3 Ray Steadman beszélgetés apja tanította imádkozni, Jézus Krisztus, Ray Stedman magyarázza lépésről lépésre

Mindannyian álma intim kapcsolata az Atyával és Krisztus tette őket a lehető imádsággal. Szó nélkül Istennel, nem kétirányú kommunikáció vele, a hit lehetetlen.







Miatyánk, bocsásd meg a mi hiányzik a hit és a gyengeség a szellem, amelyeknek a fiát.

Arra kérem Önt a mélyben a szakadékba, amelyhez öntudatlanul is: taníts minket imádkozni, Uram. Tégy minket az emberek, akiknek az élete szentelt meg anélkül, tartalék, és akinek az ima nem elhomályosította a hazugságok, titoktartás és a bizonytalanság. Segítsen nekünk nyíltan öntsük előled minden örömét és bánatát, hogy meséljek a gondjait, és reméli, hogy hallgatni minden utasítást és pontosan csinálni a te akaratodat. A Jézus Krisztus nevét. Ámen.

Összefoglaló az ima

Azt mondta, még néhány, akik bíztak magukban, hogy ők igazak, és a többieket semmibe, ezt a példázatot:

mások, a következő példabeszédet:

Két ember ment fel a templomba imádkozni, az egyik farizeus, a másik vámszedő. A farizeus megállt, és így imádkozott magában: Isten! Köszönöm néked, hogy nem vagyok, mint egyéb emberek, ragadozók, hamisak, paráznák, vagy mint ez a vámszedő: Azt gyorsan kétszer egy héten; dézsmát adok mindenből, amit szerzek. "

És a kocsmáros, álló távol, nem is emelje fel szemét az égre; hanem veri vala mellét, mondván:

„Istenem! légy irgalmas nekem, bűnösnek, „Mondom néktek, ez az ember lement az ő házához indokolt és nem a másik: minden egyik, hogy felmagasztalja magát, megaláztatik, és megalázza magát, felmagasztaltatik.

Louis XIV volt francia király évek 1643-1715, és az ő korában történészek hívja az „aranykor”. Napkirály több sikeres hadjáratok, amellyel jelentősen bővítette a határait javaikat és növelte a hatalmát a birodalom. Azonban a szerencse nem mindig mosolyogjon rá. 1704-ben, Bajorországban, közel a kis falu Blenheim angloavstriyskie szövetséges csapatok okozott vereséget a francia. A hadsereg XIV elvesztette az életét, megsebesült és fogságba esett több tízezer katona és tiszt. Ettől a naptól kezdődött a hanyatlás időszaka történetének Franciaország, az Empire fokozatosan elvesztette katonai és gazdasági erejét, és más európai országokban ezzel szemben tapasztalható fellendülést. Miután megtanulta a kimenetele a csata Blenheim, XIV felemelte a karját az égre, és felkiáltott kétségbeesés: „Istenem, hogyan tudná elárulni elvégre én tettem?!”. Micsoda arrogancia! Micsoda arrogancia! Az ilyen ima nagyon hasonló farizeus ima a fenti folyosón (Lk 18, 11-12).

Azonban nem szükséges, hogy egy nagy császár kedvét a tudat saját igazságát. Van egy csomó kifelé alázatos és buzgó keresztények, akik egyedül lenni saját magaddal szemére a felséges: „Én vagyok olyan jó. Imádkozom egy fél órát minden reggel, és tíz perccel lefekvés előtt, és emellett részt egy ima-csoport szerdán - mellesleg nagyon kevés, annak ellenére, hogy a mérete a plébánia. Mit küldött nekem oly sok örömet? Az élet az én sivár, a pénz sosem elég, a feleség nem értékeli, hálátlan gyerekek nőnek lusta. "

Vannak köztünk olyanok, akik alig találnak időt az imádságra. Így könnyű megtalálni egy másik, sokkal fontosabb dolog, és elhalasztják a tervezett óra Istennel való közösség, a „legközelebb”.

Talán ez a változás kíséri enyhe bűntudat, de általában hamar elhalványul. A legfontosabb, hogy akkor is, ha szedd össze magad, és határozzuk meg döntését, hogy jelöljön ki egy kötelező időt az imádságra (ennek hiányában), vagy növelje a percek számát már kifizetett közösség Istennel, kiderül hamar, hogy semmi sem változott.

Ne imádkozz több és jobb És lehet az, hogy Jézus tévedett, amikor azt mondja, hogy van dolgunk az egyetlen lehetőség:

imádkozni vagy esik kétségbe? Az ima olyan fontos? És mégis ez a helyzet, mivel az Úr azt mondta, hanem azért, mert jobban meg kell érteni, mi az igazi lényege az imádság. Úgy tűnik, hogy sokan szeretnénk változtatni a karakter imáink, de nem a számuk. Ez az ima nem nehéz, hanem éppen ellenkezőleg - ez természetes, minden behatás nélkül folyik, anélkül, hogy hősies erőfeszítései ember. Csak egy ilyen ima megnyitja az utat a Mindenható Atya, hogy Isten dicsőségére. Látszólag elérhetetlen Isten felé hajlik, közös gondjaink, és hajlandó segíteni.

