Személyes helyszínen Gavrilovoy Sofi - mind az úgynevezett csapások tenisz

Hogy hívják sztrájk tenisz

Amikor a szüleim figyelte a meccset a tévében, ott gyakran említett különleges szó, hogy olvassa el a nevét ütéseket. Én ezeket a szavakat nem is értik. Itt ebben a cikkben fogunk beszélni a legfontosabb. Tanuljunk együtt.

Bal (fonák) - rúgás a jobbkezes bal oldalán a test (balkezes jobbra). Fonák 2 típusú - egykezes és kétkezes. Mindegyik megvannak a maga előnyei és hátrányai.

Jobb (tenyeres) - rúgás a jobbkezes jobb oldalon, a test (balkezes balra).

Drayvolley (drive röplabda) - fújja jobbra vagy balra, amelyen a golyó repül gyors és alacsony a hálón (pl sztrájk nem a fellendülés, de még mielőtt a labda landolt a bíróság a támadó játékos).

A poluleta - fújja jobbra vagy balra, tette után azonnal ugrál a labda.

Spark - egy ütést a jobb vagy bal magas stroke path az ellenfél, állt a háló.

Bemutatkozás - oly módon, hogy kick off.

Lakás - etetés csavarás nélkül.

Az oldalon backspin - takarmány, amelyen a golyó forog, egy függőleges tengely körül.

A tetején backspin - takarmány, amelyen a golyó forog, egy vízszintes tengely körül.

Kombinált backspin - egyidejűleg a kínálat a felső és oldalsó backspin.

Swing - mozgást, amíg az ütő hatást; Ha szükséges, ezt a mozgást lehet két szakaszra oszlik: az ütő mozgását a végállás és a swing azt egy olyan helyzetbe, amelyben az érintés azt a labdát.

stroke-támogatás - mozgás ütő ütközés után.

Fordított - fújja ütő bal válla. A mozgás lefelé.

Smash - sújtotta az ütő feje fölé.

Rövidített - át, ahol a labda repül alacsony (egyes esetekben magasabb) és a meredek röppálya rács és élesen csökken.

Az utolsó - az utolsó rúgás a labda a sorsoláson.

A haladás - lelőtte egy mozgás irányába a rács.

Sikeres - ütés, ami után a labda az ellenfél.

Sikertelen - stroke, ahol a labda esik kívül a bíróság, vagy a net.

A test elülső részét (a kifejezés csak a játékos egy támadó helyzetben - az oldalára grid) - tér, ahol az ütő előfordul sztrájk a labdát; ez határozza hivatkozva a repülési irányát a labda (miután a sztrájk), és műsorrácsból, hanem a játékos helyzetét.

Lakás - rúgás nem sodrott vagy nagyon gyenge felső backspin.

Előkészületi - át, amely lehetővé teszi a kimenetet a rács vagy sikeres rally, majd a szélütés.

A tetején backspin - át, termelő, mint általában, zárt ütő síkjában.

Alacsonyabb backspin - rúgni a labdát, ugyanakkor az alsó és oldalsó forgatást.

Szelet (cut) - ütni, így a labda egyidejűleg alsó és oldalirányú elfordulását.

Basic - lapos tenyeres, balra, röplabda jobb vagy bal oldali, lapos és kínálat vegyes média.

Speciális - bármilyen sztrájkot, kivéve a fő.

Topspin - rúgás, így a labda a felső top spin.

Győztes - egy sikeres sztrájk, amely után az ellenfél, vagy sem azt a lehetőséget, hogy megérintse a labdát, vagy érintse meg a háló, vagy kívül a bíróság (a határokat).

A járat a jobb vagy a bal oldalon - rúgás előtt rebound.

Felvételi a repülés - megengedett az ellenfél szolgáltatást, feltéve, hogy nem volt ideje, hogy megérintse a labdát, ami repült az ő oldalára.

Aktív vétel - Recepció takarmány ellenfél lehetővé teszi, hogy a játékos, hogy kezdeményezze a saját kezébe (kezdve taktika a host).

Blow átlósan (kereszt) - ütés irány párhuzamos digonalyam összekötő szemközti sarkait a bíróság.

Fújd vonal mentén - a hatás iránya párhuzamos az oldalsó vonalak a bíróság.

Egy rövid kereszt - rúg átlósan földek 2-5,5 méterre a rács.

Fordított kereszt - hit átlósan futó ugyanabba az irányba, mint a sztrájk is. Például: fordított rúgni jobb MDF - végezzük derékszögben, míg a bal visszatérő kereszt bal sarkában a bíróság.

Forrás: aerotennis.ru oldalon.

Vengriyanka Sofya Zhuk (32) érkezett a döntő, a harmadik fordulóban a minősítő utolsó szezonban a bajnokság „Grand Slam» - US Open. A második körben Beetle verte Dzyunri Namigatu japán lány a pontszám 6: 1, 7: 6 (.

vetés a verseny vezető Winston-Salem spanyol Roberto Bautista-Agouti (1) a harmadik menetben ütemet ciprusi Marcos Baghdatis a pontszám 6: 3, 6: 4. Az időtartam a találkozó 1 óra 23 perc.