Légzési gyakorlatok Buteyko légzés az élet

Légzőgyakorlatok után Buteyko.

Objektum, amely lehetővé teszi a személy lélegezni felszínesen - membrán. KP Buteyko megfogalmazott lényegét az ő módszerét, mint a mélységének csökkenését a légzés relaxációs a rekeszizom.
Helyes légzés Buteyko nem látott vagy hallott csak az orron keresztül. Breath olyan kicsi, hogy nem a mellkas vagy a gyomor nem imbolygott. A légzés nagyon sekély, a levegő csökkentettük mintegy kulcscsontból, és az alábbiakban a „költség” a szén-dioxid. Úgy tűnik, szippantás számodra ismeretlen, talán egy mérgező anyag. Így levegőt tart 2-3 másodperc kilégzés 3-4 másodpercig, majd szünet 3-4 másodpercig, a mennyiség a belélegzett levegő, a kisebb, annál jobb.

Ellenőrző szünet (CP) - A késleltetési idő után természetes kilégzési levegőt, mielőtt az első fény kellemetlen érzések hiánya a levegő.

Akarati szünet (KAP) - az idő végétől a folytatása a szünet előtt belélegzése KP

A maximális szünet (MP) - összege akaratlagos kontroll és szünetek
És így tovább a kezdete edzések.

Ülj egy székre, relax, nézd csak a szem fölötti sorban. Pihenjen a membrán (légzés legyen finom) a mell egyfajta hiánya a levegő. Maradj ebben az állapotban 10-15 percig. Ha azt szeretnénk, hogy lélegezni erősödött kissé erősíti a mély légzés. Ugyanakkor lélegezni, mintha a legtöbb csúcsa. Megfelelő képzést kell jelennie az első futam aztán felforrósodik, 5-7 percig Izzadással megjelenhet minden vágya, hogy lélegezni - harcot csak pihentető a membránt.
Edzés után, hogy ki ez az állapot nem mélyül a légzés.
Edzés után, az MP legyen 1-2 másodpercig tovább.
A számítás a CO2 szintje a szervezetben: a szünet 15 másodperc, a szén-dioxid 4-4,5% ütemben 6,5% a szünet 60 másodperc. Ebből az következik, hogy a 60: 15 = 4, így lélegezzen mélyeket szabványok 4-szer.
Minden gyakorlatokat végeznek feltétlenül légzés az orron és zaj nélkül. Elvégzése előtt a komplex és után ellenőrző méréseket kell elvégezni: MP - maximális pulzus szünet. Normális esetben a felnőttek számára, MP a kielégítő - 30 másodperc. jól - 60 másodperc. kiváló - 90 másodperc. Impulzusra kielégítő - 70 ütés / perc. A jól - 60 ütés / perc. tökéletesen - 50 ütés / perc. A gyermekek és idősebb középiskolás korú MP aránya 1/3 kisebb, pulzus 10 ütés / perc. több. Gyermekek számára óvodai és a korai iskolás korú MP 2/3 kisebb szívfrekvencia 20 ütés / perc. több.

Az ajánlott sor gyakorlatok

légzőgyakorlatok komplex KP Butejko fejlesztését célzó kívánt légzőszervi, valamint a fejlődés egy személy azon képességét, hogy visszatartja a lélegzetét, mind a be- és kilégzést, mind nyugalomban, mind az edzés alatt.

1. A munka a felső része a tüdőben:
5 másodperc, belélegezni, kilégzés 5 másodpercig lazítja az izmokat a mellkas; 5 másodperc szünet, nem lélegzik, akkor a maximális relaxáció. 10-szer. (2,5 perc)

2. Teljes légzés. Diaphragma és mellkasi légzés együtt.
7,5 mp - inhalálás, mivel a membrán légzés és mellkasi légzés végződő; 7,5 másodperc - a kilégzés a tüdőből a felső és az alsó tüdő befejezés, azaz a rekeszizom; 5 másodperc - szünet. 10-szer. (3,5 perc)

3. pont masszázs pont az orrát maximális szünet. 1 alkalommal.

