11 tipp a biztonság - történetek a kerékpárok

Level lakatos képzés minden más, hogy valaki könnyen venni a változás CPG és valaki változtatni a pad probléma. De a biztonsági szabályok egyenlő mindenki számára. Alább megtalálja 11 tipp: David L. Hough, egy ember ismert könyvében „Street stratégiák.” Tippek veszünk egy másik könyvét, amely az úgynevezett «nagyobb tudású motorozás :. Mastering the Ride»

Vigyázz magadra, és nem csak az úton, vagy pályán, hanem a garázsban!

1. Adjon benzin több tekintetben.

A folyékony tüzelőanyag egyszerűen elég, de a gőzök felrobban. Tartsa ezt szem előtt, amikor tankol a kerékpár. Tiny elég szikra, hogy repülni a levegőbe. Ideges leszek, ha látom, hogy valaki a dohányzást a benzinkútnál, és azonnal kimozdul a sarokban - égett a robbanás olyan rossz, mint hogy posechonnym darab a felrobbant autó.

Egy nap ebéd után elmentem a garázsba, hogy egy kis testmozgás az egyik a motorkerékpárok. Amikor hazajöttem, és már nyúlt a kapcsolót, úgy éreztem, a szaga a benzin. Szerencsére sikerült otdornut kezét, majd megnyitotta a garázsban tapintású, ez sugárzott, és csak ezután kezdte keresni a probléma okát. Kiderült, hogy a fojtószelepkábel peretor üzemanyag-vezeték és üzemanyag-csöpögött a padlóra. El tudja képzelni, mi történne, ha a kapcsoló csúszott egy szikra.

Tudom, hogy olyan esetben, amikor a tartály robbant, amikor tankolni közvetlenül a hátsó egy kisteherautóval egy műanyag szőnyeg. A probléma az, hogy felhalmozódnak statikus elektromosság és szikra csúszott, amikor ők voltak fémhegyét tálca töltőtömlő. És persze, műanyag konténerek veszélyesek semmilyen módon. Utántöltő doboz csak úgy áll a földön, úgy, hogy tudnak adni egy statikus elektromosságot. Ha egy hordozható szivattyú, azt is meg kell földelni.

Ne feledje, hogy a benzin káros az egészségre. Podsazhennaya máj, bőrrák és egyéb örömöket által rendszeresen lélegezni gőzei vagy érintkezzen a bőrrel. Emlékszem, mint a vakmerő fiatalok szappanok a lánc a benzin, és még szopás, hogy egy csövön keresztül vezetnek a csatorna az üzemanyag a tartályból, de mivel én nem tehetem. Ha tudtam volna, élni fog az öregségi, van egy felelős hozzáállás az egészségre.

2. Ne indítsa el a motorkerékpár a garázsban.

Ha animálni a motorkerékpár a tavaszi, próbál tenni közvetlenül a garázsban, nem igaz? Persze, meg kell győződni arról, hogy a munka egy pár percig, nem igaz? Sőt, meg kell egy kicsit az idő, hogy kezébe a patológus. Az a tény, hogy az egyik az égéstermékek szén-monoxid (CO), azaz a szén-monoxid. Ez nincs szaga vagy színe, úgy, hogy nem lesz képes érzékelni. Gyorsan bekerül a véráramba, és kiszorítja az oxigént is. Ezt követően, az agy kikapcsol azonnal és minden. Szén-monoxid - egy szörnyű dolog, és ha leszáll csak fejfájás, szerencsésnek mondhatod magad.

Tégy magadnak egy szívességet, és soha - azaz, ha valaha is - nem indul a motorkerékpár a garázsban. Ha hideg van kint, nyissa ki az ajtót és elindult nyaksál. Sokkal jobb, hogy fagyassza be, mint meghalni.

3. Húzza helyett push.

Milyen gyakran lenyúzott, amikor a kulcsot ugrik az anyákat? Ahhoz, hogy felejtsd el a probléma elég hozzászoktatni magát, hogy húzza meg a gombot, és ne tolja. Aztán, amikor a kulcsot elromlik, akkor nem botlik öklét a henger-ig, és csak csóválja vissza a kezét. Egyszerű tanácsot, de a csülök megmondja nekem, köszönöm, a kulcs a következő alkalommal hirtelen jött le.

A gyártók nem engedhetik meg maguknak, hogy kerek minden éles szélek minden motorkerékpár alkatrészek. Ez akkor is igaz a drága kerékpárokat. Talán az élvonalbeli marad a casting része a motor, akkor lehetséges, hogy megfeleljen valahol a váz - mindkét esetben, akkor vágja el a kezét, amikor Karbantartás, tisztítás kerékpár. Szóval mindig kerekítés ezeket az éleket. Jobb, mint egy pár percig dolgozni egy fájlt, mint megállítani a vér.

5. Vigyázz hegesztés

Ha nagy szükségünk van valami, hogy, akkor magadnak egy szívességet, és hívja a hivatásos hegesztő, aki akár csinálni rendesen, vagy megmagyarázni, hogy ez miért nem lehet megtenni egyáltalán. Sok baleset történik, mert valaki tett nemkívánatos hegesztés a sok szükséges alkatrészeket. Ha egy személy az arány az első villa megszakította vintage BMW. Természetesen előfordul, hogy a fém rothadás a festék alatt, de a vizsgálat során kiderült, hogy eltört csak varrat készül. Ez az ember túlélte, de elvesztette mindkét lábát - túl magas díjat a hiányzó műszaki oktatás és a kezelés készségek a hegesztő berendezés.

