Szünetek az alkalmazottak munkaidő alatt

• pihenés és az élelmiszer;
  • felmelegedés és a pihenés (speciális);
  • etetés baba
  • valamint a többi személy működtetni a járművet.

Szinte az összes kedvezményt tartalmazza a munkaidő és ki kell fizetni - kivéve a szünetek a pihenésre és az élelmiszer. És most minden rendben van.

Idő a pihenésre, ételek

Munkaadók minden szervezet (és nem kereskedelmi és kereskedelmi) van szükség, hogy a munkavállalók a munkanap folyamán (shift) egy kis szünetet a pihenésre és az élelmiszer. Ez a kötelezettség értéke art. 108 TC RF. Egy ilyen szünetet tarthat 30 perc és 2 óra hosszat keverjük. A konkrét időtartamát a törvény létrehozott helyi szervezetek, általában belső szabályait.

Mivel a szünet pihenni és étkezést nem tartalmazza a munkaidő, és nem fizetik a munkavállaló tudja használni a saját, és hagyja el a munkahelyen.

Annak megállapítására, a hossza a szünetet az ebéd, felmerül a kérdés: lehetséges, hogy hozzanak egy másik időtartama megszakítását vagy mire azt a dolgozóknak nyújtott különböző pozíciókat?

Szerint 24. o. Helyzetét a vezető működő szervezetek üzemmódba, amelyben a időtartamát a változás több mint 8 órán át lehet adni két szünet rekreációs teljesítménye nem több, mint 2 órán keresztül, és nem kevesebb, mint 30 perc alatt. Ugyanakkor, amely egy kis szünetet a pihenésre és az étkezést, és egyedi időtartama (teljes időtartama megszakítás) által létrehozott munkáltató figyelembe véve a véleményét a képviselő-testület az alkalmazottak, illetve közötti megállapodás alapján a munkavállaló és a munkáltató.

Nehézséget okoz annak megállapítása szünetet a pihenésre és étkezés merülhetnek fel, ha a munkavállaló részmunkaidőben vagy részmunkaidős, és az ő ideje, például 2 órán át. Hogyan lehet ebben az esetben - létrehozni egy ilyen törés, vagy nem? Különösen akkor, ha a munkavállaló eláll tőle ...

Ahogy Art. 108 TC Magyarország nem tesz kivételt a munkavállalók részmunkaidős munkát, a munkáltató köteles létrehozni egy kis szünetet, függetlenül attól, hogy a munkaidő és a munkaidő hossza nap (shift). Azonban van egy másik vélemény: a részmunkaidős ebédszünet nem lesz elérhető. Továbbá, a Szovjetunióban rendelet Goskomtrud, AUCCTU Titkársága 1980/04/29 № # 8197; 111 / 8-51 [1]. amely még mindig érvényben van, amennyiben nem állnak ellentétben az Mt., például azt mondja, hogy egy kis szünetet a pihenésre és az élelmiszer fordítani a nők részmunkaidős, ha a hossza a munkanap (shift) nagyobb, mint 4:00.

Ragaszkodunk az első szempontból -, hogy a kötelezettséget, hogy egy kis szünetet a pihenésre és a táplálékfelvétel nem függ a hossza a munkanap, és végre kell hajtani minden esetben. Ennek megfelelően szükséges a minimális szünet hosszát - 30 perc.

Ha a munkavállaló nem használja az ebédszünet

Például, a munka, mint egy biztonsági őr D. MMBU „UDH”, ő kérte a bíróságtól, hogy felépüljön a munkáltató munkáltatói délután, ahogy végzett munka feladatait ebédidőben. Úgy véljük, hogy a termelési feltételek MMBU „UDH” nyújt egy kis szünetet a pihenésre és az élelmiszer lehetetlen.

A bíróság azonban úgy találta, hogy a munkások ebédszünetben jött létre belső szabályozások és a munkaszerződéseket. Ráadásul ezek a szabályok nem nyújt munkák listáját, amelyek a termelés feltételei lehetetlen, hogy egy kis szünetet a pihenésre és az élelmiszer. Szerint és a tanúk vallomása a vállalat nem tiltó hogy hagyja el területét ebédidőben.