4. Full lézsést jobb, majd a bal felének az orr. 10-szer.

5. visszahúzza a hasa.
Belül 7,5 másodperc - a teljes légzés, 7,5 másodperc alatt - legfeljebb 5 másodperc kilégzés - szünet, tartsa a hasi izmok levonni. 10-szer. (3,5 perc)

6. Maximális szellőzés (MVV).
Végezze gyors maximum 12 légvétel, azaz 2,5 másodperc - belélegezni, 2,5 másodperc - kilégzési 1 percig. Miután MVL azonnal végre maximum szünet (MP) a kilégzés, amelynek felső határa. MVL végezzük 1 alkalommal.

7. Egy ritka levegőt. (Level)
Első szint:
1-5 másodperc - belégzéskor 5 másodperc - kilégzés 5 másodpercig - szünet. Kiderült 4 légzés percenként. Végezze 1 percig, majd megállás nélkül légzés következő szinteken végzik.
Második szint:
2-5 másodperc - belégzéskor 5 másodperc - miután a belégzési levegőt tartó, 5 másodperc - kilégzés, 5 másodpercig - szünet. Kiderült 3 légzés percenként. Ez végre 2 percig
Harmadik szint:
3-7,5 másodpercig - belélegezni, 7,5 másodperc - miután a belégzési levegőt-holding, 7,5 másodperc - kilégzés, 5 másodpercig - szünet. Kiderült 2 légzés percenként. Ez végre 3 percig.

A negyedik szint:
4-10 másodperc - belégzéskor 10 másodperc - miután a belégzési levegőt tartó, 10 másodperc - kilégzés, 10 másodperc - szünet. 1.5 fordul légzés percenként. Ez végre 4 percig. És így tovább, de aki túléli. Normál légzés hozza 1 perc.

8. Kettős lélegzet.
Először az MP kilégzéskor, akkor a maximális késleltetés levegőt. 1 alkalommal.

9. ül MP 3-10-szer MP járván helyen 3-10 alkalommal, MP a verseny egy helyen 3-10-szer, az MP közben guggolás. 3-10 alkalommal.

10. sekély légzés.
Ül egy kényelmes helyzetben maximális kikapcsolódást végre mellkasi légzés. Fokozatosan csökkentheti a belégzés és kilégzés - a láthatatlan légzés vagy légzés a orrgarat szinten. Ez alatt a levegőt tűnik, az első fény a levegő hiánya, majd az átlagos, vagy akár a hiánya erős, ami arra utal, hogy a gyakorlat helyes végrehajtását. Ön a felületes légzés 3-10 percig.

Minden gyakorlatokat végeznek feltétlenül légzés az orron és zaj nélkül. Elvégzése előtt az összetett és a vizsgálat után elvégzett mérések és pulzus MP,

Végezze el a sor gyakorlatok lehetőleg éhgyomorra.

Az utolsó szakaszban a képzés lélegezni eljárás KP Buteyko reakció lép fel a tisztítás az egész testet. Mikor lesz a reakció nem jósolható. Ez történik, majd néhány tíz perc, és néhány hónap után a képzés. Előfordulhat, hogy több, és talán nincs.
Előestéjén tisztítás meredeken emelkedő CP (néha 3-5 másodperc), és a tisztítás során - annak esik, mert a felhalmozódott CO2 során elfogyasztott tisztítás újjáépíteni a test minden rendszer: bél-, máj-, tüdő-, szív- és érrendszeri, idegrendszeri, mozgásszervi. Bár kézi tisztítás során esik átlagban nem csökken a kezdeti szint elején képzés. A reakció időtartama általában néhány perc és három hétig.
A reakciókat nem kell tartani. Ő boldog legyen -, mert a szervezet regenerálódása. Ha a seb, ahol korábban nem fájt, így csak nem érzem, de a betegség. A gyógyszeres kezelés a legjobb, nem inni, de ha nem dönthet, hogy elhagyja őket, akkor legalább a felét egy részvény vagy kevesebb normális. Súlyos betegeket monitorozni kell (cukorbetegség igényel folyamatos laboratóriumi kontroll).

