Hogyan vásároljon egy jó autó az aukción

Van néhány egyszerű szabályt, amely be kell tartaniuk, hogy vesz egy jó autót árverésen:

2) Meg kell mindig figyelni, hogy az a tény, hogy az állami szerv az autó valóban összhangban becslések hatásától, amely őt felügyelő. Ez könnyen érthető defektovochnoy rendszer aukciós lapot, amelyre az összes hibák által kijelölt A, U, Y, W, P és mtsai. Japán ellenőrök fújja fel a becslést az alacsony futásteljesítmény (kevesebb, mint 50-60.000. Km.), Friss Year a magas költsége a gép.

Összehasonlítása, értékelése 4 egy csomó alacsony futásteljesítmény:

És értékelés 4 tételben futásteljesítményes közel 100 ezer. Km.

Gép becsléseket 3-3,5 (vagy akár 4) pont is lehet helyreállították a fény éri a háton és a test:

Még járművek ideális kondíció és az alacsony futásteljesítmény probléma lehet. Ezért fontos, hogy lefordítani az aukciós listát a vásárlás előtt.

3) A legjobb auktsionnik - tiszta auktsionnik! Minél kisebb a felirat a karosszéria defektovochnoy rendszer (még indexek 1), annál jobb lesz a tényleges állapotát az autó.

A1, a legtöbb esetben ez csak egy karcolás a lakk. hogy megy a lengyel, de ez így legyen. amely megköveteli újrafestés. Több A1 a rajz, még a test teljes pontszám 4,5 pontot lehet látható szabad szemmel.

Index 2 - valószínű, hogy nem lesz nagyon más jelzett neki egy elemet a többitől, és szükség lehet átfestés, vagy szintező.

Index 3 annak a valószínűsége, hogy szükség van a újrafestés 80-90% -ában.

Index 4 meglehetősen ritka, de néha egy ilyen hiba vezethet ki kell cserélni testrészek, például abban az esetben, horpadások U4 átmérője 40 cm az ajtón.

Valós példák aukció hibák megtalálható ebben a cikkben.

4) Amikor beállítja az árak ne feledkezzünk meg a lehetőségét, hogy ellenőrizze a statisztikát, ha sok volt az árverés előtt. Japán aukció szakértők gyakran meglehetősen szubjektív megközelítés állapotának értékelése az autók. Ezért elvégzése a vizsgálatot, akkor nem észlel hibát. Ezek, és élvezze a spekulánsok: azok az alacsony ár vásárol autókat 3-3,5-R pontszámokat a szigorú és perevystavlyayut az aukciókon, ahol szakértők liberálisabb megközelítést, hogy az értékelés az autók, kiteszik őket, hogy magas becsléseket. Ennek eredményeként, az autók eladott drágább. Ezért mindig érdemes tanulmányozni az értékesítés előtti statisztikát érdekes a tétel. Elég csak adja meg a gyártási év és futott az autó az aukción statisztikák és elemezni az eredményeket.
Oldalunkon van 2 féle statisztikát, azok lefedik 90-95% -a az összes eladott autó aukciókon.

Itt egy tipikus példa:

Egy hónappal később, ugyanazt az autót egy másik aukción:

Összehasonlítás 2 lap árverésre ugyanazon a gépen:

Mit kell figyelni:
1. Gumi állapot. Sok aukciók japán ellenőr jelzi a maradékot a futófelület mm (in defektovochnoy rendszer jelzett számok mindegyik kereke vagy ahhoz közel), hogy ezt a kiszámításakor a legnagyobb sebességet a tétel. Mindig érdemes egy kicsit, hogy növelje a ráta, ha a futófelület maradék 7-8 mm (majdnem új gumi), vagy fordítva, hogy csökkentse, ha a maradék 0-2 mm (meg kell változtatni a normál működés). Ez különösen igaz a nagy értékű gumi autó (16 inch méretű).

4. Erősen szennyezett (vagy akár égetett) szalon, vannak komoly hibák visszavont test, eltér a többi a futófelület, erősen kopott kerék - Mindezek a megfigyelések a jelenléte azt jelzi, hogy az aukciós lapon, az autó nem kell figyelembe venni a vásárlás. Külön ezeket a hiányosságokat úgy tűnik, apróságok, amelyek nem nehéz meghatározni, de mivel ezeket mind egy auktsionnike azt mondja, hogy ez az autó nem gondozott és nem ellenőrzik megfelelően működés közben Japánban. Van egy nagy a valószínűsége, hogy a motor olaj, amely utolsó változtatása 30.000. Km ezelőtt, CVT és lehúzza a folyadék sürgősen ki kell cserélni, hodovka nagyon fáradt vezetés még a japán utakon ...

5. Vásárlás egy autó, megjelenése óta, amely már több mint 7 éve, és egy kis (legfeljebb 50 ezer. Km.) Futott - majdnem egy lottó. Találkoztunk sokszor a gépeket, amelyek egyértelműen a hosszú állt Japánban és műszaki állapotuk kiderült, hogy nem minden, amit vártak, a beszerzési autók egy kis futásteljesítmény. Tipikus hibák - gumiabroncs a repedések, kopott festék, a régi és már elvesztették folyadék tulajdonságait aggregátumok és hajtóművek (a legrosszabb), konzol hibák (repedések, nap hólyagok), a szag az utastérben (különösen, ha az utolsó tulajdonosa volt a dohányzás), a rossz bőr belső (beleivódott szennyeződéseket, repedések, ráncok és a megereszkedett kárpit).

6. Az optimális paramétereket a vásárlás, a folyosón az autó (3-5 éven belül is) - aukciós becslése 4-4,5, futni 55-80 ezer. Km.

Ha a futásteljesítmény kevesebb, mint 50 ezer. Km. akkor az aukciós érték általában jóval magasabb, mint a vásárlás ugyanazt az autót egy kilométer 55-80 ezer. km, de az igazi különbség a fogyasztók számára (amelyek szeretnék kapni túlfizetésének kis futásteljesítmény) No, vannak autók futásteljesítménye 75.000. km . és abban az állapotban, mint a gyárban, valamint a város 35 ezer. km. és soha nem változik az olaj és annak szükségességét, hogy kerek a karosszéria javítás.

Vásárlás a futásteljesítmény több mint 80 ezer. Km. - továbbá szinte nincs értelme, az értéke autók aukció enyhén csökken, nem sok pénzt takarít meg, de szükség van a to100, vezérműszíj csere és egyéb költségek .. Nos, kezdetben autóvásárlás magas futásteljesítmény is hatással lesz a további eladó.

7. Gyakran kérdezik, hogy mi a legjobb aukciók vásárolni, mik a legszigorúbb minőségi és ahol a leginkább reális állapotának értékelése az autó. Tartják a legszigorúbb árverések „sül” és a „Honda”, aki magatartása kereskedés hétfőn - van igazán leírni az ilyen részleteket, hogy más aukciók nem is figyel (például apró ráncokat az ülésen, vizuálisan feltűnő). De ezek az aukciók nem túl nagy, ezért a választás a kiállított gépek kicsi.

Azt is meg kell kiemelni az aukciós házak TAA (Toyota Auto Aukció) és NAA (Nissan aukció Auto), a gép le minőségileg elég, például a rendszer tegye A1 / U1 helyett a hiba, hanem a tipikus-homályos egyéb aukciók kifejezés „karcolások és horpadások a test” . De még ezeken aukciók fújja fel a becslést az aukciót egy kis futásteljesítmény.

Más aukciók (USS, HAA, JU, stb) Kb egyformán értékelni autók.

Kapcsolódó cikkek