Életrajz Szerkesztés

Első lépések szerkesztése

Barcelona szerkesztése

Messi 6 gól 17 meccsek Liga 1 és a labda 6 Bajnokok Ligája mérkőzések.

A Club World Cup, tartott Abu Dhabi, Messi nagy hozzájárulása Barcelona sikere a versenyen. Az elődöntő a mexikói Atlanta, Messi szerezte a győztes gólt. A döntőt ellen az argentin Estudiantes, pontozás a győztes gólt a mell, a második felében a hosszabbítás, és hozta a győzelmet a Barcelona. Messi volt a legjobb játékos a döntőt, valamint a legjobb játékos a torna.

Az első fordulóban csoportkörben a Bajnokok Ligája, Messi szerezte kétszer, és segített Barça legyőzni a görög Panathinaikos 5-1. Pontozási két gólt, Messi lett a gólkirály a Barcelona a Bajnokok Ligája történetében, megelőzve ezen mutató Rivaldo. aki 25 gólt, Messi, mint lettek 27.

A negyedik fordulóban a csoportkörben a Bajnokok Ligája, a mérkőzés Dánia ellen Koppenhágában Messi gólt és lesz az új bajnok Barcelona a BEK története, figyelembe véve a Leo már 30 gólt, a korábbi rekorder Rivaldo 25 gól.

Argentína között szerkesztése

Argentína nemzeti csapat és 20 éves szabály

Lionel csapat 20 éves

Debütált a nemzeti csapatban szerkesztése

Messi, mint az várható volt, játszott az első meccsen Argentína a vb selejtező ellen Nigériában, az argentinok nyertek 1: 0, de Messi volt több jó lehetőséget, hogy pontszám, hanem nigériaiak mentette meg a kapus Vincent Enyeama. Messi indult az első csapat és a mérkőzés ellen Korea, amely véget vetett a magabiztos győzelmet az argentin válogatott a pontszám 4: 1-ben részt vett az összes pontszerző kombinációk csapat és segített Gonzalo Higuain gólt mesterhármast, de becsületére legyen mondva ez a meccs volt, soha nem segíti. A harmadik és egyben utolsó mérkőzés a csoport, Messi jött a pályáról a karszalagot, így ő lett a legfiatalabb kapitány történetében Argentínában. A mérkőzés végződött győzelem az argentinok 2: 0, Messi jól játszott, és megszavazták a legjobb játékos a mérkőzés, bár ismét nem szerzett egy labdát a rendszer célja + labdát. Az eredmények szerint a csoportmérkőzések során, Lionel Messi szavazott a leghaszontalanabb játékos csapata a torna. Ez nagyrészt a nagy számú eladatlan Messi pillanatok és a hiányzó célok és segíti, annak ellenére, hogy általában hasznos parancs intézkedéseket.

A mérkőzés 1/8 végső Lionel végül jelölt segíti, de a gól Carlos Tevez, végül okozott újabb játékvezetés botrány, mert az argentinok csatára volt nyilvánvaló les, amelyek nem vették észre az olasz játékvezető Roberto Rosetti. Ezután, Higuain és Tevez szerzett egy cél több (végeredmény 3: 1).

A 1/4 döntőt, Argentína elvesztette a nagy német válogatott - 4: 0.

Annak ellenére, hogy jelentős vereséget Argentína a német válogatott a bajnokságban, Messi jelölték a „Golden Ball” FIFA által, amely elnyerte a legjobb focista a verseny.