Fiatal koromban félelem melegítjük a két darab fém és csatlakoztassa őket egymással, de az én ízületek törtek ellenére tudásomat. Idővel megtanultam, hogy távol tartsa a hegesztőgép kötőelemek, cső első villa, lengőkar, keret, tengelyek és egyéb alkatrészek hangsúlyozta. És most már az összes hegesztési munka I. díjat csak magas színvonalú szakmai hegesztő.

De aki nem vettek részt a hegesztés, emlékszem, hogy az egy több szikra, így nem főzni semmit a garázsban, és tartsa a tűzoltó a kész.

6. Ne engedje a rugók a folytatásban.

Legyen óvatos, ha dolgozik, rugók. Ezek esnek a szuszpenzióhoz, tengelykapcsolók, szelepek és vezérműlánc feszítő. Hirtelen kiugrott rugó legyek, mint egy golyó, és ez lehet rendetlenséget baj. Ahhoz, hogy biztonságosan működjön együtt velük, szükségünk van egy speciális eszköz, amely a szabályozott rugó. Ha nem létezik, bízza ezt a munkát a szakmai szerelő.

7. Óvatosan felborulna az abroncsot a felnin.

Amikor szerelés gumiabroncs tekinthető a legnehezebb szakasza ugrás párkányokon a felni. Úgy történik, hogy a gumiabroncs nem ül az első alkalommal, és ott van a kísértés, hogy fejtsen ki nagyobb nyomást. Ebben az esetben, ha a perem vagy kábel sérült, a kerék felrobbanhat, és kapcsolja be a jégeső halálos srapnel. Ezért, mielőtt a gumiszerviz szükséges ellenőrizze a gumiabroncs és a felni.

Felborítja a busz, kezében a kerék függőleges földet, és hogy mit keres a gumiabroncs, és nem oldalán a felni. Mindenesetre, ne haladja meg a nyomás a gyártó által ajánlott. Ha a busz nem ült az első próbálkozás, hogy a levegő, a zsírt és a felni szegélyek speciális zsírral vagy szappanos vízzel, majd próbálja újra. Ha felmászik a gumiabroncs a kamerával, hogy a kamera van behelyezve és nem csapdába a perem és a gumi.

8. Óvakodj az akkumulátort.

Modern akkumulátorok elég biztonságos, de mégis találkoznak kiszolgált ólom-sav terméket óvatosságot igényel. Egyszer én csattant ezt az akkumulátort, nem vettem észre, de csak újratölteni a víz az elektrolit, és megtörölte egy ronggyal. Egy idő után kezdtem, hogy szálljon le a bőrt az ujjaival. Úgy látszik, én pedig megtörölte kezét a nadrágjába, mert ők voltak a szellőzőnyílásokat területén a térd.

A sav akkumulátorok nagyon veszélyes a bőrre és a szemre, ezért mindig viseljen védőszemüveget. A feltöltés, használjon egy kis üveg egy szűkített nyakú, hogy ne szóródjon elektrolit. Ha úgy gondolja, hogy az akkumulátor repedezett és szivárog az elektrolit, azonnal távolítsa el a motorkerékpár, amíg a sav korrodált semmi fontos.

Sav semlegesítésére kerül a bőrére vagy a motorkerékpárt lehet egy közönséges szódabikarbóna és víz. Az arányok nem fontos. Egyszerűen megszórjuk szódabikarbónát és a vizet önteni. Küldje el a buborékok? Ezért szóda savat semlegesíti.

Ha az akkumulátor töltése, kövesse az áramot. Erős autó töltés károsíthatja az akkumulátort. Speciális motorkerékpár vagy automaták.

Ne feledje, hogy a robbanásveszélyes gáz keletkezik az akkumulátor töltése közben. Az akkumulátor felrobbanhat, és öntsön savat körül, hogy kellemetlen lenne elég, akkor is, ha nem hajlott rajta ezen a ponton. Ezért, amikor az akkumulátor töltését, legyen óvatos a tűzzel.

Amikor az akkumulátor eltávolítása disconnect első negatív vezetéket, ha a telepítés csatlakoztassa utoljára. Így elkerülhető, hogy rövidzárlat esetén véletlenül hozzáér a pozitív vezetéket és egy fém része a motorkerékpár.

9. Használjon fúrót az elme.

Soha ne fúrjon egy lyukat, tartja a tárgy a kezében. A fúró jön ki, és terjedt el a kezét, mielőtt még ideje oyknut. Volt, hogy néhány hegek, mielőtt elkezdtem használni a satuba, hogy a részek.

10. Viseljen védőszemüveget.

Néhány évvel ezelőtt, annyira beteg, hogy a szem, el kellett menni a kórházba. Orvos talált fémdarab, ragadt közvetlenül a szaruhártya, amely a húzott mágnes segítségével. A megelőző napon, takarítottam a szelepet a betét fém kefe, és ugyanabban az időben voltam szemüveg nélkül.

11. határozottan rögzítse a kerékpár működés közben.

Műtermében azt használja a speciális hordozók, hogy tartsa a kerékpáros bizalommal. De egy napon Las Vegas-ban a sötét parkolóban, megpróbáltam tenni a hátsó kerék, ebben a pillanatban ott volt a központja állvány, és én nagyon fájt ujját. De ez is elég volt ahhoz, hogy csatolja az állványt az első kerék, akkor nem számít, mennyire szerettem volna egy motorkerékpár, nem fogják tolta csak fészkelődött az állványra. Mellesleg, az oldaltámasz is fut.

Tudtam, hogy ez a technika. Volt egy kötelet. Csak sajnáltam néhány percet, hogy megvédjék magukat a sérülésektől. Tanulás a hibáimból. Ne tegye ki magát a felesleges kockázatot, különösen, ha nem lovagolni egy motorkerékpár.

Kapcsolódó cikkek