A Pénzügyminisztérium úgy döntött, a sorsa a HÉA pénzforgalmi ellenőrzés a gazdaság és az élet

A helyzet, amely áttekinti a finanszírozók, a gyakorlatban gyakran előfordul. Alkalmazott keretében kiadott jelentés a pénze, például irodaszerek. Ahhoz, hogy előre jelentést munkavállaló, hogy egy csekket, amely kiemelte az összeg -VAT külön-külön. Számlázza nincs. Kérdés: Van-e lehetőség ebben az esetben, hogy a levonás -VAT? És ha nem, akkor helyes ez az adó tulajdonítható költségek számításának jövedelemadó?

A válasz magyar Pénzügyminisztérium szakemberei kezdődött általános rendelkezéseinek 21. fejezet adótörvény. Rámutattak, hogy a lista a pre-kumol-nek, a melyek alapján az összegek levonása -VAT tartalmazza para. 1, Art. 172 adótörvény. Ez magában foglalja:

számlákat az eladók;

kumol-to-you, megerősítve a tényleges kifizetés az adó összegét a behozott áruk Orosz Föderáció;


kumol-to-you, megerősítve a fizetési összegek az adó által visszatartott adó szerek;

más előre kumol-you esetén pre-du-SMOT rennyh -VAT levonására, a cég közvetlenül fizetik ki a költségvetés, valamint az utazási és reprezentációs költségek (Sec. 3, 6-8 Art. 171. adótörvény).

Ezen az alapon, a finanszírozók arra a következtetésre jutottak, hogy az adótörvény nem haladja do SMOT-Rena területén -VAT levonásának vásárolt áruk kiskereskedelem. Ezért, ha egy cég egy csekket -KKT, noha egyetlen izolált összegű adót, de nincs számla, a levont adó nem fogadható el.

Ami a számvitel nem fogadott -VAT levonni költségként a számítás jövedelemadót, valamint a Pénzügyminisztérium álláspontja nem támogatja a vállalat. Ez az összeg nem tartalmazza a -VAT A vásárolt áruk, mivel ez nem előre do SMOT Reno n. 2, Art. 170 adótörvény. Egy igénypont szerinti. 1 evőkanál. 170 NK Magyarországon egyébként -VAT felszámított összeget az ügyfél, ha vásárol árut, amelyek nem tartoznak a jövedelemadó költségeket.