Job Description finisher

1.1. Finisher dolgozik közvetlenül alárendelt

(Neve a székhelye)

1.2. Munkahelyen szerelő 6. és 7. elfogadott, a mentesítésre (fordítja) dolgozó átlagos szakmai oktatás.

1.3. Finisher 2. kategóriába kell tudni:

- típusú betonacél;

- szabályokat és módszereket lazításra és vágó acélból;

- szabályokat a szállítás és tárolás kész csontvázak;

- működési elve kézi csörlő és kézi gépek egyengető és vágó acél keret;

- jelző szabályok telepítése során erősítő szerkezetek;

- felhasználására vonatkozó szabályokat az egyéni védőeszközök;

- minőségi követelményei az elvégzett munkák (szolgáltatások), a racionális munkaszervezés a munkahelyen;

- Gauge és címkézése a felhasznált anyagok, a felhasználási mennyiség az üzemanyag és kenőanyag;

- szabályokat a mozgás és az áruk tárolását;

- házasság minták és módszerek megelőzése és megszüntetése;

- követelményeket a munka minősége a kapcsolódó építési folyamat (szabályok élező, töltés, szerelés, beállítás alkalmazott eszközöket, és használja a szükséges eszközöket és műszerek);

- vázlatok és rajzok, olvassa el a szabályokat, közvetlenül felhasználjuk a folyamat a munka;

- követelményeket a racionális munkaszervezés a munkahelyen;

- érdekében bejelentési menedzser az összes feltárt hiányosság a munka során;

- CPR és az (előzetes orvosi) segítséget áldozatainak traumatizáló, mérgezés és a hirtelen betegség;

- Belső szabályok;

- szabályai munkavédelem, ipari higiéniai és személyi higiéniai, tűzvédelmi;

(Típusok, a nevek és egyéb részleteit a jogi aktusok és dokumentumok)

1.4. Finisher harmadik kategóriába kell tudni:

- dokumentumok, tárgyak, módszerek és technikák a munka bekezdésben említett 1.3 A kézikönyv;

- fő típusú szelepek;

- meghajtó készülék és félautomata gépek a megerősítés előforma;

- szabályok munkadarab rögzítés és a rajz vázlatok egyszerű armokonstruktsii;

- olvasni rajzok szabályok;

- összeszerelési technikák, egyszerű telepítés és rögzítőszerelvényei és armokonstruktsy;

- gyártási tűrései és szerelése megerősítése és armokonstruktsy;

1.5. Finisher 4. kategóriába tudnia kell:

- dokumentumok, tárgyak, módszerek és technikák a munka bekezdésben említett 1.3 és 1.4 a kézikönyv;

- módszerek használatával az emelő eszközök és mechanizmusok megerősítése szerelési armokonstruktsy az előfeszítő megerősítése mindenféle;

- rajzok szabályai az olvasás és a rajz vázlatok és előírásoknak a gyártott termékek;

- jelölés szabályai és összehangolása a rajzok és vázlatok sablont vagy ráz rudak, hálók és egyszerű lapos tetemek;

- szabályok előkészítése szerelvények hegesztéshez;

1.6. 5. mentesítés finisher tudnia kell:

- dokumentumok, tárgyak, módszerek és technikák a munka bekezdésben említett 1,3-1,5 E kézikönyv;

- szabályok elfogadása lapos megerősítése ketrec és blokkok;

- jelölés szerinti szabályok rajzok és vázlatok elrendezése helyezi a rudak egy egyszerű space frame, armoopalubochnyh blokkok és fermopaketah;

- igazítás meghatározott eljárással szerelvények és armokonstruktsy;

- szabályok beépítése beágyazott részek;

1.7. Finisher 6. kategória tudnia kell:

- dokumentumok, tárgyak, módszerek és technikák a munka bekezdésben említett 1,3-1,6 E kézikönyv;

- gyártása és szerelése erősítő technológia;

- szabályok építeni térbeli megerősítés ketrecek, armoopalubochnyh blokkok és fermopaketov;

- technológia gyártási erősítő gerendák az egyes huzalok és;

