4. fejezet szürke bíboros és más nem állami szereplők

Gray bíboros és más nem állami szereplők

Formális és informális vezetők, gazember, közéleti, joker, primo, kedvencek, whiners, az első szépség és pletyka - összetettsége integrálása a vállalati kultúra kísérik intézkedései vagy mulasztásai ezeket a karaktereket.

Az első szakaszban az alkalmazkodás nem használ trükkök külső azonosító: körülnézni a kollégák, a megjelenés és majd attól függően, személyes preferencia, vagy „illik” a vállalati image próbál a bőrt a megfelelő színt, vagy aktívan szembe megjelenő között a „fehérgalléros” társaik állandó farmer és a jumper a térde. Kollégák is ebben a szakaszban megszokja majd, hogy pontosan ugyanazon az alapon. A jól ismert mondás: „Meet ruhák - kísérték az elme” ebben az összefüggésben nem sok haszna van, mint kísérő „az elme” valaha biztosan hacsak nyugdíjba.

Ha továbbra is „megfelelő” egy ideig, de a későbbi szakaszban fontos lesz alkalmazkodni a másik trükk, nem a kimagasló szellemi képességét. Bár, ha - a tulajdonos egy jól fejlett érzelmi intelligencia, akkor szinte szerencsés.

Minden klán lesz egy kis időt, hogy tanulmányozza Ön, mint egy ismeretlen hasított körmű, egy cél: hogy megpróbálja, és tarts ki a címkét, így proshtrihkodirovanny azonosítottak, és nem jelentenek veszélyt a vállalati törzs.

Az én kedvenc rám, mint egyfajta „automatikus” beiratkozott egy erős klán a „bölcsek”, bevallom, minden erőfeszítés nélkül és rituális táncok a részemről.

Érdekeinket összetűzés során alapján én „diadalmas” cél a válságkezelésben fórumon. Gratulált, de nagyon furcsa számomra a mondatot: „Nos, jól sikerült, ez példátlan karriert folytatásban. Van egy menetben a válság miatt a tetején, de vannak szabályok: aki kopogtat -, hogy tartsa meg, aki nem ütni - a hűtlen. " Tört ki belőlem elkeseredetten valamit a helyzet nem áll jól nekem „vagy-vagy” kapu, és élesen a témában kifejtett, amit megpróbálok találni egy harmadik lehetőség viselkedését.

Koporsó nyitotta egyszerűen. Hűtlensége személyzeti vezető óta ismert legenda szint annak a ténynek köszönhető, hogy nem kopogott. Ezért a fejlesztési karrierje megtorpant a növekedés a fizetés már egy vágyálom, és a párbeszéd az első személy, vállalat már régóta elhalványult a múltban. És akkor a belső válság a cég, és úgy döntenek, hogy az első ember, elfelejti daveshny harag azonnal megidézi őt a soraiban önkéntes mentők. És ő nevezi találkozó (amint arról a közigazgatási államtitkár), elhalasztották, halasztani, de nem hívott. Én és négy más vezetők hívják, és még soha nem látott módon a vállalat dicsérte a munkámat.

Aztán, amikor minden pörögni kezdett, és a fejét a személyi szolgáltatás csak egyszer jelen van nálam nehéz ügyfelek tárgyalások, ami a vállalat kellett lennie, és nem a saját kötelezettségeit teljesíteni, kollégám csipkelődött, hogy talán jobb, hogy nem kapott meghívást és nem hívott.

Ebben a munkában a jóslatok „kopogtat - nem kopogás” ez nem lehet igaz, mivel a követelés a helyünkre, senki sem merte volna. I, ennek megfelelően az ígéretét teljesítette, egy harmadik lehetőség egymagában találták: nem vagyunk olyan hevesen küzdött a túlélés a cég, amely a vállalati merrymaking visszavonult a huszonötödik tervet.

Között a gyanúsítottak azonnal meg kell hagyni világos, érzelmi alkalmazottak, valamint a nyílt harcosok a hatalomért.

Meg kell figyelni, hogy azoknak, akik a legkisebb morzsa befolyása ugyanolyan buzgalommal, hogy mentse a saját bőrét „konfrontáció”, és nem mentes az ambíció.

Egy ilyen szerep megfelelő értelmes emberek, akik szeretik a diagramok, azt tervezi, hogy dolgozzon ki egy stratégiát.

A pályázóknak egységes szürke bíboros egy rossz kapcsolat, barátság, nem ápolják az emberek.

