Arany Diákolimpia ami díjat sportolók

A fő olimpiai díj - aranyérem - harci ezer sportolók a világ minden tájáról. Az a tény, hogy mit tett, hogy hány olimpiai érem nemesfémből valójában, és mi az ára ezeknek a díjat, azt mondta, NTV.

Mitől olimpiai érem?

Olimpiai aranyérmet csak 1,2% áll az arany is, amely csak arra a díjat. Ugyanebben a díj - ezüst. Ezüstérem a második helyért is, nem áll a tiszta nemesfém. Érdekes, az ezüst az ezüst érem körülbelül 92,5%, egyéb 7,5% - a réz. De a bronzérmet igazán bronzból. Bár a bronz ötvözet réz és cink és ón (97% réz, 2,5% cink és 0,5% ón).

Azt kell mondanom, hogy az egyik fő küldetése az olimpiai játékok Brazíliában egy gondot a környezetre és a figyelmet a környezetvédelmi kérdésekre. A szervezők vették ezt figyelembe, és még olimpiai érmet ne felejtsük el, hogy gondoljon a természet megóvása: szalagok díjat készült újrahasznosított műanyag palackok.

Meg kell jegyezni, hogy a súlya a legnagyobb olimpiai nyújtásának ebben az évben elérte a 500 gramm. Ez abszolút rekord a történelem, a nyári játékok.

Fotó: Reuters / Sergio Moraes

Érdekes, hogy 1960-ig az érmeket nélkül végzik kötések és adták át a nyerteseknek közvetlenül a kezét. Rómában, a szervezők a játékok 1960-ban az első alkalommal tett egy vékony bronz lánc formájában olajág az érem lehet lógott a nyak körül a sportolók. Azonban a szervezők biztosítottak maguknak: a lányok, akik oda az érem ítélik oda volt az olló gyorsan vágott a lánc esetén kifogást. Azonban az ötlet a szervezők tetszett, és azóta az olimpiai érmet váltak kapcsolódik a lánc vagy szíj.

Az ókori olimpiai játékok a nyertesnek nem érem: ez a hagyomány keletkezett sokkal később. Míg a bajnok kapott jutalmat koszorú olajfa ágakat és különdíjakat (például aranyat).

Mennyibe kerülnek a medál?

Ha feltesszük a költségek a komponensek tették, vagy hogy az olimpiai díjat, a legolcsóbb egy bronzérmet. Ami a rubel, akkor költsége mindössze 650 rubel.

Érem a második helyet, amelyet főként az ezüst nem kevesebb, mint 925, és így az ára is mintegy 15 000 rubelt.

Fotó: REUTERS / Sergio Moraes

A sportolók nem kapnak jutalmat szilárd nemesfém miatt magas költségek. Például, ha egy érem az első helyet színaranyból készült, értéke egyenlő lenne körülbelül 23 dollár tysyam. Tekintettel arra, hogy az olimpiai játékok Rio játszani 812 aranyérmet, gyártási kellett volna költeni egy igen jelentős összeg.

Csak az első a modern történelemben az olimpiai játékok (1904-ben St. Louis, 1908-ban Londonban és 1912-ben Stockholm) volt egy érmet, tiszta aranyból. De sokkal kisebbek voltak, mint a mai modellek: az átlagos átmérője mindössze 3,4 cm, és ők csak azok kapnak, akik nyertek az egyes bajnokságok.

Vannak olyan speciális szabályok, amitől az érme?

Igen, ezek a szabályok léteznek. Köztük:

• medál átmérője legyen legalább 60 mm, és vastagsága - legalább 3 mm;
  • minden egyes érme kell merevítések a lánc vagy szíj;
  • Az egyes érme kell jelölni egy olyan sport, amelyben játszott;
  • Tervezés medál fejlett ország, ahol az olimpiai játékok tartják meg, de végül is csak akkor hagyja jóvá a Nemzetközi Olimpiai Bizottság.

Hogyan érem az olimpia Rio?

Az előlapon a érme Nike, a szárnyas istennő a győzelem a mitológiában az ókori Görögországban. Ez alatt található az öt olimpiai gyűrű, míg a nevét a fegyelem és a nevét a díjnyertes, aki elnyerte a kitüntetést, vésett szélén.