20 éves a keresési Grant kapitány

Rendező: Stanislav Govorukhin

Operatőr: Zelma T.

Zeneszerző: I. Kantyukov részvételével M. Dunaevsky

Szereplők: Smirnov, L. Ulfsak, ​​N. Eremenko, T. Akulova Gostyukhin B., O. Shtefanko, R. Kurash G. Strutinskaya, Rudakov







20 évvel ezelőtt a képernyőkön ment soros kalandfilm Stanislav Govorukhin „In Search of Grant kapitány”. A szalag nem volt az első film adaptációja a híres regényének Verne.

1936-ban Vladimir Weinstock rendező készült a film „Children of Grant kapitány”, amely vált azonnal népszerű, köszönhetően a zene Izsák Dunaevsky és ragyogó játéka Nikolai Cherkasov mint Paganel.

Igor Dmitriev Govorukhin szerepe a film még nem kapott

Stanislav Govorukhin úgy döntött, hogy a film regénye alapján Jules Verne, mert az ő véleménye, a film adaptációja 1936 elavult lett érdektelen a nézők 80. A rendező akarta bemutatni a klasszikus kaland és kortárs filmnyelvi gyermekek irodalom:

- filmek, mint a "In Search of Grant kapitány", "Tom Sawyer kalandjai és a Huckleberry Finn" - ők az örök. Biztos vagyok benne, hogy a „Meeting Place nem módosíthatók” fokozatosan feledésbe merült, és ezek a filmek nem. A 20 éves, a film regénye alapján Jules Verne, és a gyerekek is nézni, hogy tetszik.

A filmet Bulgáriában, a Krímben, a Kaukázus és Párizsban. Határ külföldi akkoriban zártak. Párizsba menni, ahol forgatták a film elején, volt csak egy kis része a személyzet - akik közvetlenül részt vett a forgatása „Paris” epizódok. De mielőtt így a zöld utat az úton, és ez pomuryzhili.

Govorukhin az egyik főszerepet a filmben - a szerepe Paganel. Válogatás a végrehajtó bonyolítja az a tény, hogy a kép a nézők Paganel erősen összefügg a Nikolai Cherkasov. Az igazgató elismeri:

- Hogy őszinte legyek, először azt hittem sokáig, aki jött volna ezt a szerepet, de a kihívó neki valaha is látott. Úgy tűnik számomra, mint egy különc tudós, kócos és egy kicsit szétszórt.

És akkor eszembe jutott, hogy van egy nagy versenyző - észt színész Lembit Ulfsak. Mire Lembit sok forgatás, voltunk tisztában vele, és csak röviddel azelőtt, hogy ő játszott a gyermekek film „Mary Poppins, Viszlát!” A legjobb színész a szerepét Paganel nehéz volt, hogy jöjjön fel. Lembit teszteken egyszerre hagyták jóvá.

- Stanislav Govorukhin akart vinni tárgyalás nélkül egy szerepet a filmben „In Search of Grant kapitány”. De a jelölését minden színész kell érveltem „Mosfilm” Mrs. Zhdanova. Keresi folyosón, azt mondta: „Dmitriev, persze, egy jó színész, de ő éppen játszott” Silva „és a” Denevér ". Általában valami volt nagyon. " Ennek eredményeként, ebben a filmben, azt nem érte el.

20 éves a keresési Grant kapitány

A Mac Nabbsa játszott Fehérorosz színész Vladimir Gostyukhin. A szerepe ura Lord Glenarvan választották Nikolai Eremenko Jr. Jelöltségét is ajánlkozott Govorukhin. Szerint a rendező, a színész tökéletesen alkalmas arra, hogy teljesítse a szerepét a nemes lord. Különösen a népszerűsége Eremenko akkor hihetetlen volt. "Pirates of the XX század" mennydörgött az egész országban. Stanislav jutott a fiatal színész van ebben a filmben. Az ugyanazon színész emlékeztetett a szerepe Lord Glenarvan a nemtetszését:







- Számomra ez egy igazi kínzás. Valahogy mindig szeretett játszani hosszabb negatív karakter. De Glenarvan volt a tökéletes férfi - makulátlan, hogy nem lehet összekötni építeni karaktert! Azt, őszintén szólva, a karakter Ayrton gazember ebben a filmben elég sokkal. És akkor, úgy vélem, egyedülállóan rossz ember nem. Vannak olyan helyzetek, a körülmények, amelyek ilyen vagy olyan személy kapja, és minden összekeverjük jó és rossz. Nem semmi egy másik regénye Verne - „Rejtelmes sziget” - Ayrton megtért.