Azonosítja a következő tisztítási lépésben reakció megfelelnek a CP - 10,20,30,40,60 másodperc.

Hogy megkönnyítse a tisztítási periódus a következő legyen:

Minden a nagy szerencse, siker és óriási EGÉSZSÉG!

Buteyko módszer: Gyakorlatok

Próbáljuk megismerkedhetnek a gyakorlatokat a Buteyko módszer, nem részletezném a dzsungelbe orvosi szempontból.

Próbáljunk csinálni egyszerű szavakkal. Mint tudjuk, a blende - ez egy olyan testrész, amely lehetővé teszi a személy lélegezni felszínesen. És a lényeg a Buteyko módszer - ez egyszerűen csökkent a mélysége a légzés a rekeszizom pihenést.

Az eljárás szerint Butejko helyes légzés lehet végezni csak az orron keresztül. A belégzés olyan kicsi, hogy ez alatt az vagy a mellkasi vagy hasi ne mozduljanak el.

A légzés legyen nagyon felületes, és a levegő el kell érnie csak arra a szintre, a kulcscsont. Ez alatt a szint van a szén-dioxid. A belégzés 2 és 3 másodpercig, és a kilégzés kell venni 3-4 másodpercig.

Ezt követi egy szünetet, amelynek időtartama 3-4 másodperc. A levegő térfogata, amely inhalált minimalizálni kell. Szerint a Buteyko, akkor hozza a maximális hasznot.

Ajánlások a gyakorlatokat a Buteyko módszer

Tekintsük gyakorlatokat. Egy széken ülve, pihenjen, akik kissé meghaladja a szem vonalán. Pihenjen a membrán, mert a légzés olyan sekély, hogy van egy érzés a mellkasban légszomj. Ebben az állapotban, meg kell lennie 10-15 percig.

Abban az esetben, ha szükség volt lélegezni egy kicsit mélyebbre, meg kell kissé növeli a mély légzés. Légzés hajtjuk végre, ha a felső chastyulegkih. Ha minden rendben van, ellenőrizze, hogy lesz érzi a hőt, akkor felforrósodik, akkor van egy vágy, hogy lélegezzen mélyeket.

Ebben az esetben egy ilyen szándék kell küzdeni csak útján a rekeszizom pihenést. Kilépés ebből az állapotból végzik anélkül, hogy megváltoztatná a mély légzés. A képzést követően közötti szünet és kilégzést kell 1-2 másodpercig tovább.

Minden gyakorlatokat végeznek csak az orron keresztül, és nincs zaj. Mielőtt elvégzi a feladatot kell tenni ellenőrző mérések maximális szünet és a pulzus. Norm felnőtt ember számára a 30-90 másodperc. Azaz, 30 mp kielégítő, 60 másodperc egy jó dolog, és 90 másodperc rendben van.

A szünet hosszúsága függ a szinten a szén-dioxid a szervezetben. Számítás egyszerű: ha egy szünet 60 másodperc CO2 szint - 6,5%. Amikor szünet 15 másodperc CO2 szint - 4%. Most elosztjuk 60 15, kap 4. Ez azt jelenti, hogy a levegőt 4-szer mélyebb, mint amilyennek lennie kellene. Jelzések impulzus kell: egy felnőtt 70 ütés percenként - ez kielégítő, 60 ütés percenként - ez jó, és 50 bélyegek - ez kiváló.

Buteyko módszer: gyakorlat komplex

1. A felső része a tüdő: 5 másodpercig - a légzés 5 másodpercig - a légzés, amelynek során annak szükségességét, hogy az izmok ellazítására a mellkas, majd 5 másodperc csendet, amely alatt azt szeretné, hogy az állam a maximális relaxáció. Ismételje meg 10-szer.

