Jose Alvalade. Lisszabon

Daniel Carvalho
(CSKA Budapest)

Grem Poll

A csoportmérkőzések során az UEFA „Sporting” jutott ellenállt „Newcastle United”, „Sochaux”, „Panionios” és Tbiliszi „Dinamo”. Bár a zenekar játszott egy kerek és 1/16 az jött ki három csapat. A portugál került csak a harmadik helyen, nyert két mérkőzést egyidejűleg egyszer játszott döntetlent és egyszer elveszett. CSKA, akik nem játszanak az UEFA-kupa és a Bajnokok Ligája volt, a H csoport együtt „Chelsea”, „Porto” és a „Paris Saint-Germain.” „Piros és kék” nyert két játékot, az egyik döntetlen és elvesztett három mérkőzést, és átvette a harmadik helyet, amelyik a jogot arra, hogy részt vegyenek a 16/01 döntőben az UEFA Kupát.

A 1/16 „Sporting” telt „Feyenoord” nyerő itthon és útközben azonos pontszámot 2: 1. CSKA verte a portugál "Benfica" 3: 1 (2: 0 otthon és 1: 1 az úton). A következő körben a „zöld-fehér” játékosok, ellenállt az angol „Middlesbrough”. Az első mérkőzés a portugál kapott a győzelem a pontszám 3: 2, a második vette a felső kéz és a „Sporting”. Vengriyane találkozott szerb „Partizan”. Az első mérkőzés húz 1 rögzítették: 1, de a második mérkőzés CSKA nyert 2: 0-ra. A negyeddöntőben „Sporting” ismét el kellett játszani a „Newcastle”, amely azonos volt a portugál-csoport. 1: 1, míg döntetlen rögzítették. Az első mérkőzés a 1/4 döntőben a brit csapat ünnepelt minimum nyer 1: 0, de a második mérkőzés a „zöld-fehér” nyerte a nagy pontszámot 4: 1. CSKA elment a francia „Auxerre”, és az első játék biztosította kényelmes előnnyel nyerte 4: 0-ra. Válaszában a francia nyerte meg a játékot 2: 0, de ez nem számít, milyen hatása. Az elődöntőben „Sporting” játszott a holland AZ. Az első játék került sor a portugál területen, valamint a házigazdák nyertek 2: 1. A második mérkőzés végén a 90 perc alatt feljegyeztük azonos pontszámot. A túlóra első játékos AZ Kev Jaliens gólt zsebre a labdát 108 perc, ami megjeleníti a holland csapat a döntőben, de ez hozzáadódik a második hosszabbítás ideje cél Player portugál Miguel Garcia döntött az eredmény a kétlábú konfrontáció - idegenben lőtt több góllal a döntőt megjelent "Sporting". „Piros és kék”, 1/2 végződések találkozott az olasz „Parma”, majd felhívni az első mérkőzés leverte őket a pontszám 3: 0-ra. Valery Gazzaev hívják ezt a játékot az egyik legjobb időszak a CSZKA Moszkva. [1]

Mindkét csapat előtt a döntőben vesztette mérkőzést. CSKA elveszett Magyarországon egy pohár „Zenith” 0: 1, és a „Sporting” a bajnoki elveszett „Benfica” az azonos pontszámot. Magyarországon májusban a szezon még csak most kezdődött, és az „Army emberek” voltak, a hetedik helyen, miután öt játékot játszott. Portugáliában a szezon véget ért, és a túra végéig a sorsolás a verseny, a „zöld-fehér” volt, a 2. pozícióban lemaradva a vezető, „Benfica” a 3 pontot.

Mivel a „Sporting”, és CSKA elszánt nyerni. Vezetőedző „Sporting” Zhoze Pezeyru előestéjén a mérkőzés, azt mondta: „Minden egyesül egy dolog - a vágy, hogy nyerjen. Persze, van némi idegesség, de ez természetes. Már van egy sikeres tapasztalatokat leküzdésében ezt a jelenséget. Remélem és május 18. leszünk képesek belépni a területen optimális pszichológiai és érzelmi állapot.”[2] Ő vele azonos Valeri Gazzaev is bízik csapata: „Remélem, hogy a siker lesz jó példa mások számára. Ne becsüld le magad. Mi cska sikerült meggyőzni a játékosok, hogy a váll minden feladatot. Ezek a tehetséges, akarnak nyerni. Értsd meg, hogy a siker csak akkor érhető el, kemény munkával. Munka egy ilyen parancs nagyon érdekes „[3]. Érdemes megjegyezni, hogy a döntőt tartottak a „Jose Alvalade” stadion Lisszabon - a hazai arénában a „Sporting”. A mérkőzés várható volt mintegy 1800 rajongó a magyar csapat. [4]

A mérkőzés előtt, CSZKA edzője Valery Gazzaev azt mondta, hogy a nyerési esély mindkét csapat teljesen egyenlő. [10] Később, az önéletrajzában azt írta, hogy „Army emberek” jobbak voltak riválisai a lelki állapot és az egyéni képességek [1]. Riporterek megjegyezte, hogy „Sporting” Már van egy előnye, mielőtt a kiindulási sípot, mint játszott a területen. De például, CSZKA játékos Daniel Carvalho mondta, hogy ez másodlagos szerepet játszik. [11] Középpályás Moszkva "Dynamo" Danny. korábban játszott a „Sporting”, jósolta a győzelem a portugál csapat az eredmény 2: 0-ra [12] Itt egy cikk az újságban: „Sport-Express” erőssége a csapatok már rendelkezésre áll. Szerint újságírók, „Sporting” - egy tapasztalt csapat és CSKA jobban fizikailag elő, és erős line-up. Véleményük szerint ez egy fontos játékos a portugál Liedson és a „hadsereg” - Vagner Love és Carvalho [13].