A példázat a farizeus és a vámszedő Jézus szembe két ember imádkozik a templomban. Mindkét utalnak Istenre, de a szavak más, mint szemben a szívüket. Ahhoz, hogy megértsük a történet tanulsága nem elég szid a farizeus túlzott önteltség. Meg kell nézni, hogy a második egyházközséghez, hogy megértsék az ő gondolkodás és magatartás ima, mert meg van meg, hogy a második egyházközséghez, hogy megértsék az ő gondolkodás és magatartás ima, mert a bűnbánó vámszedő itt az úgynevezett „indokolt”. Ő az, amit meg kell tanulni, hogy kommunikálni Istennel.

Ügyeljen arra, hogy a szerkezet a példázat. Mint a történet az özvegy és a hamis bíró, ez áll a kontrasztos összehasonlításokat. Az Úr tanítja az igazságot szemben a hibát.







Felismerve a hibát egy egyházközséghez, világosan látjuk az előnyeit a többi imát. Miután farizeus imádkozott gyakran hosszú és ékes hangosan hívja az Úr jelenlétében lelkes ember. Azonban az Isten szemében, hogy üres volt a hiúság. De a vámszedő nem képzett a művészet kiejtésével szép vallásos kifejezés, és a templomban megjelent ritkán. Megfordult, hogy Isten a zavaros, zavaros szavak, de az ima elfogadták, mert igaz volt, és jött a nagy mélységben a szív.

A farizeus arra tanít bennünket, hogyan nem kell imádkozni. Külseje a templomban - nem mozgás a lélek, hanem egy jól begyakorolt ​​nyilatkozatot. Ő nem jött szoros párbeszédet a Mindenható Isten, és lenyűgözni mások. A keze emelkedik fel az égre, s szemét felfelé, az arcon egy szép kifejezés. Ezért úgy döntöttek, hogy imádkozzanak a zsidókat. Jézus azt mondja, hogy „A farizeus megállt, és így imádkozott magában:” (Lk 18, 11). Mi bemondás pontosan hogyan tükrözi az értelemben, hogy mi történik! A farizeus nem kommunikál Istennel és önmagával. Szóval, ha irányítani ég, maradt a földön. Imáját volt időpocsékolás. Meglepő módon az ilyen hiábavaló lett nagyon népszerű manapság terjedésének köszönhető a vallási mozgalmak „New Century” ( „New Age”). Az ideológusok ez a tendencia azt állítják, hogy a valódi célja az imádság és meditáció - közösségben a belső „I”. Természetesen ez csábító: egy ember válik egy kis isten, és imádja magát, szereti. Nincs szükség hosszú kereséseket, nem kell keresni a hatalmas távolságot. A farizeus lenne tökéletesen illeszkedik a modern társadalomban - a tekintetét arra irányult, hogy az ég, de nem éri el az igaz Isten, és természetesen sohasem élménye a csodálatos kis isteni misztériumok.

Tehát ki az, aki - a farizeus?

Mit tanulhatunk a példa a farizeus? Először is, az a tény, hogy azok, akik túlterheltek büszkén az ő számos erénye, nem tud közelebb Istenhez. A farizeus arrogánsan felsorolt ​​saját teljesítményüket, így ez kérkedés formája az imádság: „Ó, Istenem! Köszönöm néked, hogy nem vagyok, mint egyéb emberek, ragadozók, hamisak, paráznák, vagy mint ez a vámszedő: Azt gyorsan kétszer egy héten; dézsmát adok mindenből, amit rendelkeznek „(Lukács 18: 11-12). Ő egyértelműen követelte külön figyelmet és bátorítást és a maga részéről dicsérte Istent sikeres létrehozása: az Úr teremtett ilyen csodálatos ember, mint én!

Azt olvassuk az imádság a farizeus leereszkedő mosollyal, de nem mindegy, hogy akaratlanul is csinálni maguknak? Aki közülünk nem fordult Istenhez azzal a kéréssel: „Gyere, segíts befejezni az én jó kezdeményezés. „? Más szavakkal: „Nem vagyok olyan jó mindent kitaláltam, mint az erők és képességek próbálják teljesíteni a vállalt kötelezettségeket, és kezével egy kis lökést ereje által a Szentlélek, és együtt fogunk hegyeket mozgat!” Sajnos, még a hívő filozófia az élet gyakran csak közmondás: „Bízz Istenben, és azokat, akik segíteni magukat.” Mi nem utasíthatja a segítségét, nem nyilvánítja teljes függetlenséget, nem. Vékonyabb és nehezebb: tulajdonítunk Istennek, mindentudó, mindenható a világegyetem Teremtője szerény támogató szerepet projektek által felügyelt minden eszközzel csinálni. Gyanítom, hogy sok, sok keresztény bűnösök egy ilyen megközelítés az imádság.

