Job Description takarító segédprogramok, amelyek feladata a portás, és milyen tisztítási előírások

Milyen munka?

Először is, ez egy munkatársa, a lakóegység, amely figyeli az eljárásokat területén rábízott, nemcsak betartása szempontjából megfelelő higiéniai körülmények között a bíróság, sikátorban vagy utca.

Az ilyen munkavállaló mindig szolgálja a korlátozott terület mellett lakások, és elkerülhetetlenül észreveszi valaki, mennyi az idő jön ki a bejárat.

Takarító hozzászokik a lakók, és azonnal megkülönböztetni idegenek, akik úgy tűnt, hogy nem teljesen jó szándékú. Ezért a takarító köteles együttműködni a bűnüldöző szervek, és mindenekelőtt - a kerületben.

Tisztább ismeri a terület, ha nem név szerint, majd név szerint, és minden bizonnyal az arc minden rebyatnyu udvara és joga van felszólítani, hogy megfeleljenek a közrendet - nem, hogy a zaj, hogy elkerüljék a harcok, és az is szükséges, hogy a vandalizmus ellen közös tulajdon.

Könnyen különbséget jelen utcaseprő: gyám takarítás a legtágabb értelemben kell öltözött ruhát.

Ez a munkavállaló közművek kevés szoba egyik házában található a helyszínen: általában egy kis szoba, amely elfér tisztító eszközök - lapát, seprű, seprű, törmelék vödrök és más eszközökkel. A munka fizikailag megterhelő, és a hátsó nem lehet csak megváltoztatni, hanem ülni és pihenni.

A tisztább, látható a figyelmetlenség, gondatlanság, akkor panaszt tehet az élet. irodában. és végrehajtó nyájas ember kell dicsérte, mint megbízható és szorgalmas dolgozók lakhatási és kommunális szolgáltatások kezelésére jelölje be a díjakat.

A munka egy takarító közművek beszélgettünk, aztán megbeszéljük jogait és kötelességeit.

Job Description Ház takarító

A munkaszerződés listát ad feladatokat, de tömörebb, mint a munkaköri leírás.

Ez az a dokumentum tartalmazza a részletes, részletes leírást minden, hogy köze van a munkahelyén takarító eszközökkel.

A szerkezet a feladat takarító közművek az alábbiak szerint:

  • általános rendelkezések;
  • feladat ellátására;
  • törvény;
  • felelősség.

Munkáltatói fontos tudni, hogy a jelölt a poszt működési követelményeit az oktatás színvonala, a tapasztalat nem lehet feltölteni.

Mi a feladata a házmester közművek? A fő feladatok a következők:

Takarító függ a mester ház és felügyelő közülük kaphat munkát közvetlenül, és ha sürgősen el kell távolítania a tűz hatása, az Öböl-víz vagy egyéb baleset, akkor át lesz irányítva a helyre, ahol szükség van a segítségére.

Hogy a munkavállaló köteles bejelenteni a menedzsment a betegség látható, és a jogot, hogy javaslatot tesz a probléma megoldására.

Portás is meg kell felelniük az elfogadott szabályoknak és rendelkezéseknek minden közmű dolgozók -, hogy megakadályozzák az iskolakerülés, tény, hogy a vezetés a megrendelések, hogy megfeleljenek TB követelmények és munkavédelmi, tűzvédelmi és egészségügyi előírásoknak.

takarító jogok a következők:

  • megszerezzék a szükséges eszközöket a munka és anyagok;
  • kötelezővé tároló létesítmények anyagok és eszközök, valamint létre a normál üzemi körülmények között;
  • benyújtja kezelési javaslatok jobb munkaszervezés javítása munkáját;
  • megkövetelheti közművek vonatkozó dokumentumokat annak kötelezettségeit és jogait, valamint a fizetési feltételeket és a bónuszokat.

A felelősség tekintetében, a takarító legyen felelős elmulasztása feladataik ellátásához, valamint ha a bűncselekmény elkövetésével bármilyen.

Tisztább lesz felelős a törvény alatt, és ha tetteikért súlyos megsértésének a cég.

betakarítás szabványok területén

Nehéz fizikai terhelés során végrehajtott adó takarító HCS kell korlátozni egy olyan területen, amely a munkavállalót legyőzni.

tisztítás területén a norma a takarító közművek szabályozza az ilyen jogi aktusok:

Ajánlott szabványok tér és a termelés (normál idő) rendszeresen felülvizsgálják, és jóváhagyta a helyi hatóságok, és van hozzárendelve egy házmester a munkaszerződés vele.

Kiderült, hogy a szabályozás a foglalkoztatásra tisztább lakás és kommunális szolgáltatások - egy tudomány.

Például, járdák osztályokba soroljuk, attól függően, hogy a torlódás az út:

  • 1. osztályú, ha mindkét fél az 1 óra telik legfeljebb 50 fő.;
  • 2. fokozat, amikor a intenzitása gyalogosok a tartomány 50 100 ember. óránként;
  • 3. osztály - több mint 100 ember kerül sor 1 órán át.

A zsúfolt járdákon emberek nehéz eltávolítani zavarása nélkül gyalogosok, lendületes és öntözés kényelmesebb legyen a kora reggeli vagy késő este, amikor még egy másik osztály intenzitású terület megköveteli a különböző tisztítási gyakoriságát.

Mivel a takarító munka még mindig kézzel, ez még mindig a norma feltételezzük, hogy a betakarított területe 500 m2 - meg kell tisztítani, hanem általában.

A bérszint

Ez a bérszint és elriasztja az embereket a akarnak menni az ablaktörlőt. Ezen túlmenően, a rövidlátó vezetők gyakran megkövetelik, hogy a tisztább volt a területen ráruházott 8-00 és 17-00.

Bölcsebb jönni azok a munkáltatók, akik hagyja, hogy a házmester, hogy osszák meg munkaidő reggel és este.

Ebben az esetben, még mielőtt a tömeges lakosok dolgozni lomb, hó eltávolítható járdák és utak, ami szép és jó emberek, és nem tömörödik a hó, így nehezen tisztítható.

Az alkalmazottak a közművek, amelyek a mi yard tisztább, és a közös tulajdon több ápolt és jól kell kezelni, több tekintetben, mint mi vagyunk szokva, és értékeljük a kemény és hálátlan feladat értékelik.

Nem talál választ a kérdésére? Ismerje meg, hogyan lehet megoldani a problémát pontosan - Hívjon most:

+7 (499) 703-45-84 (Budapest)
+7 (812) 309-50-48 (Budapest)

Ez gyors és ingyenes!