Térrendezés a pihenésre és étkezés

Ezen túlmenően a munkáltató köteles megállapítani a munkavállaló időt a pihenésre és az étkezést, meg kell, hogy megfelelő körülmények között erre, nevezetesen, hogy felkészítse speciális szoba. Part 3 evőkanál. 108 TC Magyarország azt mondja, hogy az a munka, ahol a termelési feltételek (munka), hogy egy kis szünetet a pihenésre és az élelmiszer nem lehetséges, a munkáltató köteles biztosítani a munkavállaló lehetőséget a pihenésre és étkezés munkaidő alatt. A lista az ilyen munkák és helyek a pihenés és étkezés kell megállapítani belső munkaerő előírásoknak.

És cikke szerint. 223 TC Hungary munkáltató kiszabott egészségügyi szolgáltatás és az egészségügyi dolgozók követelményeivel összhangban munkavédelmi. Ebből a célból a munkáltató a megállapított normák felszerelni egészségügyi létesítmények, létesítmények étkezés, orvosi ellátás, a pihenés, munkaidő alatt és lelki megkönnyebbülés; szervezett pozíciók személyzettel elsősegély-készletek elsősegély; szerelt berendezés (eszköz) biztosító forró üzletek és a dolgozók részletben szénsavas sós víz; et al.

Szükséges speciális szünetek

Az egyik kötelező különleges szünetek fűtésére szünetet és pihenés. Ennek megfelelően h. 2 evőkanál. 109 TC Magyarország el van látva futó hideg időben a szabadban vagy fűtetlen zárt terekben, valamint rakodómunkások alkalmazott be- és kirakodást, illetve az egyéb alkalmazottak, ha szükséges. Mint már említettük, az ilyen törések szerepelnek munkaidő.

Ebben az összefüggésben a munkáltató köteles biztosítani helyiségek Berendezés fűtéshez és kikapcsolódás dolgozók. Iránymutatás [2] a szervezet a fűtés és a többit hagyja jóvá a Chief Állami Egészségügyi doktor az Orosz Föderáció. Ezek különösen a következőképpen szól:

• annak érdekében, hogy normalizálja a termikus állapotát a levegő hőmérséklete a fűtési területen kell tartani 21-25 ° C-on A helyiség kell szerelni olyan berendezéssel, fűtési a kezek és lábak, amelyek kell a hőmérséklet-tartományban 35-40 ° C (5.8.);
  • alkalmasak még gyorsabb normalizálódását termikus állapotát, a test és a hűtési sebesség az ezt követő időszakban a tartózkodás a hideg szobában fűteni kell távolítani a felső fűthető ruházat, amellyel kapcsolatban meg kell megfelelően felszerelt (bekezdés 5.9.);
  • elkerüljék túlhűtés dolgozók nem megszakítás alatt a művelet, hogy a hideg több mint 10 percig környezeti hőmérsékleten -10 ° C és nem több, mint 5 perc alatti hőmérsékleten -10 ° C-on (p 5.10.);
  • szünetek fűtés kombinálható szünetekkel a helyreállítása a funkcionális állapotát a dolgozó után fizikai munka. Ebédidőben a munkavállaló számára biztosítani kell a meleg ételt. Munkába, a hideg nem lehet korábbi, mint bevétele után 10 percig meleg étel (tea, stb) (5.11 f.);
  • időtartama egyetlen szünetet a fűtési-OTA plivaemom szobában nem lehet kevesebb, mint 10 perc (Sec. 7.3).

Felhívjuk figyelmét, hogy mivel a munkáltató köteles megszervezni a teret a fűtési és evés közben a hideg évszakban, amikor nem sikerül ilyen ügyeletes tiszt joga van felfüggeszteni a munka, és ebben az esetben nem lehet fegyelmi eljárás. De a munkáltató nem tett eleget ennek a kötelezettségnek, valamint nem törni maguknak, tele van a közigazgatási felelősség intézkedéseket.

Kötelező speciális szünetek, benne a munkaidő, szünetek vannak az autósok a nemzetközi közlekedés. Így szerint n. 19, rendelet után az első három óra folyamatos vezetési illesztőprogrammal speciális szünetet a vezetés az utat a legalább 15 percig, ezt követően megtöri az ilyen időtartamot, feltéve nem több, mint két óránként. Ha az idő egy speciális szünet egybeesik a szünet pihenés és étkezés, speciális szünet nem elérhető.