Gyakran büszkélkedhet Isten előtt az ő „alázat”: „Uram, köszönöm neked, hogy nem vagyok büszke ember, mint a farizeus. ”. Bizonyos körökben válik divatos folyamatosan megbánják a hibákat és a bűnös, mondván szomorúan: „Ah, bűnös, bűnös vagyok!”, Hogy az ima találkozók átalakítják egyfajta verseny megalázkodás. Tehát a hű akar hatni Isten és a testvérek, de álszerénység jogok mindegy farizeusok büszkeség és önigazolás. Az igazság az, hogy nem fedezte mindegy farizeusok büszkeség és önigazolás. Az igazság az, hogy nincs az erények, nincs hang. Minden megvan adott nekünk felülről. Felejtsd arról is, hogy tehetségüket, képességek, készségek, ajándékok, eredmények - ott ragadt, hogy megmutassák azt a tényt, hogy nem a saját?

Elképesztő, hogy milyen könnyen szánunk mások babérjain, és még könnyebben feladja saját gaztetteit! A kudarc hibáztatni senkit, de maguk a dicsőség a siker nem egyezett megosztani senkivel. Figyeljük meg a viselkedését a mindenkori hatalom fogott kézen idején a Bizottság súlyos bűncselekmények. Nyilvános kijelentések az ő védelmében szavakkal kezdődik: „néhány hibát is elkövettek. Azt rosszul tájékozott. Voltam a körülmények áldozata. „De jobb lenne azt mondani:” Vétkeztem. Vagyok bűnöző. Én vagyok az egyetlen felelős mindenért, ami történt. " Nyilatkozatok, mint „néhány hibát is elkövettek. „Nincs semmi köze a szerény imádság a vámszedő, mivel ez nem egy felvételi a bűntudat - ez csak egy kísérlet arra, hogy igazolja a Dirty Deeds vagy elrejteni a bűnös szándék. Nézzünk szembe a tényekkel: mindannyian bűnösök ilyen viselkedést, és nem is egyszer.

Főoldal >> Egyéb - könyvek, különböző irodalmi.

„A Big Book of összeesküvések - 4 Natalia Stepanova 2 könyv Natalia Stepanova. A Big Book of összeesküvések - 4 letöltött jokibook.ru megy, mindig van rengeteg friss könyvet! 3 könyv Natalia Stepanova. A Big Book of összeesküvések - 4 letöltött jokibook.ru megy, mindig van rengeteg friss könyvet! Natalia Stepanova Big Book of összeesküvések - 4 4 Book Natalia Stepanova. A Big Book of összeesküvések - 4 letöltött jokibook.ru megy, mindig van rengeteg friss könyvet! Kedves olvasók és a hallgatók! Körül. "

„Hol van Isten, amikor szenvedni? Philip Yancey Előszó 1. rész Miért van fájdalom? 1. fejezet 2. fejezet A probléma Vennaya ajándék, hogy senki nem akarja, hogy a 3. fejezetben Pokol fájdalom nélkül 4. fejezet Agony és az extasy a 2. rész Pain - egy jel Istentől? 5. fejezet nyögés bolygó 6. fejezet Mit akar Isten nekünk? 7. fejezet Miért vagyunk itt? 8. fejezet Isten ellen? Hands rövid! 3. rész: Hogyan reagálnak az emberek szenvednek 9. fejezet bukása után 10. fejezet táncolok! 11. fejezet Más tanúk 12. fejezet "

„Neale Donald Walsch Beszélgetések Istennel, könyv 3. Köszönöm, mint mindig, mindenekelőtt szeretnék köszönetet mondani a legjobb barátom, Isten. Remélem, hogy egy napon mindannyiunknak Isten lett egy barátja. Én is szeretnék kifejezni hálámat csodálatos élettársa, Nancy, amelyek ezt a könyvet szentelt. ha arra gondolok, Nancy, köszönhetően úgy tűnik képest elenyésző a tettek, és úgy érzem, most nem tudom kifejezni, hogy mennyit kivételes ember. Megértem, csak egy dolog: én. "

«Www.e-puzzle.ru Ebben Illustrated Encyclopedia tartalmazza ötleteket és gyakorlati nagy tanító tippek segítségével megtanulják, mi az egészség, és a gyakorlatban is használja ezt a tudást, hogy segítsen megőrizni a testi és lelki egészség, hogy megértsük, miért beteg magát, a család és a barátok. Ez a könyv a szerelemről szól - a legtisztább és a legtöbb gyógyító energia az összes létező és a megbocsátás - az egyetlen felszabadító erő az univerzumban, és eszköze egyre szabadságot. Egy az olvasók széles köre. Luule. "

„1 Carlo Auriemma - Elisabetta Eordegh. Partire Tartalomjegyzék Előszó 3. o. 1. Lépjen ki szövegrészeket 5. o. 2. Crew 7. o. 3. Válogatás csónakot., 15. o 4. Routes túl kiömlés 29. o. 5. Podobom venni. o. 42 6. Berendezés. o. 54 7. Sail egy tengerjáró. 69. o. 8. Pályázat 75. o. 9. bontás és javítása, 82. o. 10. A veszély úszás., 92. o 11. úszni az óceánban o. 100 12. Élet a tengerben., 117. o 13. végigvezetett távoli földek 125. o. 14. a hullám és a vihar pp. 135 15. Búvárkodás a trópusokon oldalon. "