Az erkölcsi győzelem kapnak egy olyan helyzetben, „azt kell csinálni vele, de senki sem tud róla.”

Gyakran szürke eminenciás - az a személy, aki mellett a fej hozzájárulását. De van egy fordított helyzet, amikor kegyvesztett sokáig, és átjutni ez a kompenzáció.

Tovább nyom a keresési útvonalat a karakterünk lehet összesen elfoglalja, vagy, hogy milyen szerepet tölt be a cég.

Leggyakrabban, az Egyesült Királyságban lesz:

> HR-igazgató vagy egyik helyettese;

> Tanácsadó, tanácsadó és személyi edző fejét;

> Titkár vagy személyi asszisztens menedzser;

> Az egyik a képviselők a fej;

> A feleség vagy szeretője a fejét;

> Asztrológus, jósnő vagy egyéb „szellemi vezető”.

Az összes többi csapat tagjai, hogy ebben a helyzetben sokkal nehezebb, mivel a távolság a jármű teljesítménye. De nehéz - sőt, lehetetlen. Mivel a gyakorlat azt mutatja, a szürke bíboros válhat szinte minden alkalmazottja.

Jelenlét társaságában egy ilyen „karakter” - ez egy bizonyos eleme a vállalati kultúrát. Valószínűleg ez lehet harcolni vele gyűjteni kompromittáló információkat, szövetségeket és a „barátok ellen.” De ez aligha éri pazarlás ez az erő, hacsak nem tervezi, hogy elfoglalja helyét. Az ok egyszerű: „Mr. Richelieu” jelenik meg a vállalat nem csak a saját erőből, hanem azért, mert az általános igazgató szükség van egy ilyen alak.

Ebben a helyzetben, akkor sem verte a fejét a falba, minden egyes alkalommal kockára esni csatában, hősi halált, vagy számolnia szürke eminenciás a egyik jellemzője a szervezetük.

Karrier tudatlanok, lusta whiners és gyakran alakul ki elég sikeres. Az ok egyszerű: a vezetők nem szívesen ismerik el hibákat, nem akar kockáztatni, és nem talál egy jobb módja annak, hogy megszabaduljon tőlük elővett egy alárendelt, de lefordítani egy másik pozícióba.

Néhány évvel ezelőtt a barátom a menedzser dolgozott a vállalat szoftvereket fejleszteni. Egyik kollégája különbözött titkos jellegét, a rossz hozzáállás, hogy a munka és a kollégák, nagyon szívesen engedelmeskedni a menedzsment.

A munkavállaló átment a részleg részleg, és ennek eredményeként, hogy három új pozíciókat két évig. Ő újra nézett ki, tökéletes. Papíron úgy tűnhet, hogy ő, hogy jelentősen hozzájárul a munka a cég, de a valóságban a vezetők tudtak megszabadulni tőle, és minden alkalmat megragadott, hogy dugjon vele egy másik osztály.

Bad dolgozói gyakran válik akaratlanul bűntársa egy tökéletes irodai bűncselekmény: a menedzser, aki, hogy megmentse a csapat felesleges emberi kétségbevonásához tetteikért, kerüli a közvetlen konfrontációt, és arra ösztönzi a hozzá nem értés.

Misfits és slackers hiányzik bármely cég. Ezek az emberek nem lőttek, mert senki sem akarja elismerni, hogy tévedett, amikor kiválasztják a személyzet. De van egy másik lehetőség: whiners nagyon könnyű felvenni bármilyen vállalati merrymaking, amelyben egészen megfelelően hajtsa végre a szerep. Értő menedzserek tudatlanok mint a borító saját terek, mint a játék „Ki a hibás” Nem könnyű megtalálni a felelősöket.

