Orange kártyák, golyók, és nem offsides - labdarúgó várható drasztikus változások

Csak néhány hónappal ezelőtt, Marco van Basten nevezték technikai igazgatója a FIFA, és most arra készül, hogy kapcsolja be a labdarúgás a feje. Egy interjúban a német újság Sport Bild elmesélte tíz új szabályokat, amely azt akarja, hogy a játékba. Elmondása szerint, akkor, hogy foci egy dinamikusabb és érdekes, de sokak szerint a szakértők, akkor egy teljesen más játék.

Marco van Basten

eltávolítás offsides

„Hogyan magyarázzuk, hogy a lány milyen les” - egy nagyon népszerű keresésnek. És az igazság az, hogy elég nehéz megtenni. Van Basten már többször rámutatott arra, hogy ez a szabály túl bonyolult, és okoz egy hatalmas ellentmondás, hogy meghatározza, volt les, vagy nem volt, a dinamikus játék nem csak eredményeként a bíró gyakran rossz. Ezen túlmenően, a hiányzó offsides ad támadók több esélye, hogy pont, míg a nagy gólok száma add labdarúgó szórakozás.

Mégsem hosszabbítás

Hogy mit csinál a játékosok fáradtak 90 perc után a játék futtatásához további két alkalommal 15 percig, mondta Van Basten. Egy ilyen rendszer nem csak fárasztó játékosok, hanem a szurkolók. Ehelyett FIFA reprezentatív kínál közvetlenül a sorozat ... „büntetés”, úgy gondolja. De nem, nem büntetés.

Írja golyók

Penalty Van Basten kívánja felváltani pontozott a jégkorong. A lejátszó elkezdi mozog a cél 25 méter, és nyolc másodpercig kell verni a kapus ellenfél. Szerint a holland, a golyó, amelyik több készség, míg a büntetés szól szerencse.

négy fele

Két alkalommal a FIFA technikai igazgatója véleménye szerint nem adnak az edző elegendő kapacitással, hogy újjáépítsék a csapat játék, így a mérkőzés javasolt osztani négy szegmensben. Azonban 90 perc nem éppen osztva 4, úgy, hogy a tart a játék is meg fog változni.

narancssárga kártya

Ahelyett, hogy az elavult sárga lapot FIFA hozhat be új - narancs. Ez azt fogja jelenteni egy ideiglenes eltávolítása, ez egy súlyos megsértése a játékos 10 percet ülni a padon. Így a labdarúgás lesz olyan dolog, mint a végrehajtás a többség, hogy létezik a jégkorong.

Legfeljebb öt hibákat

Számú érvényes hibákat minden játékos Van Basten kívánja korlátozni öt. Miután az ötödik szabályok megszegése miatt a labdarúgás lesz távolítva a padon, amíg a mérkőzés végén. Ez a szabály nem holland kölcsönzött jégkorong, hanem azért, mert a kosárlabda.

10 másodpercig, amikor a labda játékban

Tovább labdarúgó probléma - a késedelem a játék egyik csapat. A mérkőzés végén egy kísérletet, hogy időt nyerjenek győztes csapat fél percre be a labda játékban van. Van Basten létrehozását javasolja egy 10 másodperces határt mintaképe a labda játékba az utolsó 10 perc a mérkőzés. Így a végén a meccs lesz dinamikus és drámai.

Csere megállás nélkül a játék

Egy másik módja, hogy csökkentsék egy kis szünet a játék -, hogy végezzen a helyettesítő megállás nélkül a játékot. Ez a szabály újra kölcsönzött más csapat sport. A teszt ezt a fajta csere állítólag ifjúsági csapatok.

Korlátozza a játékok száma

A játékosoknak meg kell látni túlterheléssel szembeni védelemmel, mert a lejátszott játékok száma is rosszul érinti a minősége a játékok, mondta Van Basten. A játékosok klub, amely egyesíti a bajnokságot játékok az európai versenyben, végezhetjük abban az évben 70-80 mérkőzést. A holland akarja csökkenteni a maximális találatok számát csapat ebben az évben 55-60 játékokat.

Mérkőzések 8-8

Ifjúsági csapat játszik ebben a formában 8 8 játékos és egy kisebb méretű területen, biztos vagyok benne, Van Basten. Ez lehetővé teszi, hogy több technikai és szakmai szereplők, mert a gyerekkori hozzá vannak szokva, hogy több időt töltenek el, e nélkül nem.

Elfogadja az új szabályokat már a világbajnokság 2026. Milyen újítások támogatnak?