Különleges további szünetet és egy órán keresztül a jogot, hogy aludni is kötelező közlekedési szolgáltatásokat diszpécserek gyakorló közvetlen ellenőrzése alatt a mozgás repülőgépek munkáját az éjszakai műszak. [3] A mélyedés nem tartalmazza a munkaidő.

Szünet a szoptatás

És egy másik kihagyhatatlan szünetek szerepelnek a munkaidő és a fizetendő, amelynek mértéke az átlagkereset, egy kis szünetet a szoptatást.

Az Art. Magyarország TC 258 dolgozó nők éven aluli gyermekek tizennyolc hónap, ezenfelül egy kis szünetet a pihenésre és étkezési szünetek etetésére a gyermek (ek). Feltéve hogy az ilyen szünetek nem kevesebb, mint három óránként legalább 30 percig. Ha egy nő két vagy több év alatti gyermekek egy és fél év, egy kis szünetet van beállítva legalább egy órát.

Az ilyen törések vannak a kijelentései alapján a nők. Ha egy nő azt mondja, ez egy nyilatkozatában, ápolási szünetet lehet csatlakoztatni egy kis szünetet a pihenésre és élelmiszer vagy összeolvadnak át az elején vagy végén a munkanap (shift) egy megfelelő neki (neki) csökkentésére.

Amellett, hogy a nyilatkozatok dolgozók kell kérnie a születési anyakönyvi kivonat pontosan meghatározni, hogy mennyi ideig kell telepíteni további szünetek: a következő után a gyermek másfél éves a nap szünetet tart a szoptatás nem nevezi.

Mivel a H. 2 evőkanál. 57 TC Hungary egy munkavállaló alá kell írnia egy további megállapodás a munkaszerződés, jelezve időtartamát, és a szünetek etetéshez. Ennek alapján az a megállapodás alkalmazásáról és a munkáltató kérdések megrendelést.

Mivel az adatok tör ki kell fizetni az összeget átlagkereset kell őket rögzíteni munkaidő.

Ha a nő természete miatt munkájuk nem tudja használni a szünetekben, hogy táplálja a gyermeket, mert h., 4. Art. 254 TC Hungary ez alapján a kérelmet át kell helyezni egy másik munkát, amíg a gyermek betölti a másfél év. Ebben az esetben a fizetési munka nem lehet alacsonyabb az átlagkereset a korábban végzett munkára.

Vegye figyelembe, hogy ápolási szünetet tenni a nő mellett minden ütemtervet a munka, különösen, ha működik a részmunkaidő.

Ennek megfelelően h. 1 evőkanál. 109 TC Hungary bizonyos típusú munkák közé tartozott az alkalmazottak munkaidő alatt különleges szünetek okozta technológia és a termelés szervezése és a munkaerő. Ezek a szünetek is meg kell fizetni.

Típusú munka, időtartamát és módját megadásához szünetek által létrehozott belső munkaerő előírásoknak.

A munkáltató létre járulékos és eltörik, amikor működő emelt hőmérsékleteken. Ez vonatkozik a személyek, munkavállalók a fűtött éghajlat.

A kötelezettség szünetek a munkanap során, amellett, hogy a Munka Törvénykönyve (art. 108, 109, 258) lehet beállítani normatív jogi aktusok a szövetségi végrehajtó szervek, ágazati megállapodások, kollektív szerződések, a helyi előírások és a munkaszerződés (ha az adott munkavállaló rezsim üdülési eltér az általánosan elfogadott a módban a szervezet).

Mert kötelezettségszegést, hogy közben eltörik a munkanap a munkáltató, közigazgatási és pénzügyi felelősségét. Ami a munkavállalók, hogy használja a készüléket, a szünetekben nem rendelkeznek a jogot, hogy a címzett és a munkáltató bevonják őket megsértése miatt fegyelmi eljárás. Az egyetlen kivétel egy kis szünetet a pihenésre és az élelmiszer.

[1] „A jóváhagyása eljárási és alkalmazási feltételeit a nők, a gyermekvállalás és részmunkaidőben dolgozik.”

[5] „A sajátosságairól a munkaidő és pihenőidő alkalmazottainak az intézmények és szervek a büntetés-rendszer.”