Az első félidő szerkesztése

Mindkét csapat úgy döntött, támadó taktika. Vengriyane ragasztva 3-5-2 formáció záró egész szárnyát Yuriem Zhirkovym és Chidi Odiey. és a „zöld-fehérek” játszottak egy 4-4-2 felállás. [14] CSKA nemesített területén található. Aktívan játszani kezdett „Sporting”, és már a nyitó meccsen többször veszélyesen közeledett a kapu Igor Akinfeev [15]. Ez a fejlődés kiderült a „hadsereg” hirtelen [1]. Az első mérkőzés a 14. perc Pedro Barbosa volt látható sárga lapos durva játék. [16] CSKA tizenegyes rúgás, és egy idő után Daniela Karvalyu ütött a kapu felett Alexei Berezutski. A 25 percben, miután a kereszt a jobb szélen Sergei Ignashevich szinte vágni a labdát a saját cél. [16] Négy percen belül, „Sporting” ment előre - Rogerio labdát a felső sarokban a CSKA cél. Miután a cél, a „piros-kék” kezdtek játszani több a támadás során. [17] de csak a végén az első felében jött az első veszélyes pillanat kapunál Ricardo. amikor Ivitsy Olicha után lumbágó Vagner Love. hogy az egyik az egyik a kapus, nem sikerült eltalálni a célt. Az eredmény az első félévben - 1: 0 a javára „Sporting”.

Második fele szerkesztése

Valery Gazzaev - CSKA vezetőedzője

A legjobb játékos a mérkőzés UEFA nevezték Daniel Carvalho [20]. Valery Gazzaev mondta a mérkőzés után az öltözőben, majd a gépen a csapat és minden eufória uralkodott „fojtott érzelmek” [1]. Mivel ez volt az első európai trófeát magyar labdarúgás, sok sport kiadványok szentelt a győzelem CSZKA számos cikket. Például, az újság „Sport-Express” nevű egyik cikkében, „Bravó, CSZKA” és a „szovjet sport” - „Úgy tettem. „[21]. Valery Gazzaev a meccs után, azt mondta:

Mi nagyon tiszteletteljes hozzáállás, hogy az ellenfél, amely a színpadon a rájátszás nyert minden hazai mérkőzéseit, és különösen, a vereség a „Newcastle”. Ugyanakkor őszintén hitték, hogy a portugál CSZKA erősebb minden helyzetben - az kapus középcsatár. Mit és azt mondtam a játékosoknak a mérkőzés előtt a [22].

Vezetőedző „Sporting” Zhoze Pezeyru megdöbbentem a vereség:

Mi döbbenten, mert adott az erőt nyerni. Azt hiszem, az eredmény nem a játék. Megtartottuk a mérkőzést ellenőrzés alatt, és CSKA nagyon szerencsések voltunk, hogy ellentámadást. Nem voltunk szerencsések, de büszke vagyok a játékosaim. Most meg kell gondolni a jövőre. Én nagyon ideges, mert rendelkezett a labda egy csomó, és létrehozott egy csomó pontozási esélyeit. Ez egy magas szintű játékot, és az UEFA-kupa jó kezekben, de sajnálom, hogy a rajongók és a játékosok. A vereség mindig nehéz elfogadni, és a végén a mérkőzés vagyunk „rabja”. Most akkor feltételezhetjük, hogy mi túl sok figyelmet a támadást, de szeretnék játszani, hogy így és a csapatnak. Nem fogok változtatni. Úgy vélem, hogy ez így van, és kell, hogy legyen a foci. Tudtuk, hogy beköltözik helyzetbe, amikor a eredménye: 1: 0, de ez nem a mi stílusunk. [23]

"Army" gratulált klubok, mint a "Spartacus" és a "Zenith", valamint a magyar Premier League. [30] Egyes szakértők és ügynökök azt mondta, hogy a költségek a CSKA játékos ugrott legalább kétszer, de az elnök a „piros-kék” Yevgeny Giner azt mondta, hogy a klub nem hagy több mint két játékos. [31] Állami Duma helyettes javasolta, hogy állapítsa meg május 18 napján a magyar labdarúgás. [32]

Közvetlenül a mérkőzés után CSZKA Moszkva rajongók vonultak az utcára, hogy megünnepeljék a győzelmet és blokkolt forgalom az utcán Tverskaya és Okhotny Ryad [33]. Azt is rögzítésre kerültek harcok közötti összecsapások rajongók: az éjszaka május 19 letartóztatott 84 embert, akik közül sokan részegen [34].