Egy barátom dolgozott sok éven át a cég, ahol ő volt a vezetője a támogatott szigorú szabályok vonatkoznak: „Én vezetője - te bolond,” jön be az irodába hajlított, remegés, körülnézett keresve kamerák és wiretaps, nyüszített és panaszkodott, de a cég nem megy el. Nehéz megmondani, hogy ő volt képzett szakemberek környező reagált elég jól, de a vezetés az elmúlt években, ott már nem ösztönzik. Szó szerint könyörgött, és könyörgött neki őszinteséggel díjat, elviselte a végtelen kifogások és transzferek, büszke volt a becsületesség, és azon töprengett, amikor a bosszantó kérdések vezetők összerezzen, és megpróbálta gyorsan szem elől. Amikor a közvetlen főnöke elégedett volt, hogy dühös, ő sértődötten elhúzta a száját, és színházi felkiáltott: „Mi van? Mit tettem ezt? „Ez a helyzet alkalmas, valószínűleg az összes. Ő dugva a lyukba, és rohanás munkahelyek, át az egyik részleg a másikra, nyafogott, és panaszkodott, de nem. Addig, amíg én nem ajánlom, hogy egy másik cég. Régóta habozás és kétség barátom, és én kíváncsi: ha az Ön számára a cég annyira, ha az összes „pofa az asztalra”, hogyan nem lehet tiszteletben magad? Ő sürgette őt: ha, mondjuk, egy, nem akar egy jobb élet? Azt naiv! Végtére is, azt hittem, hogy az összes ilyen kitörések és az ő zsémbes gesztus volt a kétségbeesés, rohant, hogy mentse (és az idős asszony proruha, mint látható!). Általában egy másik cég azt át. Lépjen ki gyorsan, és ebből az alkalomból álltam kilencven perces monológ „Miért ők nem is próbálja tartani engem?” Azonban, a „varázsa” egy jobb élet barátomnak, azt tapasztaltam újra, mert helyesen megítélni, hogy - az elkövető a reformok és az áthúzódó közvetlenül felelős. Abban az időben, hogy ő alkalmazkodott az új cég, esett, nekem annyi adat, a kétségek, félelmek, kérdések és nyafogás, sajnálom a javaslatait. De nem ez volt a legrosszabb az én helyzetemben. A horror később jött -, amikor kirúgták. Ekkor történt, hogy én alkalmas volt menekülni azonnal, vagy megszervezni a saját cég, ahol tudtam venni a hajótöröttek „kolléga”. A vicces az, hogy ő próbál visszatérni a cég, és azt mondta: „Igen, kész vagyok feltérképezni a hasam, én csak vegye vissza.” A régi cég nem vette, bár eleinte megígérte, hogy „fontolja meg” - a lefokozás és a fizetés ötven százalékkal. kapcsolatunk, persze, már semmivé, ő nem csak ... ez az, amit?

Általában egy ilyen erkölcs felmerül whiners - Ez nem egy cápa, de az élet tudja elrontani alaposan. Tehát ha noyut- hagyja nyafog, mozgassa az oldalán, és nem zavarja az embereket abban, hogy gyakorolja a kreativitás. Persze, ha a vezérük. Menedzserek azt tanácsolom, hogy ne vegyenek részt a humanizmus és az önálló megváltás, és a meghajtó, ahol a dal whiners és silányok a fülnek kellemes.

Között vállalati „cápák”, akkor előbb-utóbb, hogy ki és szürke Eminenciás és kedvencek és bajnok a hatalom és a mellek a korlátok.

És ha a legveszélyesebb cápa a cég lesz az alapító? És a vállalati Szerencsére egyszer véget, mert volt egy karaktert a színházban Karabas-Barabás, és elképzelte, Isten tudja, mit.

Egyszerre a kedvenc én belső válság sújtotta. Ennek eredményeként, a cég eltűnt, de a válságkezelés, hogy „tartsa” a vállalkozás életben négy hónapig hiányában bármilyen források. Elmentem kollégáimmal az utolsó Igazgatóság és harcolt a cég a te dolgod. Csak egy idő után kezdtem el a jelentését, hogy mi történt: milyen kifinomult szoktunk! És hogyan nem csak ez nem hiszem, hanem tegyen meg minden csalás saját hitét.

Ebben a részben, én nem tanácsot ad, hogyan lehet elkerülni, illetve azokkal a hasonló játékosok. Azt feltételezzük, hogy énekelek egy óda összeomlott egyszer illúziók és aki jön a megvilágosodás.

Egyszer írtam egy cikket az események, „Krónika egyetlen szemtanú válság.” Egy részlet tőle, és felajánlott egy óda betekintést.

Válság (portré a belső)

Meglepő volt az a tény, hogy sem a vezetők vezet a tárgyalások, nem azonnal történt, hogy biztosítsa személyes biztonságát. Paradox módon, mint ahogy az a tény, hogy a félig megtaláltuk a tökéletes expozíciót. Például, a kérdés az, hogy a feje a biztonsági csoport a következőket mondta: „A kocsi ne menjen ki a házból - tekint vissza, jön dolgozni -, hogy nézzen körül, átkelés az utcán a rossz meste, meg először a bal ...” Ha Olvastam egy előadást a szabályokat az út szellemében az ellenőrök, örömömet lenne sokkal magasabb.

