Runner-kiborg meglepte az olimpián

Dél-afrikai futó Oscar Pistorius, az első alkalommal a történelem részt az olimpián, a második helyen végzett a protézis helyett mindkét lábát, most megy be az elődöntőbe a versenyek, a 400 méter Londonban.

25 éves négyszeres paralimpiai sprinter lett az első kiborg, elismerte az előadás előtt az olimpián. Pistorius kiadási elején a londoni olimpiai stadion köszöntötte vastapssal. A sportoló futott a távolság 45,44 másodperc, vesztes csak négy tizedmásodperccel a győztes - Luguelín Santos, a Dominikai Köztársaságban. Stadion szó ordított üdvözölve ki runner-kiborg az elődöntőben, az eredmény egy ilyen erős közönség nyilván nem várhatunk tőle.

Sprinter nem titkolta izgalom után az olimpiai verseny. „Nem tudom, hogy sírni vagy boldog legyen. Volt egy ilyen vegyes érzelmek. Sok köszönet mindenkinek, aki támogatott engem. Köszönöm a családomnak, láttam a tömeg a nagymamám, ez egy csodálatos élmény. A közönség fantasztikus. Annyi idő szaladgált az Egyesült Királyságban, nekem most, mint egy második otthon”- idézi a BBC Pistorius.

A tudósok becslése szerint miatt a protézis az ő eredménye a verseny kell vonni 10 másodperc 400 méter, így ez összehasonlítható eredményei sportolók nem fogyatékos. A vita arról, hogy Pistorius szénszálas protéziseket segítenek okozták a speciális tulajdonsága ez az anyag, és még a mai napon. A londoni olimpia Pistorius is részt vesz a 4x400 méter.