1.8. 7. helyezés finisher tudnia kell:

- dokumentumok, tárgyak, módszerek és technikák a munka bekezdésben említett 1,3-1,7 E kézikönyv;

- gyártási technológia és összeszerelése térbeli vasalás ketrec;

- módszerek megerősítését és feszítő inak struktúrákat;

- összehangolás eljárás előfeszített megerősítése és inak;

- szabályainak kialakítása és működtetése hidraulikus emelők és egyéb rendelkezések, mely feszültséget megerősítése;

1.9. Finisher magasabb rangú képesnek kell lennie arra, hogy végezze el a megfelelő művelet összetettsége működési teljesítménye alacsonyabb készségek, valamint az alacsonyabb kalauz finisher mentesítést.

2. Feladatok

2.1. Megkezdése előtt a munkanap (shift) finisher:

1) megkapja a termelési cél;

2) zajlik, szükség esetén utasítást munkavédelem;

3) megkapja a műszak;

4) ellenőrzi a feltétele készülékek, eszközök, berendezések, stb egyéni védőeszköz

2.2. A működés során a finisher:

1) elvégzi a munkát, amely szükséges utasításokat és meghatalmazott dolgozni;

2) használ ruházati cikkek, cipők és egyéb PPE;

3) utasításokat kap a közvetlen felettes a feladat, a biztonságos technikák és módszerek gyártási munkát;

4) a szabályok betartását használatára vonatkozó technológiai berendezések, eszközök, módszerek és technikák a biztonságos munkavégzés;

5) haladéktalanul tájékoztatja a közvetlen felettes az összes feltárt hiányosságok a munka során;

6) megfelelnek a higiéniai és ipari higiénia;

2.3. A munkanap (shift) finisher:

2.3.1. 2. kategória:

1) törli a betonacél a rozsdától és rendezi azt gyártmánya és átmérőjét;

2) megállapítja betonacél állványok és a verem;

3) hordozza a szelepet, és kézzel armokonstruktsii;

4) termel letekerése és nyújtás betonacél Kézi csörlők;

5) végzi egyengető az erősítő acél;

6) termel egy vágott betonacél viszont szövőszék;

7) végzi hajlító betonacél a bypass gépen, egyszerű lapos kötési állványzat;

8) elvégzi a pántoló és raktározási erősítő szerkezetek;

2.3.2. Harmadik kategória:

1) végez letekerése és nyújtás betonacél elekrtomos;

2) termel vágás betonacél a meghajtó és félautomata gépek;

3) végre hajlítási betonacél a mechanikus készülék, ha a szám a rúd végtag 1-4;

4) termel az elrendezés és elrendezése rúd a zsaluzat állványzat egyszerű minták;

5) végrehajtja az egyszerű összeszerelést és telepítést lapos képernyők és egyszerű súlyú vágott 100 kg;

6) telepíti, és biztosítja az egyszerű betétek;

7) hordoz rögzítő szerelvények módon kézzel kötött;

8) meghatározza az egyes betonacél rudak a Foundation és a lemezt;

9) végzésével a közvetlen felettes végez munkát releváns összetettsége munkájuk teljesítmény alacsonyabb végzettségűek;

2.3.3. 4. kategória:

1) végzi a hajlítás betonacél mechanikai szövőszék a számot egy végtag több mint négy rúd;

2) hordozza az összeszerelést és telepítést a lapos képernyők és tömegű hasított testek több mint 100 kg, és a kettős rácsok súlya 100 kg-ig;

3) meghatározza az egyes betonacélok tömbök podkolonnikah, oszlopok, falak és válaszfalak;

4) termel egy előfeszítő betonacél rudak és tartók;

5) beállítja a alapcsavarok és az inszertek vannak telepítve a szerkezet;

6) ellátja egyeztetések rögzített hálók és keretek;

7) vágjuk fel starter bar;

8) végzésével a közvetlen felettes végez munkát releváns összetettsége munkájuk teljesítmény alacsonyabb végzettségűek;

2.3.4. 5. kategória:

