Ez hoki nem kell! „-, hogy ütött Ozerov - SLAVINA Vitaly blog - szovjet sport

Photo Anatolij Bochinin

A „Legend №17» nagyon jól elhelyezett ékezetek. A legfontosabb dolog számunkra, hogy játszanak a Super Series-72 volt az első. Mivel senki sem hitte, hogy sikerült legyőzni a Égiek NHL, és még azok a jég. Senki nem tudja, mire számíthat ezen mérkőzések, mert mi vagyunk a szakemberek még sosem találkoztak.

És akkor egy hihetetlen 7: 3! Shock Kanada. Döbbenetes volt számomra. Bár ez a játék, ami látható a Szovjetunió reggel, elkezdtem nézni a pontszám 6: 3. Ez lenyűgözött, hogy mennyire könnyen meg térülnek 0: 2, majd egyszerűen kitekerte kanadaiak. A mérkőzés végén hasonlítottak az óvodáskortól a gyerekek, akik nem tudják, hová menjen és mit csináljon.

Ekkor történt, hogy Nikolai Ozerov mondta a másik jól ismert mondat: „A mítosz a legyőzhetetlenség szakemberek szétszóródtak.”

Kanada Szovjetunió csapat visszatért, két győzelem, egy döntetlen és egy vereség. Ez történt valójában. Bebizonyítottuk, hogy semmi sem rosszabb enhaelovskih istenek. És miután Moszkva nyerte az ötödik mérkőzés a sorozat, minden nyugodt. Nem játszunk otthon mindhárom megmaradt mérkőzést!

Nem csak a nyugodt, nem tudtuk, hogy mi a rájátszásba. A bajnoki és világbajnoki került sor a round robin. De a kanadaiak jól tudják, hogy még ha a sorozat 1-3 -, mint volt 1972-ben - semmi nem veszett el még. Minden a te kezedben van! Minden játék kezdődik 0: 0. Sorozatban háromszor egymás után - és az ország presztízsének Maple Leaf mentve.

Személy szerint, én figyelmeztette a hatodik mérkőzés a sorozat, amelyben Lyapkin nyitotta meg a pontozás a 22. percben. De négy perccel később a vendégek belül 83 másodperc, általában könnyen három gólt szerzett, és mint mondják, vissza a sorozat - nyert 3: 2. Ez volt az a pillanat, amíg a végén az utolsó mérkőzés a nyolcadik nem tudok segíteni az érzés, hogy a végén elveszítjük. És így is történt.

Kanadaiak vannak fölényben a játék №7. Mindazonáltal elégedettek vagyunk a döntetlen, mint a teljes különbség alátéteket a Szovjetunióban volt jobb.

Úgy kezdődött, hogy Jean-Pol Parize, az apa a jelenlegi szupersztárja az amerikai csapat válaszul eltávolítását szinte szét a klub két főbíró Kompaly. Swing szörnyeteg volt! Ezt a fényképet egy rémült halálra a döntőbíró is megdöbbentő.

Parise távolítani, mielőtt a mérkőzés végén. De ez nem volt zryashnoe veszteség. Gondolom még, hogy ez volt a tervezett lépés. Miután elkezdtük nagyon összegyűjtjük. Kanadaiak kénytelen fúj. És a 4. perc Yakushev nyitotta meg a pontozás a helyzet 5 3 vendég nyilvánvalóan nem lépést tartani a versenytársakkal, és Parise rossz a Maltsev nyilvánvaló volt. Ugyanakkor az előadás, melynek házigazdája Jean-Paul, pontosabban a hozzá tartozó szünet tört nekünk a játék. És ez szükséges volt, hogy „Maple”. Hamarosan visszanyerte egyensúlyát.