2. Teljes légzés. Itt kell kombinálni mell és hasi légzés. Belül 7,5 másodperc levegőt, amely végre a membránnal légzés és mellkasi légzés végeket, majd 7,5 másodperc a kilégzés, ami kezdődik a tetején a tüdő, és végződik tüdő alsó, azaz, egy membrán, majd 5- öt másodperc szünet. Ismételje meg 10-szer.

3. pont masszázs orr időpontokban a maximális szünet. Fuss 1 alkalommal.

4. Teljes légzés jobb, majd a bal felének az orr. Által működtetett 10 alkalommal.

5. visszahúzza a hasa. Végezze 7,5 másodpercre teljes ihletet. Ezután következik a maximális kilégzési 7,5 másodpercre, majd egy 5 másodperces szünet. Mindez úgy történik, hogy a hasizmok állították egész idő alatt. Ismételje meg 10-szer.

6. Maximális szellőzés. Azt kell tennie, amilyen gyorsan csak 12 lélegzett. Ez annyit jelent, hogy 2,5 másodperc alatt végre levegőt kilégzéskor végre 2,5 másodperc. És így teszünk egy perc alatt. Ezt követően, csak meg kell csinálni a maximális szünetet. A kilégzés legyen a határ. Egyszer fut le.

7. Egy ritka levegőt vagy légzési át a szinteken.

5 másodpercen belül, hogy végre levegőt 5 másodpercig a levegőt 5 másodperc szünet. Ez azt jelenti, hogy egy perc alatt képesnek kell lennie arra, hogy a 4. levegőt. Végezze egy percig, majd megállás nélkül a levegőt kell végrehajtani a következő szintre.

5 másodpercen belül a légzés, majd a szünet 5 mp, 5 mp kilégzés szünet 5 másodpercig. Ez azt jelenti, hogy abban a pillanatban kap 3 légzés során. El kell végezni a 2 percig.

Belül 7,5 másodperc végezzük levegőt, majd 7,5 másodpercre, hogy végre a szünet, ami után 7,5 mp-ig a kilégzés, majd végezze el a szünet 5 másodpercig. Azaz, ha elvégezte a 2 légzés percenként. Végezze 3 perc.

10 másodpercen belül végre levegőt 10 másodpercig, szünetet tart 10 másodpercig kilégzés és a szünet 10 másodperc. Pár percen belül, egy fél légzési ciklust. Végezze 4 percig. Be kell, hogy végül hogy akár 1 levegőt percenként.

Elején hogy legfeljebb szünet kilégzés, majd lélegezzük be, tartsa vissza a lélegzetét, amennyire csak lehetséges. Fuss 1 alkalommal.

9. Maximális szünet ülés. Fuss 3-10. Maximális szünet séta helyen. Fuss 3-10 alkalommal. A maximális szünet alatt guggolás. Fuss 3-10 alkalommal.

Ül egy kényelmes helyzetben pihenni, amennyire csak lehetséges, hogy végezzen mellkasi légzés, fokozatosan csökkentve az összeget a belégzés és kilégzés, amíg a levegőt nem válik láthatatlanná vagy nem lélegzik az orrgarat szinten.

Bizonyíték arra, hogy a gyakorlat helyesen tette, lehet a levegő hiánya: az elején a feladat egyszerű, majd közepes és a végén erős. Ezen a felületes légzés között kell tartani 3 és 10 perc.

Mindezek a gyakorlatok a Buteyko módszer csak akkor kell elvégezni légzés orr és zaj nélkül. Mielőtt a komplex, valamint azt követően a komplex befejeződött, szükséges, hogy a kontroll mérések maximális szünet és a pulzus. Gyakorlatokat kell végezni éhgyomorra.

Az utolsó szakaszban a képzés légzés módszere. Figyelemre méltó tisztítása az egész szervezetre. Az elején ez a válasz nem lehet megjósolni. Ez akkor történhet meg, mint egy fél óra múlva, és hat hónappal később.

Az ilyen reakciók lehet több, és egyik sem. A reakciókat nagyon eltérő lehet, és azok leírásai a speciális gyógyászati ​​oldalakat, és célul tűztük ki csak, hogy megismertesse az Buteyko módszer.