1) összegyűjti és összeszerelés rácsok (függetlenül attól, tömeg), a kettős rácsok tömege meghaladja a 100 kg-ot, járműkeret;

2) hordoz egy összeállítást a megerősítés struktúrák a mozgó betonozott zsaluzat;

3) a telepítést megerősítésének az egyes rudak jelöléssel helyszínen csempe rajzok alapján beamless és bordázott lemezek, lépcsők, híd ível, fordító- és íves falak bányák, alagutak, tornyok, hűtőtornyok, csövek, stb.;

4) hajt végre preload betonacél nyaláb és csempe híd ível;

5) végzi a telepítés a alapcsavarok és tömege legfeljebb 600 kg összetett struktúrák;

6) végzésével a közvetlen felettes végez munkát releváns összetettsége munkájuk teljesítmény alacsonyabb végzettségűek;

2.3.5. 6. kategória:

1) biztosítja a szerelési és üzembe térbeli megerősítése ketrec, blokkok és armoopalubochnyh fermopaketov;

2) a telepítést megerősítésének az egyes bárok és rögzítések kapukra, egy átjáró fejek, szívócső, spirál kamrák zabralnyh gerendák podgeneratornyh szerkezetek, alsó és szállító vezetéket, galériák, csatornák, alapítványok turbogenerators, bunkerek, bunker galéria boltívei és vékonyfalú héj, oszlopok nadarochnogo épületek, ívek és kapcsolatait az ívek;

3) termel erősítő gerendák az egyes huzalok és a pászmák;

4) termel megerősítése összeszerelésével hasított, hálók és feszített rudak és tartók híd ível;

5) ellátja preload bordázott gerendák és doboz felépítmények;

6) a telepítést az erősítés hidak és átereszek;

7) megállapítja betétek súlya több mint 600 kg felszerelésével tervezés;

2.3.6. 7. kategória:

1) elvégzi az összeszerelési és szerelése:

- térbeli megerősítése ketrecek a hidraulikus szerkezetek;

- megerősítése ketrec kivitelezés során, rekonstrukciója, felújítása leszállási repülőtér számára;

2) végzi a telepítést és előfeszítő inak kupont alkatrészek és a zárt tér hengeres atomreaktorok;

3) Az, hogy a közvetlen felettes végez megfelelő művelet bonyolultsága működési teljesítménye alacsonyabb készség;

2.4. Végén a munkanap (shift) finisher:

1) eredményez megfelelő állapotban készülékek, szerszámok, továbbítja a tárolás;

2) eltávolítja a szennyeződést a ruházat és lábbeli helyezi a szárítás és a tárolás, ha szükséges;

3) termel vizsgálata (self-vizsgálat);

A feladataik elvégzéséhez finisher rendelkezik a munkavállalói jogok keretében írt alá a munkavállaló munkaszerződés, belső szabályzatok, a helyi előírásoknak az Mt., Magyarországon és más cselekmények munkaügyi jogszabályokat.

4. felelősség

4.1. Finisher fegyelmi felelősség 192. cikke szerint az Mt. Magyarország a megfelelő feladatok ellátása miatt az ő hibája, szerepel ebben a kézikönyvben.

4.2. Finisher felelős azért, biztonságáért őrizetbe készletek.

4.3. Finisher bűncselekmények elkövetése során az üzleti, attól függően, hogy a természet és következményeket a polgári, közigazgatási és büntetőjogi felelősség az előírt módon a törvény.

5. Záró rendelkezések

5.1. Ez a kézikönyv alapján készült a

Tarifa-minősítési jellemzői a szakma „finisher, 2-7

mentesítés „(single-bér arány ütemezése a munkálatok és a szakma

munkások. Issue 3. A „építési, szerelési és javítási gépek

(Részletek az egyéb törvények és dokumentumok)

5.2. Ismerkedjen a munkavállaló ezt az utasítást végrehajtani

amikor egy állásra (aláírása előtt a munkaszerződés).

munkás Tény ismerős ezzel megerősített utasítást

(Festett a referencia listát, amely szerves

Utánnyomás (a magazin Az útmutató olvasása);

abban az esetben a tárolt utasításokat a munkáltató által;