Nicholas Eremenko fojtott boa

Akulova Tamara szerint:

- A film "In Search of Grant kapitány" lövés 2 évig! Nagyanyám, Isten nyugosztalja, azt mondta: „Tomochka, de ez az igazi tett egy világkörüli útra!” Egyetértek, lehetetlen volt, hogy visszatartsák. De a forgatás amit mindannyian Batumi, jaltai és Bulgária. Egyszer Batumi készült lőni ilyen piszok, hogy a lovak belecsúszni térdig. Hirtelen tört a kocsi, és én nagyon megijedtem. Ezen a ponton a szövegben kellett kiabálni a „férj” - Nicholas Eremenko: „Lord Edward! Segíts, segíts! „De mi valóban létezik, Lord Edward! Úgy érzem, megyek ez a rendetlenség, nem tudok felkelni, és a lovak tapossák én. Mi volt a vizeletben, azt kiáltotta: „Kolja! Eremenko! Súgó „Így vált durva filmzene: minden, minden játék, és hívom Kohl.

Legviccesebb epizód történt a forgatáson Nikolay Eremenko. A filmben a színész kellett megfojtani egy óriáskígyó. Először is, a hosszú keresett ugyanezen boa és végül találtam, hozta. De oktatók elfelejtette figyelmeztetni, hogy az őszi, és ez az, amikor a forgatás zajlott, Boas elaludni.

- Alszik - nem ébred, nem számít, milyen keményen megpróbálja - mondja Akulova - volt, hogy a szél az alvó boa Cole a nyakán és ellökte Eremenko, mintha küzdött vele az igazi. A végén, a boa még ébren van, és látszólag a harag, úgy bánnak vele, vettem és. pisilni. Mindenki, kivéve Eremenko, vicces volt. A lövöldözés tört.

Sok a filmet forgatták Bulgária, és lakói emlékszik a Tallinn Lembitu színész Ulfsak több lövés magukat. Ahogy emlékeztet, megrázta a bolgár nemzeti karakter:

- Ez egy ilyen ellentétben nekünk északiak! Eleinte azt gondoltam: „Istenem, mik ezek kidobó” Egy hónappal később, úgy érezte: ez nyitva. És amikor elkezded érezni a különbséget, akkor elkezd másként viselkednek.

A film Govorukhin bal nyitány Dunaevsky

1936-ban Isaac Dunaevskii írt nagy zene a film „Children of Grant kapitány”. „Egyszer egy bátor kapitány”, „Gyerünk dalt propil, vicces szél!” A nyitány a film emlékezik több mint maga a film. Tagjai a film „Children of Grant kapitány” nem szűnik lepődni titáni teljesítmény Dunaevsky. Azért jött, hogy a pavilon után elfoglalt a zene a film itt „Mosfilm”, és azonnal aktívan részt vesz a munka egy másik film, a lépés kidolgozásával egy dallam hirtelen született, ami szinte az egész zenekart. Mindig azt akarta, hogy a zene lesz az „igazi”, a dal - eredeti, fertőző, bár született a szívében a film főhőse.

„Amikor arra gondolok, a zene a film” Children of Grant kapitány „- Sosztakovics írta - nem tudok segíteni, de úgy érzi, sajnálom, mint az a tény, hogy a zseniális nyitánya a film, amely nyitott egy új szempont a tehetség Dunaevsky, nem vezet a további munkát ezen a területen. Ez nyitány - szimfonikus mű nagy ragyogás és temperamentum. "

A főcímdal a régi festmények nemcsak sikeres, de az egyetemes jel. És 50 évvel később, egy teljesen más korszak, Stanislav Govorukhin úgy döntött, hogy hagyja el a film - mint egy szimbólum, mint egy talizmánt. Kezdetben a rendező javasolt alkalmazkodni a festészet zenét Dunaevsky Isaac fiát Maxim. De kreatív kapcsolat nem jött ki, ő így magyarázza ezt:

- Maxim reagált rá nélkül tiszteletem az apja memóriát, és általában a munka. Amikor eljött az ideje, hogy rögzítse a zene, kiderült, hogy ő nem írt semmit, meg kellett várni egy kis időt.

Govorukhin fordult egy másik zeneszerző, Igor Kantyukovu. Zeneszerző szerint:

  • Anyagok használata „változatok” nem indexelt hivatkozásokat tilos




    Kapcsolódó cikkek