Nem veszít egy tehén!

De, sajnos, ez a sakk koronát.

A mérkőzést a sakk világbajnoki között a norvég Magnus Carlsen és az orosz Szergej Karjakin véget ért ma reggel a New York City egy tiebreaker, akkor válhat a leghosszabb a történelem, ha a nagymesterek játszott, mint a régi időkben - hat győzelem egy riválisok. A 12 felek a klasszikus játék a sakk a szokásos ellenőrzési időt, amely az előrejelzések szerint a túlnyomó szakértők számát, Carlsen korán volt, hogy erősítse meg a címet, produktív okzalis csak két: a nyolcadik világbajnoki Fehér elvesztette a tizedik ugyanolyan fehér - nyert. A fennmaradó tíz elkészült egy békés kimenetelét.

Először is, az úton, voltak komoly aggályok, hogy a mérkőzés Karpov és Kaszparov, éppen ellenkezőleg, túl rövidek lesznek: Anatolij Karpov küldött egy fiatal Harry ütötték le, megnyerte a négy első kilenc játékok - a harmadik, hatodik, hetedik és kilencedik. 4: 0 - a kérelmező számára, hogy egy katasztrófa volt. Ha a mérkőzés tartott 12 játék, mint a most, ez lenne véget ért. De még ez az előny abban az időben nem garantálja a győzelmet, és Kaszparov, jön maga, azt javasolta, hogy egy elhúzódó sor rajzol. Karpov játszott fel neki, elfogadja, hogy nem hajt a lovakat, akkor mi biztosan több, mint bánta. 17-szer egymás után a bírók rögzítette a világot, akkor Kaszparov lebegett a szakadék: 27 perc elteltével a párt ezzel az állás 5: 0-ra.

Itt a könnyű győzelem a címvédő jutott, hogy nem csak az egész sakk világában, hanem úgy tűnik, hogy Anatolij E .. Azonban, miután négy felhívja ajánlattevő csattant ismerős győzelem - 5: 1.

A fordulópont a 41 th játék. Egy hűséges Természetesen Karpov tehetne egy teljesen megáll, de látta, hogy csak a végén a párt. Miután legyőzte Kaszparov egy sorban a 47. és a 48. játékokat. Pszichológiai előny már oldalán a kérelmező, majd Campomanes bejelentette visszajátszás. Gondolj bele, milyen események tovább fejlődött, mindenki tudja: Garri Kaszparov lett a tizenharmadik világbajnok és maradt a trónon 15 évig.

Magnus Carlsen és Sergey Karjakin

Meg kell tisztelegni Karjakin: a meccset Carlsen ő készített alaposan. És ellentétben Ananda bűnbak nem tűnt. Sőt, átvették a kezdeményezést és pletykák matt fekete hálózat a nyolcadik részlet az oroszok kapott pszichológiai előny: Karjakin tartott csak négy mikrodueli. De a tizedik játékban, lerontotta, és elveszett, de a közepén tudta kényszeríteni a döntetlent a stroke-on. A tizenegyedik részlet nem igazán, hogy meg akartam nyerni a fehér Karjakin a tizenkettedik váratlanul visszautasította a további fokozódása a harc Carlsen: riválisok egy fél órát egy kis festett világ.

Magnus Carlsen megtartotta a világbajnoki címet

Szóval, miután egy összecsapás a klasszikus sakk mérkőzés volt döntetlen 6: 6. Jött a tie-break. Csak ebben döntő szakaszában a mérkőzés, amely össze lehet hasonlítani a túlóra és a tizenegyes tovább csapatsportok lehetne játszott több mint 15 fél. Az első - a négy úgynevezett Rapid: 25 percre egy játék nagymestere. Ezt követően, a döntetlen esetén, amit tervezett öt mikromatchey két fél Blitz (5 perc), és Armageddon (egyetlen playdown).

Minden véget ért gyors sebességgel. Eredményről a sorsolás az első szakasz fehér, Karjakin ismét meglepett és biztonságosan kikötött a kikötőben nem ember. A második játék megkapta a fekete nehéz helyzetben volt időben baj, de itt azt mutatta, a legjobb minőségben, a megállapítás másodpercben a legjobb lépés. És a végén ő építette a jelen tanulmány. Az eset végződött egy holtpont, hogy egy döntetlen, és Carlsen egyértelműen lenyűgözte a könnyedség, amellyel a felperes ismét sikerült kiszabadítani magát a férfi erős markában.

A harmadik játék ihlette Karjakin próbált játszani, hogy nyerjünk, de megint csúszott észrevétlen marad a passzív helyzetben, elment a védekező, és egy durva baklövés. 1: 2 egy tiebreaker - és az utolsó tétel négy amelyben Karjakin feltétlenül nyerni. El kellett menni tört, hogy a kockázatokat és rendszeresen játszom. Carlsen gratulált magának a születésnapjára, véget sakk túlóra az eredmény 3: 1. Így, a végeredmény a mérkőzés - 9: 7 norvég.

Nem szükséges a vereség után megszórjuk fej és más a hamu, mert a mérkőzés előtt oroszok siker esélyét becsülte közel nulla. Karjakin készült bajnok elég ideges, leleplezte a mítoszt, hogy Carlsen nyerte szinte minden végződések, és senki sem próbálta komolyan lesz a legerősebb a világon. És úgy nézett ki elég tisztességes. Ki tudja-e adni neki egy ilyen lehetőséget még legalább egyszer az ő karrierje, de a neve a történelem sakk Sergey Karjakin már pontosan írva.