Szükségem van a módszer Buteyko egészséges ember?

És végül, az utolsó dolog: az egészséges emberek gyakran szeretnék kihasználni a Buteyko módszer céljára rehabilitáció. De sok szakértő nem ajánlom ezt, mivel a Buteyko módszer célja a gyógyítás a beteg emberek, és hogy alkalmazza-e vagy sem, ez rajtad múlik.

A Buteyko módszer

Buteyko módszer - a módszer kényszerlikvidáció mély légzés.

Ez a módszer által kidolgozott és javasolt kiemelkedő szovjet tudósok az 1960-as. A klinikai vizsgálatok egyértelműen megmutatták, hogy ez a módszer csökkenti az asztma tüneteit és csökkenti a szükséges gyógyszert.

De ez a folyamat időt igényel, és persze a rendszeres testmozgás, amit tennie kell, következetesen és napi hónapokig.

A módszer alapján jogok Butejko légzőgyakorlatok célzó orr légzés, és csökken a mélység légzés, valamint a helyreállítási a szervezetre.

Buteyko elmélet szerint az asztmások lélegezzen mélyeket, és meg kell tanulniuk, hogy lélegezni kevésbé mélyen, hogy van, átképzését őket lélegezni a megszokott módon. és megtanulják, hogy a légzés, gyakori bizonyos típusú jóga.

Mint tudjuk, a legtöbb kábítószer, hogy csak átmeneti enyhülést. De ez nem kell osztani ebből arra, hogy a Buteyko módszert kell teljesen elhagyni a gyógyszert. Ezt nem lehet megtenni. Mindazonáltal a dózis kell lennie, hogy csak kialakulásának megelőzése a támadás, vagy tolerálni a tünet.

Hogyan határozzák meg a mértékét légzési elégtelenség

De akkor felmerül a kérdés: Van-e lehetőség mértékének meghatározására a légzési elégtelenség? És ha lehet, hogyan?

Ez úgy történik, hogy mérjük a kontroll szünet és a pulzus.

szünet ellenőrző méréseket végeznek az azonos feltételek mellett, mint a szabály, miután adsz magadnak egy kis szünetet, 10 perc, hogy lélegzethez jusson.

Kihúzta a vállát, kényelmesen. Vegyünk egy mély lélegzetet, majd lazítson a gyomorban. Amikor ez akkor történik, akaratlan kilégzés. Abban az időben, mivel a kilégzés befejeződött, vegye figyelembe a helyzet a használt, majd megáll a légzés.

Meg kell próbálnia, hogy nem lélegzik, amíg nem történik meg, mintha a membrán push. Ugyanakkor önkéntelenül próbára az izmok a nyak és a has. Mint általában, ez van leírva, mint a push a torokban. Ez volt az a pont, és meg kell nézni a használt, majd folytassa a légzést. És a lélegzet nem lehet mélyebb, mint volt azelőtt a légzésleállás.

Ezen mérések alapján meg tudja határozni a betegség stádiumától a szabály alapján:

• ha az ellenőrző szünet - pulzus 40 másodpercen pulzus kevesebb, mint 70 ütés percenként, akkor egészséges;
  • Ha 20 és 40 másodperc, amikor a pulzus 80 ütés percenként, ami azt jelenti, hogy az első szakaszában a betegség;
  • ha 10-től 20 másodpercig egy impulzust 90 ütés per perc - egy második szakaszban;
  • Ha kevesebb, mint 10 szívverés percenként - ez a harmadik szakaszban a betegség.

Itt aztán van, hogy legyen nagyon óvatos. Miután sikerül légzőmozgások egyszerűen veszélyes. Ez vonatkozik a légzési amplitúdó és időtartama a lélegzetet, és szünetel. Megjegyezzük, hogy különféle légzőgyakorlatok hatással lehet az egészségromlás. Buteyko légzés eljárás korrigálja lefelé csak a pihenést.

Köszönöm a hasznos linkek különböző témákban!