Milyen hosszú a játék a kosárlabda

Szerint a FIBA ​​szabályai, amely rendelkezik szinte az összes nemzetközi kosárlabda tornák, kosárlabda játék addig tart, pontosan 40 perc tiszta idő. Minden játékidő oszlik időszakok, amelyek négy kosárlabda (ezért periódusból, negyedév), és mindegyik tart pontosan tíz percig. A második és a harmadik negyedévben a szünet 15 perc között, valamint az első és a második, a harmadik és a negyedik - két percig. Amikor a sorsolás eredményének begyűjti az a négy negyedet hosszabbításban (időtartamára - öt perc), hogy meghatározzák a győztes.

Az NBA játék ideje eltér egy nemzetközileg elfogadott, ott játsszák időszak 4-12 perc, azaz 48 perc tiszta idő.

Kosárlabda típusára utal, és a sport szabályait szigorúan szabályozza az időtartam a mérkőzés. Ha röplabda meghatározó pontok száma, kosárlabda játssza másképp.

A játék lehet két részre osztható 20 percig vagy 4 tömegrész 10 perc.

A játék lehet osztani 4 rész 12 perc (gyakorlott kizárólag NBA). Így az átlagos időtartama a mérkőzés 40. percében, maximum 48 percig.

Ha nem adja meg egyértelmű győztes a mérkőzés alatt, hosszabbításban, extra időt nevezik. Ebben az esetben, egy adott időpontban egy további 5 percig a kosárlabda.

Időtartam kosárlabda játék legfeljebb 40 percig 4-szer 10 percig. Nem veszik figyelembe csak a nettó időt. Ez azt jelenti, hogy megállt az idő, minden alkalommal, amikor a labda elhagyja a terület határain belül, vagy van gazság.

Az NBA szabályok kissé eltérő: Az idő az elmúlt 12 perc, de a játék, illetve 48 perc.

Ha nem tudja meghatározni a játék győztese idővel van hozzárendelve további 5 percig, hogy meghatározzák a győztes.