Korfball szabályok

Korfball - egy változata az egyik legnépszerűbb sport játék - kosárlabda. Ez az egyetlen sport egy magasabb szintre, miután vegyes csapatok álló 4 férfi és 4 nő. A védelem a férfiak kiterjed a férfiak és nők a nők.

A játék során meg kell keresztezik a labdát két kézzel a henger alakú kosár, ami fel van függesztve a mintegy 3,5 méter, és csatlakozik a közepén álló terület Atakova farúd (a kosárlabda van függesztve magasságban 3,05 m).

A korfball játékos dobja a labdát a kosárba csak akkor, ha nem védett. Mert meg kell mozgatni a reteszt, hogy kinyissa.

A korfball versenyeznek a szélessége 30-40 m és 90 (néha használni helyszínen, és nagy méretű, például 45ґ100 m). Mentén a hossza a mező három területe egyenlő. A központban a helyszínen van jelölve egy kör átmérője 14 m - a döntőbíró dobja a labdát játékba, valamint a kosárlabda.

Kosarak nem hasonlóak korfball a kosárlabda. Ezek a különböző méretek (átmérő 38-40 cm, magasság 25 cm), szőtt görcsökkel (lehet használni, és a fém), telepítve a helyszínen nem az élek, de a területen. Ez az elrendezés lehetővé teszi változatossá a játékot, és korfbolisty lehet támadni a kosárba minden oldalról. Basket csatolt faléceknek állások 20-22 cm vastag.

A védelmi övezet minden csapat négy méterre a sorban a rack közelebb került tiltó dobás a kosárból. Korfball kosárlabdázás, két fele 45 perc alatt.

Korfbolisty található az oldalon a következő: minden egyes zónában fog játszani a négy csapat - két nő és két férfi.

A verseny kezdődik bedobás központ. A játékos az egyik csapat állt a közepén a labdát, és nyerd meg a bedobás szerint csapattársai található ugyanazon a helyszínen vagy egy harmadik azonos a következő. A labda csak át álló helyzetben, és csak állt a saját vagy a szomszédos része a helyszínen. A harmadik terület a játékos nincs joga elhagyni. Rolls körül a gyűrű csak extrém helyszínen kétharmados, és csak miután elhaladtak a labdát.

Minden sikeres lövés - pont. Miután a csapat két pontot szerzett, a csapat tagjai változnak mezők t. E. Az extrém helyszínek. A labda nem rúgott, roll, hit, és nem tudja kényszeríteni, hogy megverte az ellenfél, akadályozza meg, hogy egy dobás, tolja. Ball, Eldobható ellenfél, akkor csak elkapni a levegőben. A férfiak csak támadni a férfiak és nők - a nők.

Akadályozhatja az ellenfél megkapta a labdát, ha szorosan, hogy a játékos. A játék korfballozni nemcsak hogy megakadályozza az ellenfelet, hogy tartsa a labdát, és dobja a ringben, hanem, hogy elkapjam a labdát, és dobja be a gyűrűt.

Megsértése esetén a szabályokat kell szabaddobást érintkező pont után a gyűrű nem kell számítani. Ha több a szabályok megszegéséért a vétkes csapat kell büntetni egy szabaddobást azt eredményezheti, hogy a lényeg.