7 dolog, amit érdemes tudni a Siratófal

7 dolog, amit érdemes tudni a Siratófal

H nemrég lo st én győztem 37.000 mérföld egy imádságos zarándoklat szerte a világon. Találkoztam a pápa beszélt a szerzetesek, párja a rabbik, átsétált a szenet, és frissítsék az ima élete. Kutattam a hagyomány ima a zsidó-keresztény család hívő, köztük olyan furcsa és szokatlan nagybácsik unokatestvérek, mint az Egyház Észak-Korea és az Westboro Baptist Church. És az egyik első helyen, hogy meglátogattam az én zarándoklat volt Jeruzsálem az a hely, ahol Jézus utolsó napjait töltötte a földön.







Az egyik leghíresebb búcsújáró pont Jeruzsálemben van az a Siratófal - hatalmas kő felülete közelében, ahol az ima szinte sohasem áll meg. A jeruzsálemi látogatása nem lenne teljes anélkül, hogy látogatást tett a fal, de számos közös mítoszok és tévhitek ezt a szent helyet. Nézzük meg a heten:

1. „A Siratófal” - nem az igazi neve.

„Siratófal” - ez csak egy becenév, amely leírja a hangokat lehet hallani, amikor közeledik közelebb. Ne aggódj, ez csak a hang az ima. Az igazi neve annak a helynek - a nyugati fal.







2. Ez nem egy fal, abban az értelemben, amely úgy gondolja.

Sokan azt hiszik, hogy a nyugati fal egyik oldalán a fort vagy vár. Tény, hogy ez csak a maradványai a támfal mellett a Templom-hegy.

3. A fal sokkal több, mint amit ma is látható.

Akár hiszed, akár nem, ez a hatalmas darab fal, amelyre mi jöhet, egy-nyolcadát az eredeti fal. A fal körülbelül 540 méter hosszú. A teljes fal teljes egészében nagyon szilárd!

4. nem épült zsidók.

Ez betonfal - támfal VtorogoHrama - építtette Nagy Heródes ie 19. Heródes nagyon kegyetlen ember, hogy megöli rabbik és családtagjai, és ő is rendkívül termékeny és szenvedélyes építője.

Azt mondják, hogy több mint ezer munkavállaló vett részt az építőiparban a nyugati fal. Sajnos, a fal elpusztult néhány évtizeddel később. És most a zsidók imádkozni a helyreállítása a Harmadik Templom.

5. A heves vita folyik ez a darab ingatlan.

Mik a véletlen esélye annak, hogy 540 méterre a föld a Földön valójában egy csatatér, ahol a három vallás a világ harcolnak szó minden követ?

6. Vannak nem keverednek.

A jó hír? Amikor az ünnepelt bár micvó vagy denevér mitzvah hagyjuk, hogy összegyűjtse a fal mentén, állni egy székre, és figyeljük, hogy mi történik a másik oldalon.

7. Ez a hely az imádság, nem csak a zsidóknak.

Azt is fel az én imádságom, írt egy kis darab papírt a nyugati fal. Írtam az egyik legerősebb imát, amely egyetlen szót: Shalom. Magyarul nincs megfelelő fordítása (az orosz és más nyelveken is - prim.per.), De a szó jelentését, átvihető, mint a világ, a teljességet, a teljesség, az integritás, az egység.

Shalom nagyon szükséges a Közel-Keleten.

Shalom Jerusalem nagyon szükséges.

Shalom nagyon szükséges, hogy nekem személyesen.




Kapcsolódó cikkek