hazugságok és féligazságok.

Lásd az igazság, hogy az igazat és az élő igazság - ez hihetetlenül fontos, mindig!