Mindazonáltal, a harmadik időszak a csapat elment a pontszám 5: 3 mellett a házigazdák. És itt meg kell tisztelegni a kanadaiak - játszott az utolsó 20 percben tökéletesen: szervezett, együtt, és ami a legfontosabb - fegyelmezett. Bár ebben az időszakban nem volt a leghangosabb botrány, talán a történelem nemzetközi jégkorong.

Érdekes, törzs 40 perc a játék olyan nagy volt, hogy az ikon a kanadai jégkorong, edzett többszörös győztes a Stanley Kupa Maurice „Rocket” Richard úgy megriadt, hogy nem tudott ülni a dobogón Luzsnyiki. Kijött a palota 40 perc szörnyen ideges, az ingerlés a Luzsnyiki köz ...

Hét perccel négy másodpercig, mielőtt a végső sziréna, Yvan Cournoyer szerezte az egyenlítő 5: 5. A bíró azonban kapuján kívül a piros lámpa nem világít, de a kanadaiak rohant gratulálni egymásnak. Kétféle változatban, hogy miért a lámpa nem tört - nem kioldott gombra. Vagy a bíró nem akarta felbosszantani a főtitkár Brezsnyev természetesen jelen volt a stadionban.

Bármi is volt, hanem azért, mert ez a lámpa szinte harc kezdődött a lelátókon. Alan Eagleson vezetője, a szakszervezet az NHL és a szervező a Summit Series, felugrott, kirohant a folyosóra, és ugrott az oldalon, hullámzó ököllel. Mint, miért, átkozott komcsik, hogy nem világít a lámpa most csinálok neked! Azonban a rendőrség nem szundikál, majd kötve egy kanadai. Elkapták a karját, és odavezette podtribunnogo szobában. Úgy látta, Pete Mahovlich és rohant, hogy mentse a főnök. Mögötte rohant a többi kanadaiak. Mi vezetett fel a fedélzeten, és lengetve botokat és próbál eljutni a szerelőhöz. Mahovlich még ugrott a vízbe. A rendőrök csak döbbenten, és megjelent Eagleson.

Ezen a ponton, a padon kínál a jég repült székek, törölközők, még néhány szemetet.

Mi az a legérdekesebb - senki majd a Szovjetunió nem érti, mi történt. Mert amit a nagy felhajtás. Különösen azért, mert egyikünk sem, kivéve néhány tisztviselők nem tudja, ki a Eagleson. Főleg nem tudom vele személyesen. Kívülről úgy nézett ki, mint egy csúnya csetepaté milicisták kanadaiak. Ez teljesen érthetetlen. Mitől lesz egy kanadai hokis mögött, általában minden rejtély maradt sok éven át. Mert volt olyan erős felháborodást az állami és Ozerov.

Ez mind az én hibám a bíró a kapunál, megtanultam sok évvel később, amikor hozzáférhetővé váltak az észak-amerikai folyóirat azokban az években, valamint a memóriák Eagleson.

Ez szünet vendégek végül kiütötte minket a ritmust. És 34 másodperccel a vége előtt kihúzott még nyerni a játékot, és a sorozat. A kanadaiak majd kihúzta az összes, és be kell vallanom, megérdemelten nyert.

Moszkva, megmutatta a napon 12.30-kor és este (az első szakasz). A Szovjetunió, azt mutatta, csak az esti órákban.

Fotó: Maltsev, Kharlamov, Solodukhin Popov, Lebedev.

így '74. mert 72 Popov nem volt közel, és 74 volt tartalék, és egy játékot a WHA Moszkvában játszott. és ez nem Solodukhin mert 74 nem volt.

Tagjai a szovjet csapat üzlet Torontóban megelőzően játék 2 szeptember 4. 1972. Balról jobbra, Vladimir Petrov, Valeri Kharlomov egy azonosítatlan vásárló, Vladimir Popov és Juri Lebedev. A szovjetek kiszemelt 44 $ értékű nyilvántartásában, és mivel nem volt pénzük, a Star fényképész Jeff Goode fizetett értük.