Kosárlabda hivatalos játékszabályok röviden

A kosárlabda, minden csapat jön be a játékteret 5 játékos, akinek a fő feladata -, hogy több pontot, mint az ellenfél. A pontok számítanak üti a labdát a gyűrű a rács található fele az ellenség. Szabályzat kosárlabda az NBA és a FIBA ​​egyesületek van némi különbség. Tekintsük a rendelet alapvető dinamikus játék.

Játszótér és berendezések

A játéktér - egy téglalap alakú terület egy kemény és sima felületű. Nemzetközi összehasonlításban a mező hossza 28, szélessége - 15 méter. Játék megengedett egy nyitott térben, vagy egy szobában a belmagasság nem kevesebb, mint 7 m. A Shield, amelyre fel van szerelve egy kosár méretének megfelelően 1,8 * 1,05 m. Az alsó széle a játékfelület fenntartani a távolság 2,9 m.

Fémgyűrű által felszerelt lógó háló feneketlen - ez kosár dobott golyó. Ez van rögzítve a parttól 150 cm-re a panel alsó szélén és 3,05 m-rel a pad felületét. Átmérő kosárlabda - 724-780 mm, súlya - 550-650 g (Challenge használjuk női kisebb kerületű, és a szám súly).

A szabályok szerint a kosárlabda terén öt részre osztható a zónák egymástól egy speciális áramkör:

1. A kerülete a korlátozó kitölteni oldalán és a végén vonalak;

2. A központi terület - egy kör (átmérő - 1,8 m) szigorúan középső pad bármely oldalról;

3. A központi párhuzamosan fut az arc jelölések. Ez csatlakozik a egy és a másik oldalon vonalon;

4. semioval jelölések mindkét oldalán a gyűrű korlátozza a zóna hárompontos dobja;

Feliratkozás Alvin Almazov: FaceBook. Instagram. Távirat. Facebook. Twitter. Megtalálja ingyenes előrejelzések sport, forró lányok, jó humor és tippeket csillagok!

5. párhuzamosan az elülső alkalmazzuk korlátozza a szabad dobja vonal (átmérője 3,6 méter).

Minden számlálást hajtunk végre egy szín, a szélessége minden sáv 50 mm.

Jön szóba két játékos 5 csapat. A ball játsszák csak a kezével. Tilos verni rajta vagy fuss nélkül ütő a labdát a földre. Véletlen érintkezés lábát megsértése nem kell figyelembe venni. Victory megy a csapatnak, hogy a játék során többet tett sikeres felvételeket. Abban az esetben döntetlen nevez további öt perc vagy több, van egy győztes.

A mérkőzés kezdete az eredeti labda közepén kör. Minden mérkőzés áll 4/4 10 (12) perc tiszta idő. 1 és 2 közötti, valamint a 3. és 4. a szünet időszakokat a 2 perc, és a fele a mérkőzés után folytatódott 15 perces pihenés, csapat átáll.

A szabályok szerint a játékos a labdát nem tud többet, mint a 3 lépésben, mozog a labda nem ütötte a padlón. Ugrás a labda nem megengedett. Csorog egy kosaras lehet használni, amíg a labda nem két vagy a másik kezével. Ha a labda megérinti a több mint egy játékos minden csapat, ő újra bevezette a játék segítségével labdaejtésnél.

Amikor a labda, vagy egy játékos számára, hogy közbenjárjon korlátozó jelzések kiszámolta. Miután megsértésének felderítésében és a megjelenése vitás kérdések bedobás végzik miatt az oldalvonal. A pontos elérje a kosarat, a labda kerül ki az első sorban.

Abban az esetben, egy sikeres dobás a labdát a kosárba a közepes vagy rövid távú, a csapat két pontot szerzett a hosszú sor - 3 pont. Minden pontos szabaddobást 1 pontot ér.

Bírságokat és büntetéseket

Minden szabálytalanság rögzített kosárlabda játékvezetők. Szinkronizált fúj két játékos ugyanazon csapat jogosít fel két szabad dob szembenálló csapatok. Ha fúj nevezik ugyanakkor a játékosok mindkét csapat játszott ellentmondásos cél. Ezután 5 személyes vagy technikai észrevételeit, a sportoló el kell hagynia a játékteret a megfelelő csere. Durva szándékos megsértése lehet büntetni egy kizárást a játékos.

Fúj a játékos a leadott fázisban, joga van egy szabaddobást, ha a labda volt a kosár, és két, ha nem. Műszaki megsértése vonatkozik sportolók, akik durva és sportszerűtlen. Bármilyen a versenyzők végre két szabad dob.

• Legkésőbb 24 másodperc megkezdése után a tulajdonosi támadó csapat kell, hogy egy dobás, különben a labda átmegy az ellenfél;

• Egy támadó játékos nem lehet a büntetés terén a védekező csapat több mint három másodperc alatt;

• Ha meg a labda játékban van az ő fele a csapat kap 8 másodperc, hogy elérje az ellenséget, amely után a labda nem lehet vissza saját térfelén.

Minden csapat mindkét felében a játék, akkor vegye 3 timeout és egy hosszabbításban. Ezek a rövid szünetek beállítására használják a csapat edzője a játékot, és utasításokat ad.

A csapat és a bírósági szerkezet

Minden csapat magában foglalja az 5 területen (alap), és 7 tartalék kosárlabda játékos, aki jöhet számításba csak a leállás után a mérkőzés. A csapat a labdát a jogot, hogy a csere végrehajtásához után megáll a mérkőzés.

Főként egy kosárlabda játék ez egy nagy (senior) döntőbíró. Engedelmeskedik, és segít mérkőzés játékvezető. Titkár perc a játék, a pontszámláló a mérkőzés, és a jogsértések száma. Az asszisztens irányítja a eredményjelző, és segíti a titkár. Az időkeretet birtokában az alábbi operátorok. Az időmérő ellenőrzi az elsődleges és másodlagos a mérkőzés.

Senior bíró és az asszisztens kell viselni ugyanazt egységes (szürke ing, fekete nadrág, cipő, zokni). Ugyanaz a ruha kell a többi tag a zsűri.