Voltak alkalmazottak, vagy inkább a személyzet, amely bár nem a legfontosabb erőforrás a szervezet (mint már világossá tette, mielőtt) ellenére tovább folytatta a munkát az ügyfelekkel hiányában minden egyéb források. A legjobb hagyományait viselkedés válik sit-inek és nyílt szabotázs, a legrosszabb esetben lesz a pánik és a horror öntjük egy végtelen folyam ellenségeskedés és agresszió kezelése felé, és ennek eredményeként - egy végtelen folyam lemondott.

Az alkalmazottak szükséges bizalom a homályos jövőben, bátorító szavakat és információk, bár minden olyan információt, amely a legkisebb bizonyossággal, és szintén az igényeit sok más dolog: garantálja az ügyfelek védelmét és a személyes biztonságot, a logika céljára a további marad a jelenlegi kapacitás és sok más dolog, hogy arra a kérdésre: „Hol vagyunk ...?” letelt az idő, amikor a tömeges kíváncsi hagyományos orosz értelmiség kérdést: „Mit tegyek?” (variáció - „Ki a bűnös?”), minden érdekelt látjuk a fényt az alagút végén a Végtelen.

A zseniális manipuláció, vagy Mi az a „hűség”?

„Ma már a napirend egy nagyon fontos kérdése a jogot a cég életében.” Így kezdődött egy másik rendkívüli ülését a „legyőzhetetlen és a legendás” a vezérigazgató. Mi, abban az időben, öt másik rendezők, felhalmozódott egy csomó kérdést, valóban aggályokat az élet. Megközelítette reakcióidőt a korábban kiadott kötelezettségek. Az ígért hitelkeretek nem nyafogott nyitott, a feszültség nő, nem csak a felhasználói környezetben, az intenzitás tapintható volt a cégen belül. Peres állt az ajtóban állt a fenyegetés továbbra is vezetett „nem az elsődleges forrás”, és csak egy maroknyi a leghűségesebb dolgozók.

Kép az utolsó (végleges)

Néhány évvel később rájöttünk, hogy milyen abszurd és a kiszámíthatóság a helyzet végül megadta magát egy esélyt, hogy nézd meg a folyamatokat a vetülete a „top”. Zord képet nyitott, de nem üvöltött rá. Talán mindannyian tisztában a helyzetben, nem volt bátorsága, hogy megfogalmazzuk a fő oka annak, hogy van olyan szemérmetlenül használja - a hit (ő csak illúzió), hogy mindenki jó vége. Hit és a hitetlenség - a két fél az érem, és tudod tartani, és rajta. Ha megnézzük, hogy a gáton mögött kiderül, hogy szükség van egy teljesen más kritériumok egyéb támogatást. Van ebben a helyzetben át a félelem, hogy nélkül maradt a szokásos teszteket. Még az a kérdés, a felelősség helyett a fejekben a felelősségérzet. Néhány kollégám, magamat is beleértve, a kérdés, hogy a visszavonás a cég nem vettük figyelembe, éppen ezért. A mottó: „Ha nem mi, akkor ki?” Adott utat egy másik, „Mi nem minden tőlünk telhetőt.” Úgy tűnt, hogy méltó és nemes szabadság utolsó, és becsukta az ajtót egy bagoly.

A következő zseniális készült nagyon komolyan: „Nem tudom, ha lehet hinni ...” Még mindig hez tárgyalni más feltételek nem kapcsolódó hitet. Ezt követte a nem más, mint a hirtelen felismerés, hogy valami, amit üvöltve jobbra, figyelembe véve a fő erőforrás még az alkalmazottak ...

Ennek részeként a hosszú küzdelem, valószínűleg nyert. Csak nem ismerték a helyességét, vagy tegye az összes trükköt stratégia nem hozott egyfajta öröm. Tehát a következtetés egyszerű: a manipulatív játék nincsenek győztesek, csak a veszteségeket. Vannak, persze, győzelem - a tapasztalat, hogy a hallgató tudja, hogy ki. Azonban van egy másik szempont. Mindannyian egy bizonyos idő után, hogy értékelje a kiszolgáltatottság mértéke és a számított empirikusan úgynevezett megengedett expozíciós terület. Persze, ez az, amit adott nekünk a bizalmat, és létrehozott egy hajlandóság, hogy érett még legendás tetteit ...

Kapcsolódó cikkek